Vrbovec novi prvak, golijada u Rakovcu i Kloštru Ivaniću

0

25. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U 25. kolu konačno je odlučeno pitanje o novom prvaku. Nakon četverogodišnje dominacije veterana Dugog Sela, Vrbovec je kolo prije završetka prvenstva osvojio titulu najbolje veteranske momčadi u sezoni 2022./23 u VNL Istok. To su Vrbovčani ostvarili pobjedom protiv Donje Zeline. Sloga je pokazala Zelini tko je gazda u Križu. Lonja je poražena od Dugog Sela. Dubrava je neočekivano doživjela debakl na domaćem terenu od Strmca. Rakovec je velikim preokretom i golijadom došao do pobjede protiv Žabnice. Kloštar je nadigrao i visoko porazio Milku Trninu. Veterani Rugvice Save bili su slobodni. Bilo je to super efikasno kolo u kojem je postignut ukupno 51 zgoditak u prosjeku po utakmici 8,5 golova.

Novi prvak Vrbovec je pobjedom na gostovanju u Paukovcu pobijedio fenjeraša Donju Zelinu 5:0 i ostvario nedostižnu bodovnu razliku uoči zadnjeg kola u odnosu na Dugo Selo. Vrbovčani su poveli u 12. minuti preko Ivice Badenića. Potom je utakmicu riješio Drago Papa zgodicima u 18. 30. minuti. Mario Badenić Profa je potvrdio uvjerljivu pobjedu gostiju s dva pogotka u 42. i 80. minuti. Velike zasluge pored igrača na osvajanju prvog mjesta idu i treneru Draženu Fuliru i njegovoj desnoj ruci Tomislavu Pajsaru jer nije lako voditi veterane i to je najveći izazov za svakog trenera.

Dubrava je na svom terenu doživjela neočekivan i šokantan poraz od Strmca 2:8. Naime, gosti su iz Bedenice blickrigom riješili pitanje pobjednika u svoju korist već u 15. minuti, a ostalo je bila samo demonstracija nogometne sile na terenu. Strmec je do visoke pobjede došao ponajprije na krilima četverostrukog strijelca Željka Bedekovića koji je tresao domaću mrežu u 4., 10., 50. i 55. minuti, a po jedan gol su još postigli: Damir Mahnet (15), Nikola Novački (46), Nikola Sviben (65) i Mario Antolković (79). Kod indisponiranih domaćina strijelci su bili Goran Grgić u 60. i Dražen Štefanac u 70. minuti. Ovom pobjedom je Strmec opet povratio 3. mjesto.

Ljepotica kola je odigrana između Rakovca i Žabnice u kojoj je postignuto 12 zgoditaka. Žabnica je povela preko Marinka Jukića u 4. minuti dok su domaći veterani još uvijek popravljali štucne, vezali kopačke i namještali sportsku opremu. Gosti su povećali vodstvo u 25. minuti, a strijelac je bio Mario Husnjak. Rakovec je u život vratio poslovođa i alfa i omega Dražen Baček koji je smanjio rezultat u 27. minuti. Međutim, razigraniji gosti su po treći puta zatresli domaću mrežu u 30. minuti peko Marinka Jukića. Nagovještaj domaće katastrofe naznačio je Ivan Žganec koji je zabio u 32. minuti i četvrti gol za goste. U drugom poluvremenu domaći veterani su konačno uredili i popravili sportsku opremu, ispremiješali momčad i pomeli nogometnom igrom goste na terenu. Odmah na početku nastavka Ivan Korbulabić je svladao gostujućeg vratara Andresa Medveda u 43. minuti. Iskusni napadački znalac Darko Jendriš je u 47. minuti zabio gol. U olujnim domaćim napadima Ivan Porkulabić je izjednačio rezultat u 52. minuti. Rakovec je preokrenuo rezultat u 60. minuti preko najboljeg igrača utakmice Darka Jendriša. Izgubljeni i nemoćni gosti primili su i šesti gol u 62. minuti kojeg je zabio Danko Rusan. Ipak, Žabnica je smogla još jednom nogometne i igračke snage i ponovo vratila utakmicu u dramatičnu neizvjesnost jer je Mario Jusnjak matirao Vidu Tvorića. Danko Rusan je u 89. minuti zabio i sedmi gol za Rakovec za zasluženu pobjedu protiv Žabnice 7:5. Nema nikakve dvojbe da je ova utakmica odmah nakon velikog domaćeg slavlja, domaće pjesme upisana u crnu tekicu voditelja Dražen Bačeka i u klupsku povijest Rakovca.

