Zelina srušila prvaka Dugo Selo i trasirala Vrbovcu put prema naslovu

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U 23. kolu Zelina je u derbiju pobijedila prvaka Dugo Selo i približila se 3. mjestu. Zapravo to je bila utakmica iz 10. kola jer su Zelina i Dugo Selo ranije mijenjali domaćinstvo. Strmec je bio bez milosti protiv oslabljene Žabnice. Dubrava nadigrala Lonju, zabila 7 golova i zasjela na 7. mjesto. Sloga do rutinske pobjede protiv Rugvice Save. Rakovec ostao bez bodova protiv Milke Trnina. Utakmica Kloštra i Vrbovca riješena za zelenim stolom u korist gostiju. Veterani Donje Zeline bili su slobodni.

Derbi između Zeline i prvaka Dugog Sela bio je riješen u zadnjim minutama utakmice u korist domaćina koji je na kraju slavio minimalnim rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak za Zelinu postigao je u 78. minuti Antonio Stojanović iz kaznenog udarca. Time je Zelina otvorila vrata Vrbovcu za osvajanje naslova kojem je potrebno da u četiri preostale utakmice osvoji četiri boda. Sada je itekako vidljivo da mini pripreme koje su maksimalno odrađene od strane zelinskih veterana po zelinskim vinskim cestama i po prigorskim kletima daju svakim kolom sve više bodova, igračkog samopouzdanja i druženja u veselom ozračju sve do ranih jutarnjih sati. Sve se više u medijskom prostoru i u javnom pogovoru šire vijesti i glasine, da je viđeno sve više sportskih rekreativaca po zelinskom vinogorju koji su se ugledali na zelinske veterane. Sve u svemu kada još Zelinčani pronađu iskusnog voditelja to je momčad koja s pravom kandidira i za najveće domete u idućem prvenstvu. Povratak Zeline u sam vrh veteranskog nogometa je svakako dobitak na kvaliteti veteranski lige Istok.

Iz srca Prigorja iz Svetog Ivana Zeline nakon derbija se javio domaći kapetan Tomislav Margetić. – Dobra, muška utakmica, trkački zahtjevna, tempo jak i prilika na obje strane. Vrlo korektna obostrana igra, malo prekršaja, baš sportski u duhu pravila nogometne igre.Gosti su imali dvije ozljede u drugom poluvremenu pa smo tu bili malo u prednosti. Kad se činilo da će utakmica završiti bez golova njihovog stopera lopta pogađa u ruku. Iz kaznenog udarca smo zabili. Treće poluvrijeme je bilo čudo do kasno u noć se slavilo. Čak se i nekolicina veterana Dugog Sela dugo zadržala. Prijateljska atmosfera i druženje, kak prije tak i za vrijeme i poslije utakmice – rekao je Margetić.

U Križu ništa novoga jer je Sloga tradicionalno ostvarila na domaćem terenu očekivanu i zasluženu pobjedu protiv Rugvice Save 5:2. Iako su gosti poveli u ranoj fazi utakmice, sve ostalo je išlo na domaći napadački mlin. Za domaćina su postigli golove: Dalibor Žertuš (29 i 79), Vjekoslav Pleteš (20), Hrvoje Sokolić (28) i Danijel Vasiljević (50).

Dubrava je ozbiljno naprašila Lonju i trijumfirala visokim rezultatom 7:2. Kod Dubrave svi su odigrali više nego izvrsno pa tako nije izostala i još jedna uvjerljiva pobjeda. Za domaćine su bili strijelci: Tihomir Bradić (14 i 56), Ivan Leboš (75 i 79), Tomislav Okroša (32), Davor Ferberuš (53) i Goran Grgić (67). Za oslabljenu Lonju pogotke su postigli: Josip Kralju u 9. i Mato Vrcić u 69. minuti.

Strmec je odigrao bez milosti protiv Žabnice na zelenom travnjaku i zasluženo pobijedio rezultatom 7:1. Bez obzira što su gosti poveli u samom početku utakmice, domaćin je odigrao kvalitetnu i napadačku utakmicu i sedam puta pogađao gostujuću mrežu. Doduše, mora se isti tako konstatirati da je u zapisniku utakmice bilo navedeno samo 9 gostujućih igrača pa stoga i ne čudi uvjerljiva domaća pobjeda. Prvi igrač utakmice bio je trostruki strijelac Željko Bedeković u 32., 47. i 62. minuti. Još su za domaćina bili strijelci: Ivica Havojić (39), Dragutin Mahnet (42), Nikola Sviben (51) i na kraju golgeterski lisac Zdravko Nizek u 74. minuti. Za Žabnicu je počasni gol zabio Siniša Horvatić u 5. minuti.

