Životno skromni, ali nogometno goropadni Brazilci iz Gaja

0
Komunalac add

Brazilci Henrique Pedro Santos dos Guedes i Hugo Victor Cavalcanti Carvalho Resse ispisuju od ove jeseni novu nogometnu stranicu županijskog prvoligaša iz Gaja. Naime, Brazilci su i prvi stranci koji su ikada zaigrali u NK Gaju.

Inicijativu za dovođenje brazilskih nogometaša predložio je Goran Jurić te je ona prihvaćena u klubu pa je prvi u kolovozu stigao Hugo Victor Cavalcanti Carvalho Resse, a potom mu se pridružio Henrique Pedro Santos dos Guedes.

Hugo Victor Cavalcanti Carvalho Resse je rođen 28. travnja 1997. godine u Rio de Janeiru. Igra na poziciji obrambenog igrača i to na mjestu stopera ili bočnoj poziciji, kako bi nekada rekli na poziciji beka. Krasi ga požrtvovnost, borbenost, udarac glavom i duel igra.

Henrique Pedro Santos dos Guedes je rođen 20. srpnja 1999. godine u glavnom brazilskom gradu Brasilia. To je tipičan brazilski napadač, brzi dribler, žustar, individualac pun igračkog vica, golgeter. Međutim, posebno što ga krasi je kolektivna igra, jer nije „gladan lopte“ te osjećaj za kombinatoriku i asistencije.

Predsjednik Gaja Zdravko Pankretić za ove je igrače rekao samo riječi hvale. – Naši Brazilci su pošteni i skromni mladi ljudi koji uvažavaju i svakog redom pozdravljaju u našem klubu, a tako se ponašaju i prema svakome koga susretnu. U svakom slučaju dobrodušni ljudi koje smo odmah prihvatili jer zrače pozitivnom energijom i poniznošću. Henrique i Hugo su dio naše nogometne momčadi i pojačanja su za naš klub. Samo da još svladamo jezičnu barijeru biti će još puno bolje – istaknuo je Pankretić.

Goran Jurić koji je najzaslužniji za dolazak Brazilaca u Gaj naglasio je da je odluka o dolasku brazilskih nogometaša u Gaj donijeta nakon razgovora s Upravom i igračima u klubu. –Brazilci su stigli preko mojih prijatelja iz Brazila. Igrači su odlični kao što su pokazali to u prva tri kola. Pedro nije igrao prvo kolo, ali je u drugom u Maloj Buni odmah pokazao kakav je igrač s 2 odlična gola pridonio pobjedi Gaja. Nakon te utakmice bar me pet ljudi odmah zvalo i pitalo: „Tko je taj igrač?“. Oni su strašno skromni ljudi, korektni i pošteni da smo i mi sami u klubu iznenađeni s time, jer očito je da se jako teško živi u Brazilu. Svi smo ih dobro prihvatili i vjerujem da kako vrijeme bude odmicalo da će biti sve bolje i bolje – rekao je Jurić.

Kapetan Gaja Josip Gomerčić također je naglasio da su u pitanju skromni mladi ljudi koji su predani nogometu i koji su velika pojačanja. – Iako još imamo jezičnih problema u komunikaciji svakim danom nam je lakše jer uče hrvatski. Svojim poštenim i odgovornim pristupom i zalaganjem na terenu zadobili su naše povjerenje, dobro smo ih prihvatili i postali su dio naše ekipe – naglasio je Gomerčić.

Trener Dalibor Milanović rekao je da Brazilci krajnje odgovorno i savjesno pristupaju svakom treningu te se tako ponašaju i igraju na utakmicama. – Uvelike su unaprijedili našu igru pa se i mi kao momčad dižemo uz njih. Henrique je bio najzaslužniji što smo osvojili sva tri boda u Maloj Buni jer je postigao dva pogotka. Nedvojbeno kada se naši igrači još bolje igrački upoznaju s Brazilcima da će i naša igra biti još kvalitetnija – poručio je Milanović.

 

Zdenko Brezarić

 

Komentiraj

Molimo Vas da unesete svoj komentar
Molimo Vas da ovdje unesete svoje ime