Igrala Lonja izvrsno, dobro ili loše uglavnom na kraju utakmice bodove osvaja Dugo Selo. Dugo Selo je najgori protivnik Lonji pa se takva tradicija nastavila i u ovoj utakmici. Ako se tome doda da u sastavu nije bio „pobjednički dvojac“ Marko Boršić – Igor Maksimović Maks onda nije teško zaključiti gdje su završili bodovi. Utakmica između Lonje i Dugog Sela je završila zasluženom pobjedom gostiju 2:5. Kod domaćina bili su strijelci Denis Pavlović i Ivica Salopek, a kod Dugog Sela tri gola je zabio Velibor Vujić, a dva Filip Višić. Velibor Vujić je na najboljem putu da obrani prošlogodišnji naslov najboljeg strijelca lige.

U Cometu je vidljivo da je utakmica između Sloge i Zeline završila 6:1, kao i utakmica između Kloštra i Milke Trnina rezultatom 7:3, ali nisu navedeni strijelci.

Poredak: 1. Vrbovec 63, 2. Dugo Selo 57, 3. Strmec 47, 4. Zelina 46, 5. Lonja 43, 6. Sloga 41,7. Dubrava 29, 8. Kloštar 26, 9. Žabnica 25, 10. Milka Trnina 21, 11. Rakovec 13, 12. Rugvica Sava 12, 13. Donja Zelina 9.

33 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo)

28 Stojanović Antonio (NK Zelina)

25 Horvatić Siniša (NK Žabnica)

23 Nokaj Hil (NK Zelina)

20 Bradić Tihomir (2 KU) (NK Dubrava), Jurić Marinko (1 KU) (NK Žabnica) i Turk Ivan (NK Dubrava)

19 Višić Filip (NK Dugo Selo)

15 Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

14 Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

13 Katić Anto (NK Strmec)

12 Bedeković Željko (NK Strmec) i Nizek Zdravko (NK Strmec)

11 Kobaš Ivan (NK Vrbovec) Papa Drago (NK Vrbovec)

10 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec),Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec) i Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja),

9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava),Mahnet Damir (NK Strmec), Marinić Siniša (NK Milka Trnina), Oroz Filip (NK Lonja), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava) i Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina)

8 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec),Badenić Mario (NK Vrbovec), Devčić Dino (NK Milka Trnina),Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava),Havojić Ivica (NK Strmec) i Vrcić Mato (NK Lonja)

7 Delić Igor (NK Lonja), Hodžić Jasmin (NK Kloštar) i Kralj Josip (NK Lonja)

6 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Bilić Rade (NK Dugo Selo), Borovčak Tomislav (NK Vrbovec), Dujmić Nikola (NK Vrbovec),Funtak Danijel (NK Žabnica),Gambiroža Žarko (1 KU) (NK Sloga Križ), Maksimović Igor (NK Lonja), Marčinković Mato (NK Kloštar), Margetić Tomislav (2 KU) (NK Zelina), Milanović Dalibor (NK Rakovec), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina) i Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina)

5 Badenić Ivica (NK Vrbovec),Bolešić Robert (1 KU) (NK Sloga Križ), Grgić Goran (NK Dubrava),Hribar Ivan (NK Vrbovec),Jakopic Ivica (NK Zelina),Krapec Darko (NK Dugo Selo),Leboš Ivan (NK Dubrava),Mikovčić Mario (NK Lonja) iZorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina)

4 Grgić Tomislav (NK Dubrava), Husnjak Mario (NK Žabnica), Ivančević Dino (NK Dugo Selo),Jendriš Darko (NK Rakovec), Košutić Ivan (NK Milka Trnina), Kranjec Dario (NK Strmec),Kudoić Ivan (NK Rakovec), Maksimović Branko (NK Lonja),Mazur Darko (NK Kloštar),Pajsar Tomislav (NK Vrbovec),Porkulabić Ivan (NK Rakovec) ,Renić Stipe (NK Kloštar),Šimek Marko (NK Žabnica),Smolko Ivan (NK Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vrabec Tomislav (1 KU) (NK Rugvica Sava) i Vuković Marko (NK Zelina)

