Zelina slavila u Lonjici

0

16. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U veteranskom 17. kolu Zelinčani su iznenadili domaću Lonju i iz Lonjice odnijeli sva tri boda. Dugo Selo, koje je ostvarilo pobjedu protiv Donje Zeline, nezaustavljivo grabi prema još jednoj tituli. U Rakovcu su veterani Strmca slavili pobjedu. Žabnica je na domaćem terenu bila bolja od ekipe Rugvica Sava 1976. Dubrava se vratila iz Ivanić Kloštra sa sva tri boda na svom kontu. U derbiju u Križu podjela bodova između Sloge i Vrbovca.

Zelinčani nastavljaju dobrim igrama jer su dobro tempirali zimske pripreme koje im pod utjecajem sv. Vinka daju punu košaru bodova. Lonja je povela u 22. minuti jer je Denis Pavlović sigurno realizirao kazneni udarac. Ubrzo se Zelina vratila u život jer je Hil Nokaj poravnao rezultat u 31. minuti. Do preokreta gosti stižu u 58. minuti jer je Ivica Vidak bio precizan iz kaznenog udarca. Imali su domaćini svoje velike prilike koje nisu iskoristili pa je pobjeda na kraju zasluženo pripala Zelini. Polako, ali sigurno zelinska družina se pod vodstvom kapetana Tomislava Margetića probija u zlatnu sredinu, a to znači da ima kvalitetnu ekipu i za proboj prema gornjem dijelu tablice. To su na svojim leđima osjetili i veterani Lonje koji su ovim porazom definitivno otpali od daljnje borbe za naslov prvaka.

Dugo Selo nastavlja pobjedama i nezaustavljivo grabi prema obrani naslova. Doduše nisu to uvjerljive rezultatske pobjede kao u jesenskom dijelu, ali Dugoselčani nastavljaju pobjednički niz. Može se slobodno konstatirati da veterani Dugog Sela igraju toliko koliko im je potrebno da zabilježe pobjedu. Velibor Vujić je u 3. minuti pogodio mrežu momčadi Donje Zeline, a Darko Krapec u 47. minuti povećao rezultat na 2:0. Iako je još bilo prigoda na obje strane rezultat se nije mijenjao pa je Dugo Selo stiglo do još jedne rutinske pobjede.

Veterani iz Bedenice su u Rakovcu pitanje pobjednika riješili u prvih pola sata utakmice jer su imali vodstvo od 3:0. Potom se utakmica odvijala u veteranskom ritmu koja je završila trijumfom Strmca 5:1. Za Strmec su pogotke postigli: Ivica Havojić 2, Zdravko Nizek, Nikola Sviben i Ivica Krofak. Rakovečku čast na utakmici spasio je zgoditkom Petar Matković. U trećem poluvremenu nastavilo se druženje kako igrača i voditelja obiju momčadi tako i svih najvjernih navijača oba kluba.

Gosti iz Rugvice su poveli u Žabnici u 11. minuti utakmice pogotkom Tomislava Vrabeca. Međutim, to je bilo sve od strane gostiju jer su onda proradili domaći napadači i preokrenuli rezultat i na kraju sasvim zasluženo pobijedili sastav Rugvice Save 1976 rezultatom 4:1. Za domaćina bili su strijelci: Hrvoje Lončarić (14), Siniša Horvatić (17), Marinko Jukić (28) i Dejan Jeličić (56). Ovom se pobjedom Žabnica približila Lonji s kojom će voditi bitku za treće mjesto, a izgleda da se Žabnica nalazi u uzlaznoj igračkoj formi.

U Ivanić Kloštru u izjednačenoj igri između Kloštra i Dubrave, na kraju utakmice Dubravci su slavili pobjedu 1:0. Gol odluke zabio je Davor Ferberuš u 61. minuti. Ovom pobjedom Dubrava je potvrdila čvrsti status u zlatnoj sredini tablice.

U Križu su Sloga i Vrbovec odigrali kvalitetnu utakmicu koja je na kraju završila podjelom bodova. Najbolji strijelac lige i domaći centarfor Dalibor Žertuš je već u 3. minuti pogodio gostujuću mrežu. I kada je pomalo mirisalo na domaću pobjedu, Dražen Jambrečina je u finišu utakmice u 73. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Žabnica je u 16. kolu 12. travnja 2022. godine u Žerjavincu pobijedila Donju Zelinu rezultatom 5:0. Za Žabnicu strijelci su bili: Marinko Jurić 2, Ivica Belošević, Siniša Horvatić i Marko Šimek.

Vrbovec je istim rezultatom 5:0 slavio 14.travnja 2002. godine na gostovanju u Dubravi protiv istoimene momčadi. Utakmica između Dubrave i Vrbovca odigrana je u okviru 22. kola. Strijelci za Vrbovec bili su: Kristijan Spajić (8), Neven Grežina (15), Antonio Arifović (39), Dražen Jambrečina (55) i Mario Badenić (79).

U 17. kolu bili su slobodni veterani Milke Trnina.

Poredak: 1. Dugo Selo 46, 2. Vrbovec 38, 3. Lonja 31, 4. Žabnica 30, 5. Sloga 26, 6. Strmec 25, 7. Dubrava 19, 8. Zelina 17, 9. Donja Zelina 15, 10. Kloštar 13, 11. Rugvica Sava 1976 10, 12. Millka Trnina 10, 13. Rakovec 7.