Vrbovec nadomak naslova, Zelina skočila na treće mjesto

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U 24. kolu Vrbovec rutinski osvojio tri boda protiv Sloge i nadomak je do naslova prvaka. Milka Trnina u finišu izgubila od Dugog Sela. Žabnica na domaćem terenu doživjela težak poraz od Dubrave. Lonja uknjižila sva tri boda protiv Rakovca. Utakmica Zeline i Kloštra riješena za zelenim stolom u korist domaćina. Rugvica Sava i Donja Zelina osvojili po bod. Veterani Strmca bili su slobodni.

Vrbovec je u Gradecu na igralištu NK Slobode rutinski stigao do nove pobjede protiv uvijek neugodne Sloge. Domaćin je poveo u 15. minuti preko Ivana Kobaša. Pred sam kraj prvog poluvremena Vrbovec je povećao vodstvo u 35. minuti, a strijelac je bio Kristijan Spajić. U drugom poluvremenu se nisu tresle mreže pa utakmica između Vrbovca i Sloge završila rezultatom 2:0. Vrbovec je tako pod trenerskom palicom Dražena Fulira Pelea i neizostavnog najstarijeg vrbovečkog veterana Krešimira Forgača stigao nadomak osvajanja titule najbolje veteranske momčadi kojoj treba još jedan bod za potvrdu novog naslova prvaka.

Dubravci su se opasno raspucali u nekoliko zadnjih kola koji imaju četvrti napad lige, ali i drugu najpropusniju obranu lige. Domaći veterani Žabnice se nisu jednostavno mogli suprotstaviti zahuktaloj Dubravi koja je nemilice golovima natrpala domaću mrežu. Utakmica između Žabnice i Dubrave je završila uvjerljivom pobjedom gostiju 2:8. Gostujući napad su predvodili trostruki strijelci Ivan Turk (11., 41. i 72.) i Tihomir Bradić (59., 75. i 77.), a još su zabili golove Goran Grgić (35) i Tomislav Grgić (44). Za Žabnicu su počasne zgoditke postigli Mato Tokić u 66. i Marinko Jukić u 74. minuti koja je u zadnje dvije utakmice doživjela potop.

