0

PRVENSTVENA UTAKMICA 4. KOLO 3. NL CENTAR

HAŠK 1903 – VRBOVEC 1: 1

ZAGREB, Igralište Pešćenica. Gledatelja 100.

Sudac: Karlo Šaško (Popovača). Pomoćnici: Andrej Horvatinović (Petrinja) i Matija Kukurić (Sisak).

Delegatkinja: Lidija Kunštek (Zagreb).

STRIJELCI: 1:1 Pizzitola (42), 1:1 Turk (93+3).

HAŠK 1903: Gujić, Andrašec, Čopec, Ivezić, Rihtar, (od 91+2 Matanović), Režek, (od 74. Pintarić), Pizzilota, Perinić, Đonlić, (od 84. Stojanović), Talan, (od 84. Karamatić), Krajačić.

Trener: Ivan Piplica.

VRBOVEC: Zrinščak,Trošić, (od 76. Mikulec), M. Tolić, Jantoljak,(od 66. J. Colarić), Lovrić,Ćosić, Škaro, (od 46. G. Tolić), Bubnjar,(od 76. Turk), Martinović, Babić,Slišković.

Trener: Dražen Biškup.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Ćosić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u laganoj inicijativi haškovaca dok su Vrbovčani bili mlaki i nestrpljivi i griješili u pas igri, a preskakanjem igre teško povezivali svoje redove. No, unatoč nepovezanoj gostujućoj igri, ni domaći nogometaši nisu bili toliko izrazito bolji, pa je bilo puno duela i prekida igre na sredini terena. Po starom dobrom običaju, vrbovečki pad igračke koncentracije i borbenosti krajem prvog poluvremena, kaznio je Guido Pizzilota koji je u 42. minuti postigao zgoditak za vodstvo domaćina.

U drugom poluvremenu se promijenila situacija jer je Vrbovec preuzeo inicijativu i puno agresivnije ušao u nastavku pa je domaćin bio primoran na defanzivnu igru. Mario Ćosić je iz slobodnog udarca s 22 m pogodio prečku. Ulazak Josipa Colarića i Marla Turka sredinom drugog poluvremena je samo dodatno pojačao gostujući pritisak prema domaćim vratima. Velika šansa za goste zbila se nakon prodora Turka po desnom boku nakon čega je centrirao, Vlatko Martinović vrlo dobro glavom tukao loptu, ali još boljom obranom Patrik Gujić spriječio izjednačenje. Ipak, Vrbovec je bolju igru okrunio poravnanjem rezultata u sudačkoj nadoknadi u 90+3 minuti. Slišković je s lijeve strane vratio prizemnu loptu koju je s 10-tak m Turk snažnim udarcem zakucao ispod prečke nemoćnog Gujića.

Utakmica između HAŠK-a 1903 i Vrbovca je na kraju završila rezultatom 1:1 i podjelom bodova u kojoj su, kad se sveukupno sve zbroji, gosti ostavili bolji dojam. Isto tako prvenstvena utakmica između HAŠK-a 1903 i Vrbovca koje je bila odigrana 25. rujna 2021. u okviru 3. HNL-a Središte završila je identičnim rezultatom 1:1. Strijelac za HAŠK 1903 tada je bio Surjan, a za Vrbovec je pogodak postigao Domagoj Colarić.

Sudac Karlo Šaško imao je pune ruke posla pa je podijelio 9 javnih opomena, uglavnom zbog preoštre igre. Kod HAŠK-a 1903 su dobili žute kartone: Roko Ivezić, Luka Talan, Marko Čopec, Patrik Gujić i Pavao Andrašec. U vrbovečkim redovima požutjeli su: Alan Babić, Goran Trošić, Vlatko Martinović i Ivan Lovrić.