Iako su Rakovčani željeli osvojiti nove bodove ostali su praznih ruku jer su se namjerili na raspoložene za igru veterane Milke Trnina. Gosti su poveli preko Borivoja Stojčevića u 6. minuti. Iskusni Mate Matovina je u 18. minuti u potpunosti usmjerio put prema gostujućoj pobjedi. Siniša Marinić je u 57. minuti zabio i treći zgoditak u domaću mrežu. Za domaćina je strijelac bio Ivan Kudoić u 65. minuti. Minuti kasnije Ivan Košutić je  i po četvrti puta pogodio domaća vrata. Rakovec je na kraju doživio uvjerljiv poraz od Milke Trnina 1:4.

Utakmica između Kloštra i Vrbovca je registrirana za zelenim stolom u korist gostiju0:3.Zaostale utakmice iz prethodnih kola bile su odigrane 1. lipnja 2023. u kojima su postignuti slijedeći rezultati: Donja Zelina – Zelina 0:3, Milka Trnina – Žabnica 6:1 i Rugvica Sava – NK Rakovec 0:0.

Poredak: 1. Dugo Selo57, 2. Dugo Selo 51, 3. Strmec 44, 4. Zelina 43, 5. Sloga 38, 6. Lonja 37, 7. Dubrava 26, 8. Žabnica 25, 9. Kloštar 23, 10. Milka Trnina 21, 11. Rugvica Sava 11, 12.Rakovec 10, 13. Donja Zelina 8.

28 Stojanović Antonio (NK Zelina)

27 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo)

25 Horvatić Siniša (NK Žabnica)

23 NokajHil (NK Zelina)

17 Bradić Tihomir (2 KU) (NK Dubrava), Jurić Marinko (1 KU) (NK Žabnica) i Turk Ivan (NK Dubrava)

15 Višić Filip (NK Dugo Selo) Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

14 Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

13 Katić Anto (NK Strmec)

12 Nizek Zdravko (NK Strmec)

10 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec),Kobaš Ivan (NK Vrbovec) i Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec)

9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava), Marinić Siniša (NK Milka Trnina), Oroz Filip (NK Lonja), Papa Drago (NK Vrbovec), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja) ,Sekulić Igor (NK Rugvica Sava) i Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina)

8 Bedeković Željko (NK Strmec),Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava),Havojić Ivica (NK Strmec),Mahnet Damir (NK Strmec) i Vrcić Mato (NK Lonja)

7 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec), Delić Igor (NK Lonja), Devčić Dino (NK Milka Trnina) i Hodžić Jasmin (NK Kloštar)

6 Antunović Sandro (NK Dugo Selo),Badenić Mario (NK Vrbovec), Bilić Rade (NK Dugo Selo), Borovčak Tomislav (NK Vrbovec), Dujmić Nikola (NK Vrbovec),Funtak Danijel (NK Žabnica),Gambiroža Žarko (1 KU) (NK Sloga Križ), Kralj Josip (NK Lonja), Marčinković Mato (NK Kloštar), Margetić Tomislav (2 KU) (NK Zelina), Milanović Dalibor (NK Rakovec) i Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina)

5 Bolešić Robert (1 KU) (NK Sloga Križ),Hribar Ivan (NK Vrbovec),Jakopic Ivica (NK Zelina),Krapec Darko (NK Dugo Selo),Leboš Ivan (NK Dubrava), Maksimović Igor (NK Lonja),Mikovčić Mario (NK Lonja), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina) i Zorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina)

4 Badenić Ivica (NK Vrbovec), Ivančević Dino (NK Dugo Selo), Kranjec Dario (NK Strmec),Mazur Darko (NK Kloštar),Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Renić Stipe (NK Kloštar),Šimek Marko (NK Žabnica),Smolko Ivan (NK Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vrabec Tomislav (1 KU) (NK Rugvica Sava) i Vuković Marko (NK Zelina)

