Vrbovec porazom protiv Dinama preuzeo status fenjeraša

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 26. KOLO  3. NL CENTAR

DINAMO ODRANSKI OBREŽ  – VRBOVEC  3 : 1

ODRANSKI OBREŽ, Igralište Odranski Obrež. Gledatelja 100.

Sudac: Karlo Šaško (Popovača). Pomoćnici: Nikola Grgurić (Kutina) i AntonioŠaško (Popovača).

Delegat: Luka Lukić (Sesvete).

STRIJELCI: 1:0 Ćorić (11), 1:1G. Tolić (16), 2:1 Ndao (18), 3:1 Lee (85).

DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Šolčić. Rebernjak, (od 60. Vedriš), Batinić, Vučić, Savičić, Ndao, (od 78. Bencetić), Kasumović, Ćorić, (od 89. Fabijanec), Adamić, (od 60. Halama), Šimić, Pršir, (od 78. Lee).

Trener: Tadija Bekavac.

VRBOVEC: Nakić, Varga, (od 46. Videc), K. Colarić, Trošić, Lovrić, Ćosić, Bubnjar, G. Tolić, (od 46. Marlo), J. Colarić, Babić, Martinović, (od 55. Balakai).

Trener: Dražen Biškup.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Ćorić.

Prije početka utakmice između Dinama i Vrbovca održana je minuta šutnja u počast tragično preminulog igrača kadetske momčadi NK Samobora, Martinu Filipčiću.U 11.minuti opravdano je dosuđen kazneni udarac za domaćina,zbog kardinalnih pogrešaka vrbovečke obrane,koji je realizirao domaći kapetan Josip Ćorić. Vrbovčani su se brzo vratili u susret jer je Gabrijel Tolić poravnao rezultat u 16. minuti. Međutim, već dvije minute kasnije opet kardinalna pogreška gostujuće obrane koju je ovaj puta iskoristio Bara Ndao koji je postigao drugi zgoditak za Dinamo.

U drugom poluvremenu Vrbovec je zaigrao žustrije, ali nije bilo kvalitete da se poluči pozitivan ishod. Naime, kod vrbovečkih mladih nogometaša je previše igračkih oscilacija i previše nedostatka iskustva da bi vodili igru te manjak pravih kvalitetnih igrača koji bi mogli preokrenuti igru u svoju korist. U samoj završnici utakmice u 85. minuti Chae Wonn Lee upisao se u strijelce po treći puta za domaću momčad pa je tako utakmica između Dinama i Vrbovca završila zasluženom pobjedom domaćina 3:1. Dinamo je ovom pobjedom prihvatio priključak prema zlatnoj sredini dok je Vrbovec pao na samo dno tablice 3. NL Centar i preuzeo status fenjeraša.

Sudac Karlo Šaško je na utakmici podijelio 7 javnih opomena. Kod domaćina su dobili žute kartone: Ivan Batinić, Josip Ćorić, Karlo Rebernjak i Danijel Savičić, a kod Vrbovca: Niko Kralj, Vladyslav Balakai i Hrvoje Videc.

U 27. kolu koje se igra 22. travnja, Vrbovec gostuje kod Lučkog, kod kojeg je teško da će doći do bodova spasa, ali „nada umire zadnja“.