Zahuktala Dubrava do novih bodova protiv Kloštra, a Lonja pobijedila u Novom Čiču

0

11. KOLO 1. ŽNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

Nakon 11. kola nema više neporaženih ekipa jer je vodeći dvojac Meštrica i Kloštar doživio poraze. Dubrava je četvrtom pobjedom protiv Kloštra u nizu skočila na 5. mjesto dok je u derbiju Vatrogasac slavio protiv Meštrice. Lonja pobijedila u Novom Čiču, a Rakovec je prekinuo crni niz poraza i uknjižio bod protiv Milke Trnine. Gaj ponovo nesretno izgubio na domaćem terenu, a Posavec nadigrao momčad Bana Jelačića. Buna je ostvarila prvu jesensku pobjedu protiv Turopolja.

Dubrava je u derbiju u Kloštar Ivaniću zabilježila 4. pobjedu u nizu protiv Kloštra, jednog od favorita za naslov jesenskog prvaka. Zoran Krivan je zabio prekrasan gol u 21. minuti iz slobodnog udarca s 30 m u desne rašlje za vodstvo Dubrave. U 66. minuti Milan Suša je bio srušen u domaćem kaznenom prostoru pa je sudac dosudio kazneni udarac za goste. Siguran realizator bio je najbolji strijelac lige Martin Horvat. Pobjeda je tim veća jer je Dubrava od 39. minute ostala bez Karla Horvata koji je dobio dvije opomene. Jalova inicijativa Kloštra u drugom poluvremenu nije dala rezultata pa su na kraju Dubravci odnijeli sva 3 boda. Dubrava je bila oslabljena bez Ivana Stjepanovića, Tihomira Bradića i Manuela Grbavca, ali unatoč tome pokazala je kompaktnost i zajedništvo što je rezultirao uzlet na 5. mjesto tablice. Dubrava je u završnici jesenskog dijela pod trenerskom palicom Ivana Leboša ušla u pobjedničku seriju i približila se vodećim momčadima.

Lonja je odigrala najbolju utakmicu jeseni i na krilima Igora Maksimovića odnijela sva tri boda iz Novog Čiča. Maksimović je doveo u vodstvo goste iz Lonjice u 17. minuti. Dinamo Hidrel je izjednačio u 35. minuti preko Martina Žugaja. Najbolji igrač utakmice Maksimović je po drugi puta donio prednost u 67. minuti. Sve je zaključio pogotkom mladi Karlo Severec u 70. minuti za pobjedu Lonje 3:1. Potrebno je napomenuti da je Lonja bila oslabljena jer je nastupila bez Matije Delije i Ivana Marka Ivoša, ali se u sastav vratio vratar Domagoj Solarić pa je trener Ivan Spajić pronašao pobjedničku formulu. Sudac Jure Stojanović je dodijelio 8 opomena i to tri domaćim igračima, dok su kod Lonje požutjela petorica igrača.

Rakovec je još jednom iskazao „kroničnu neefikasnost“ u prvom poluvremenu kada je mogao riješiti pitanje pobjednika pa se na kraju morao zadovoljiti jednim bodom. Domaćin je poveo u 38. minuti jer je dva udarca Ivice Grgoića obranio vratar Dejan Moguljak, ali je odbijanac iz blizine Patrik Pajur ugurao u gostujuću mrežu. U drugom poluvremenu momčadi su zamijenile uloge pa su nogometaši Milke Trnine preuzeli inicijativu i uspostavili svoj način igre. Gosti su stigli do poravnanja rezultata u 66. minuti. Fešta se oslobodio domaćeg igrača i potom s 18 m preciznim udarcem neobranjivo pogodio u desni donji kut. Prema prikazanoj igri rezultat 1:1 je i najpravedniji jer je Rakovec bio bolji u prvom, a Milka Trnina je bila bolja u drugom poluvremenu.

Gaj je još jednom nesretno izgubio utakmicu na domaćem terenu, ovaj puta od Ostrne, pa se tako nastavljaju tužne nedjelje u Gaju. Domaća i gostujuća momčad je odigrala jednu „hladnu“  utakmicu, bez previše želje, uz pokoji udarac prema vratima. Na kraju je Grgur Jaković zavio u crno domaćina jer je u 89. minuti zabio jedini i pobjednički gol za Ostrnu. Ovom pobjedom je Ostrna koju vodi trener Mario Habeić ostala na 13. mjestu, ali je fenjerašu Buni pobjegla 5 bodova.

Posavec je riješio pitanje pobjednika protiv Bana Jelačića već u prvih 5 minuta utakmice. Mlaki ulazak gostiju u utakmicu bio je kažnjen u 2. minuti jer je gol zabio Antonio Krajinović, a Ivan Vranek je u 5. minuti povećao domaće vodstvo na 2:0. Domaćin je imao vodstvo od 3:0 u 21. minuti jer se u listi strijelaca upisao i Ivan Lucin. U drugom poluvremenu Posavec je rutinski povećao rezultat na 4:0. Najbolji igrač utakmice Krajinović je zabio gol iz kaznenog udarca u 67. minuti. Najbolji strijelac gostiju Saša Uremović je samo postigao počasni zgoditak iz bijele točke u 88. minuti.

Ostali rezultati 11. kola: Vatrogasac – Meštrica 3:2, Buna – Turopolje 1:0.

Poredak: 1. Meštrica 26, 2. Kloštar 24, 3. Vatrogasac 23, 4. Turopolje 20, 5. Dubrava 19, 6. Milka Trnina 19, 6. Dinamo Hidrel 17, 7. Dubrava 17, 8. Ban Jelačić 14, 9. Gaj 13, 10. Lonja 11, 11. Rakovec 11, 12. Posavec 10, 13. Ostrna 8, 14. Buna 3.