Zelina potopila Dubravu, a Milka Trnina domaću Slogu u Križu

0

20. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

Najveće iznenađenje u 20. kolu VNL Istok napravila je Milka Trnina koja je pobijedila Slogu usred Križa. Nezaustavljivo Dugo Selo je ostvarilo i 18. pobjedu na gostovanju u Paukovcu protiv domaće Donje Zeline. Veterani Zeline deklasirali su veterane Dubrave. Visoka pobjeda Lonje protiv Rakovca. Rugvica Sava osvojila sva tri boda protiv Kloštra. Fenjeraš Sloboda predala je utakmicu Vrbovcu. Slobodni su bili veterani Strmca.

U Križu je domaća Sloga u prvom poluvremenu odigrala kvalitetno i efikasno jer su zgoditke postigli domaći golgeteri Vjekoslav Pleteš u 24. minuti i Žarko Gambiroža u 30. minuti. Imali su domaći veterani još par šansi koje nisu realizirali, ali je prvo poluvrijeme završilo prema domaćim očekivanjima. S druge strane gosti iz Vezišća su se teško snalazili na terenu. No, u pauzi prije drugog poluvremena veterani Milke Trnine su se okrijepili čarobnim druidskim napitkom i zaigrali kao preporođeni jer su jednostavno letjeli terenom. Dario Peršun je u 50. minuti smanjio domaću prednost, a dvije minute kasnije Marijan Zorja izjednačio rezultat. Junak utakmice Dario Peršun je u 56. minuti preokrenuo rezultat u korist gostiju. Domaći nogometaši su ostali šokirani do kraja utakmice koja je između Sloge i Milke Trnine na kraju završila rezultatom 2:3. Zaslužena pobjeda gostiju iz Vezišća koji su iz Križa odnijeli velika tri boda i pjevali dugo, dugo u proljetnu noć.

U Paukovcu je utakmica između Donje Zeline i Dugog Sela završila rezultatom 1:4. Očekivana i zaslužena pobjeda prvoplasiranog Dugog Sela koje je ostvarilo i 18. pobjedu u ovom prvenstvu. Dugoselci su odigrali krajnje ozbiljno jer su u prijašnjim godinama znali posrnuti upravo protiv veterana iz Donje Zeline. Iako se to događalo izuzetno rijetko i nisu gubili utakmicu bilo je bolno. Strijelci za Dugo Selo bili su: Filip Višić (19), Miro Blažić (49 autogol), Tomislav Šarić (52) i Gjani Nuši (80). Za domaćina je bio strijelac Vlado Petras u 73. minuti. Voditelj Tomislav Slišković samouvjereno vodi Dugo Selo prema novom naslovu i prema novim rekordima u broju postignutih i primljenih golova te ostvarenih pobjeda.

Zelina je propuštene prilike u Dugom Selu u prošlom kolu debelo naplatila protiv Dubrave koju je pobijedila rezultatom 11:0. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je domaćin nadigrao goste i zasluženo slavio visoku pobjedu u borbi za 3. mjesto s ljutim rivalom Strmcem. Zelinski nemilosrdni strijelci bili su: Hil Nokaj 3, Mario Zmazek 3, Antonio Stojanović 2, Ivan Žagar 2 i Ivica Jakopic. Do kraja sezone Zelinčani imaju jasan cilj i to pod brojem 1. zadržati 3. mjesto, pod brojem 2. još popraviti igru svoje momčadi i pod brojem 3. još pojačati treninge po zelinskom lijepom vinogorju.

Utakmica između starih rivala Lonje i Rakovca okončana je zasluženim trijumfom Lonjičana 7:1. Kao i uvijek bilo je na utakmici atraktivnih poteza i lijepih golova. Nadahnuta igra domaće ekipe kojima je sve polazilo za nogom. Gosti nisu imali svoj dan jer su nišanske sprave bile visoko podignute pa su i upućivali udarce visoke putanje. Strijelci za Lonju bili su: Mato Vrcić 2, Branko Maksimović 2, Filip Oroz, Denis Pavlović i Ante Duvnjak. Za Rakovec je počasni zgoditak postigao Branko Bešen.

Rugvica Sava je pitanje pobjednika protiv Kloštra riješila u prvom poluvremenu i sasvim zasluženo slavila rezultatom 3:0. Za domaćina su gostujuću mrežu pogađali: Damir Strinavić (5), Josip Barišić (13) i Adnan Džombić (25). Drugo poluvrijeme je bilo odigrano u prijateljskom i revijalnom tonu pa su mreže mirovale. Rugvičani su s nova tri boda potvrdili svoje mjesto u zlatnoj sredini s tendencijama napretka.

Vrbovčani su osvojili sva tri boda protiv Slobode, koja je predala utakmicu, pa je susret registriran za zelenim stolom za Vrbovec 3:0.

Poredak: 1. Dugo Selo 54, 2. Vrbovec 52, 3. Zelina 41, 4. Strmec 41, 5. Lonja 33, 6. Sloga 28,  7. Milka Trnina 21, 8. Rugvica Sava 20, 9. Dubrava 16, 10. Rakovec 16, 11. Kloštar 13, 12. Donja Zelina 8, 13. Sloboda 4.