3 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec), Baričević Dario (NK Žabnica), Franjić Ivica (NK Dugo Selo), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Magdić Marko (NK Sloga Križ),Matovina Mate (NK Milka Trnina), Papa Slaven (NK Rakovec), Rusan Danko (NK Rakovec),Tulić Ivan (NK Dugo Selo),Vorel Zoran (NK Sloga Križ) i Žagar Ivan (NK Zelina)

2 Spajić Kristijan (NK Vrbovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo),Čuk Mario (NK Donja Zelina), Dorić Berislav (NK Zelina),Dropučić Ivan (NK Zelina), Filipović Željko (NK Zelina),Gjurašin Igor (NK Zelina),Jularić Josip (NK Dugo Selo),Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK Dubrava),Krivan Zoran (NK Dubrava),Krofak Ivica (NK Strmec),Kudoić Matija (NK Rakovec), Kukavica Ivor (NK Dugo Selo),Labudović Ivan (NK Strmec), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar),Mahnet Dragutin (NK Strmec),Mahnet Dražen (NK Strmec),Mazur Mario (NK Kloštar),Muretić Ivica (NK Lonja), Novoselec Goran (NK Rakovec),Okroša Tomislav (NK Dubrava), Palikuća Nikola (NK Žabnica),Pavlović Denis (NK Lonja),Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina),Raosavac Nenad (NK Dubrava),Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Sokolić Damir (NK Sloga Križ),Solarić Hrvoje (NK Lonja), Šoštarić Stjepan (NK Sloga Križ),Srebačić Ivica (NK Milka Trnina),Strinavić Damir (NK Rugvica Sava), Sviben Nikola (NK Strmec),TomajVilson (NK Kloštar),Trcak Tomislav (NK Strmec) Treščec Dario (NK Vrbovec),Tuković Matija (NK Strmec) i Žganec Ivan (NK Žabnica)

1 Baričević Marko (NK Žabnica), Bilandžija Josip (NK Kloštar), Bukovec Damir (NK Strmec),Burec Tomislav (NK Vrbovec), Ćosić Tvrtko (NK Kloštar),Čuković Slobodan (NK Rakovec),Čukulin Tomislav (NK Vrbovec),Cvitić Ivica (NK Dugo Selo),Dimović Zdenko (NK Vrbovec), Dumančić Petar (NK Dugo Selo),DžemailiFadilj (NK Rakovec), Grabovac Toni (NK Zelina),Grežina Neven (NK Vrbovec),Horvatinović Damir (NK Lonja),Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ),Ježek Zlatko (NK Žabnica),Karašić Nikica (NK Sloga Križ),Kocek Tihomir (NK Donja Zelina),Korman Goran (NK Sloga Križ),Kosik Martin (NK Rakovec), Kovačić Nenad (NK Milka Trnina), Kovačić Goran (NK Rugvica Sava), Kralj Ivan (NK Lonja), Kralj Ivan (NK Zelina),Kupinić Alen (NK Kloštar),Mičuda Đuro (NK Lonja),Mikešina Darko (NK Dubrava), Novački Nikola (NK Strmec),Pentavec Danijel (NK Donja Zelina),Petreković Dražen (NK Milka Trnina), Popović Marko (NK Kloštar), Prah Nenad (NK Milka Trnina),Ratkajec Željko (NK Zelina),RekićSaid (NK Zelina),Šalamun Stjepan (NK Žabnica), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo),Šarutančec Zoran (NK Donja Zelina),Šipura Mijo (NK Kloštar), Sokolić Hrvoje (NK Sloga Križ), Štefanac Dražen (NK Dubrava), Tokić Mato (NK Žabnica),Trcak Dražen (NK Strmec), Vasiljević Danijel (NK Sloga Križ), Vitez Denis (NK Sloga Križ),Vorel Goran (NK Sloga Križ) i Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina)

Autogol Spajić Kristijan (NK Vrbovec),Šinogl Matija (NK Dubrava) i Ždero Branimir (NK Kloštar)