3 Baričević Dario (NK Žabnica), Franjić Ivica (NK Dugo Selo), Grgić Goran (NK Dubrava), Grgić Tomislav (NK Dubrava), Kiš Ivan (NK Dugo Selo),Kudoić Ivan (NK Rakovec), Magdić Marko (NK Sloga Križ), Maksimović Branko (NK Lonja),Matovina Mate (NK Milka Trnina), Papa Slaven (NK Rakovec),Tulić Ivan (NK Dugo Selo),Vorel Zoran (NK Sloga Križ) i Žagar Ivan (NK Zelina)

2 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec) Barišić Mihajel (NK Dugo Selo) Čuk Mario (NK Donja Zelina) Dorić Berislav (NK Zelina) Dropučić Ivan (NK Zelina) Filipović Željko (NK Zelina) Gjurašin Igor (NK Zelina) Husnjak Mario (NK Žabnica) Jularić Josip (NK Dugo Selo) Kalinski Branko (NK Rakovec) Košutić Ivan (NK Milka Trnina) Kovačić Sandi (NK Dubrava) Krivan Zoran (NK Dubrava) Krofak Ivica (NK Strmec) Kudoić Matija (NK Rakovec) Kukavica Ivor (NK Dugo Selo) Labudović Ivan (NK Strmec) Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar) Mahnet Dragutin (NK Strmec) Mahnet Dražen (NK Strmec) Mazur Mario (NK Kloštar) Muretić Ivica (NK Lonja) Okroša Tomislav (NK Dubrava) Palikuća Nikola (NK Žabnica) Porkulabić Ivan (NK Rakovec) Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina) Raosavac Nenad (NK Dubrava) Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava) Šarić Tomislav (NK Dugo Selo) Sokolić Damir (NK Sloga Križ) Šoštarić Stjepan (NK Sloga Križ) Srebačić Ivica (NK Milka Trnina) Strinavić Damir (NK Rugvica Sava) TomajVilson (NK Kloštar) Trcak Tomislav (NK Strmec) Treščec Dario (NK Vrbovec) Tuković Matija (NK Strmec)

1 Spajić Kristijan (NK Vrbovec) Baričević Marko (NK Žabnica) Bilandžija Josip (NK Kloštar) Bukovec Damir (NK Strmec) Burec Tomislav (NK Vrbovec) Ćosić Tvrtko (NK Kloštar) Čuković Slobodan (NK Rakovec) Čukulin Tomislav (NK Vrbovec) Cvitić Ivica (NK Dugo Selo) Dimović Zdenko (NK Vrbovec) Dumančić Petar (NK Dugo Selo) DžemailiFadilj (NK Rakovec) Grabovac Toni (NK Zelina) Grežina Neven (NK Vrbovec) Horvatinović Damir (NK Lonja) Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ) Jendriš Darko (NK Rakovec) Ježek Zlatko (NK Žabnica) Karašić Nikica (NK Sloga Križ) Kocek Tihomir (NK Donja Zelina) Korman Goran (NK Sloga Križ) Kosik Martin (NK Rakovec) Kovačić Nenad (NK Milka Trnina) KOVAČIĆ GORAN (NK Rugvica Sava) Kralj Ivan (NK Zelina) Kralj Ivan (NK Lonja) Kupinić Alen (NK Kloštar) Mičuda Đuro (NK Lonja) Mikešina Darko (NK Dubrava) Novoselec Goran (NK Rakovec) Pavlović Denis (NK Lonja) Pentavec Danijel (NK Donja Zelina) Petreković Dražen (NK Milka Trnina) Popović Marko (NK Kloštar) Prah Nenad (NK Milka Trnina) Ratkajec Željko (NK Zelina) RekićSaid (NK Zelina) Rusan Danko (NK Rakovec) Šalamun Stjepan (NK Žabnica) Šarić Tomislav (NK Dugo Selo) Šarutančec Zoran (NK Donja Zelina) Šipura Mijo (NK Kloštar) Sokolić Hrvoje (NK Sloga Križ) Solarić Hrvoje (NK Lonja) Sviben Nikola (NK Strmec) Trcak Dražen (NK Strmec) VASILJEVIĆ DANIJEL (NK Sloga Križ) Vitez Denis (NK Sloga Križ) Vorel Goran (NK Sloga Križ) Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina) Žganec Ivan (NK Žabnica)

Autogol Spajić Kristijan (NK Vrbovec),Šinogl Matija (NK Dubrava) i Ždero Branimir (NK Kloštar)