Lonja je u Rakovcu bila domaćin protiv rakovečkih veterana. Oduvijek su utakmice dobro poznatih rivala bile oplemenjene nesvakidašnjim i neshvatljivima, ali igračkim majstorijama obiju momčad pa je tako bilo i u ovoj utakmici. U počecima utakmice Rakovec je imao dvije prilike, ali su udarci glavom Željka Radotovića završili tik uz prečku. Lonja je povela u 8. minuti jer je Josip Kralj s 30 m pogodio desnu vratnicu, a odbijenu loptu Mario Mikovčić pospremio u gostujuću mrežu. Domaćin je povećao vodstvo u 21. minuti jer se Igor Maksimović elegantno i visoko pod nebo vinuo u zrak i potom još elegantnije glavom s 11 m neobranjivo pogodio u gornji desni kut. U 28. minuti stariji brat Josip Kralj je pokazao sav svoj nogometni raskoš jer se u minijaturi riješio dvojice gostujućih igrača, predriblao i vratara Vidu Tvorića i potom s 5 m minuciozno, precizno i namjerno efektno pogodio spoj desnog dijela gola prečke i stative, a sve radi dramatičnosti i daljnjih uzbuđenja na utakmici. Doduše svi su zanijemjeli, kako domaći tako gostujući igrači, kao i navijači jedne i druge momčadi, Naime, nisu mogli dokučiti kako je to sve Josip Kralj uspio napraviti jer se to pogađa samo jednom u životu. U drugom poluvremenu Rakovec je zaigrao puno bolje i preuzeo igru jer je njihove redove pojačao Martin Šarić, a Darko Jendriš prekomandiran na centarfora. Domaćin je smanjio rezultat u 45. minuti. Domaći poslovođa Dražen Baček je započeo akciju, a Goran Novoselec asistirao Branku Kalinskom koji je sa 15 m neobranjivo pogodio u lijeve rašlje. Ivan Kudoić u 54. minuti zabio još jedan lijepi gol za Rakovec. Tata Branko Maksimović je u 60. minuti  još jednom podsjetio o kakvom se golgeteru radi kada je s 5 m najprije prisebno, a potom i precizno pogodio rakovečki gol. I tada se činilo da će Lonje ipak bez puno muke osvojiti sva tri boda. Međutim, u 62. minuti na ubačaj s desne strane mlađi brat Ivan Kralj je zbog daljnje dramatičnosti spretno i hotimično u nogu napucao Darka Jendriša i lopta završila u domaćoj mreži. Neki zlonamjerni glasovi ili kako to već biva, šire se glasine da je zapravo Ivanu Kralju lopta namjerno prešla preko noge i završila u domaćoj mreži. Bilo kako bilo, vjeruje se Cometu pa je strijelac trećeg gola za Rakovec bio Darko Jendriš. Međutim, na rakovečkim tribinama se još uvijek vode oštre polemike tko je bio strijelac zbog čega je bilo i ispijeno i puno veteranskog osvježavajućeg pića začinjeno na bazi hmelja ili trsove loze. I kada je sve bilo spremno za podjelu bodova Lonja je stigla do pobjede u 78. minuti. Na ubačaj s desne strane Igor Maksimović je još jednom pokazao kako se elegantno i visoko skače i s 3 m, kada je teže bilo promašiti nego zabiti, nesebično dodaje Dragomiru Reškovcu koji s 7 m inteligentno i atraktivno prebacuje loptu preko Vide Tvorića koja je završila u mreži. Nakon još jednog neuobičajene i nesvakidašnje nogometne majstorije svi su još jednom zanijemjeli, a ovaj puta je čak i dugogodišnji igrač i trener čeličnih živaca Marijan Čokor zapljeskao. Voditelj, trener, igrač i alfa i omega Lonje Hrvoje Solarić je nakon završetka utakmice bio više nego vidno potresen, samo ne znamo je li radi sretne i spretne pobjede ili zbog toga što svojim savjetima nije mogao doprijeti do glava svojih igrača. Vratar Lonje Marko Boršić također nije mogao doći k sebi jer je primio tri pogotka. Još mu uvijek nije jasno na koji način i tko je sve bio strijelac za Rakovec. Boršić jednostavni nije znao na koga mora više paziti, na protivničke napadače ili svoje obrambene suigrače, jer su svi bili jednako opasni po njegova vrata. Jednostavno nedokučiva utakmica koja zaslužuje svoje mjesto u misterijama planetarno popularne emisije Dosjea X. No, kao što smo i ranije izvješćivali nema bojazni za Hrvoja Solarića kada su u sastavu vratar Marko Boršić i centarfor Igor Maksimović Maks koji je ovaj puta zbog pogotka i asistencije ponio epitet junaka utakmice.

U Vezišću skoro senzacija jer su veterani Milke Trnina do 65. minute protiv prvaka Dugog Sela imali neriješeni rezultat. Domaćin je odigrao vrlo dobru utakmicu i vrlo dobro parirao dugoselskim veteranima. No, na kraju utakmica između Milke Trnina i Dugog Sela je završila pobjedom gostiju 4:5. Gosti su u četiri navrata vodili, a domaćin u četiri navrata izjednačio rezultat. Najbolji igrači kod Dugog Sela bili su trostruki strijelac Velibor Vujić (3., 25. i 55.) te dvostruki strijelac Filip Višić (35. i 66.). Kod domaćina bili su strijelci: Ivan Košutić u 9. i 28. minuti te Dino Devčić u 39. i Borivoj Stojčević i 65. minuti.

U Cometu je vidljivo da je utakmica između Rugvice Save i Donje Zeline završila rezultatom 4:4, ali nisu navedeni strijelci. Utakmica između Zeline i Kloštra registrirana je za zelenim stolom u korist domaćina 3:0 pa tom pobjedom Zelina zasjela na 3. mjesto.

Poredak: 1. Vrbovec 60, 2. Dugo Selo 54, 3. Zelina 46, 4. Strmec 44, 5. Lonja 40, 6. Sloga 38, 7. Dubrava 29, 8. Žabnica 25, 9. Kloštar 23, 10. Milka Trnina 21, 11. Rugvica Sava 12, 12.Rakovec 10, 13. Donja Zelina 9.

Strijelci:

30 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo)

28 Stojanović Antonio (NK Zelina)

25 Horvatić Siniša (NK Žabnica)

23 Nokaj Hil (NK Zelina)

20 Bradić Tihomir (2 KU) (NK Dubrava) i Turk Ivan (NK Dubrava)