Žabnica slavila u Križu, Rakovec pobijedio Kloštar

0

23. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2021./22.

U nepotpunom 23. kolu VNL Istok odigrane su 3 utakmice, a 3 utakmice su odgođene. Žabnica je nastavila s izvrsnim igrama i u Križu pobijedila Slogu. Fenjeraš Rakovec slavio je pobjedu protiv Kloštra. Rugvica Sava 1976 odnijela je sva tri boda iz Vezišča i zavila u crno veterane Milke Trnine. Odgođene su utakmice Zelina – Dubrava, Vrbovec – Donja Zelina i Lonja – Dugo Selo.

Žabnica je u derbiju u Križu još jednom pokazala snagu svoje momčadi i pobijedila sastav Sloge i tako se probila na 3. mjesto tablice. Hrvoje Lončarić je doveo goste u vodstvo već u 3. minuti utakmice. Novi šok za domaćina uslijedio je u 29. minuti kada je Siniša Horvatić povećao vodstvo Žabnice na 2:0. U kvalitetnoj utakmici Siniša Horvatić je riješio sve dvojbe u 71. minuti kada je postigao svoj drugi, a treći gol za Žabnicu. Andro Crnogaj je u 79. minuti postigao počasni pogodak i samo ublažio domaći poraz. Zaslužen trijumf Žabnice protiv Sloge 3:1 koja je uz Dugo Selo jedina u dosadašnjem tijeku prvenstva odnijela sva tri boda iz Križa.

Utakmica između Milke Trnine i Rugvice Save 1976 na kraju je završila pobjedom gostiju iz Rugvice. Rugvičani igraju preporođeno otkad je prestao braniti Igor Ištvanić i počeo igrati na mjestu centarfora. Taj se potez i u Vezišću pokazao kao dobitna kombinacija jer je kapetan Igor Ištvanić postigao dva pogotka i bio najbolji igrač gostiju, a u strijelce su se još upisali Jozo Gudelj i Nevenko Rumenčić, koji je zabio pobjedonosni gol u 75. minuti. Za domaćina strijelci su bili: Ivica Jagatić 2 i Dino Devčić.

Rakovčani su nakon sušnog razdoblja konačno osjetili radost pobjede i to protiv veterana iz Ivanić Kloštra. Konačno su proradili rakovečki strijelci koji su postigli 5 zgoditaka. Za Rakovec su zabijali: Dražen Baček 3, koji je ujedno bio i najbolji igrač utakmice, te Danko Rusan i Darko Jendriš. Za Kloštar strijelci su bili: Mato Marčinković 2 i Darko Mazur. U trećem poluvremenu dugo se u noć Rakovcem orila pobjednička pjesma nakon zaslužene domaće pobjede 5:3.

U 23. kolu bili su slobodni veterani Strmca.

Poredak: 1. Dugo Selo 55, 2. Vrbovec 53, 3. Žabnica 42, 4. Lonja 40, 5. Strmec 34, 6. Sloga 32, 7. Dubrava 26, 8. Zelina 23, Donja Zelina 21, 10. Rugvica Sava 1976 19, 11. Kloštar 16, 12. Millka Trnina 14, 13. Rakovec 10.