Vrbovec ispustio pobjedu protiv ekipe Gaj Mače u finišu utakmice

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 33. KOLO 3. HNL SREDIŠTE

VRBOVEC – GAJ MAČE 1:1

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 150.

Sudac: Mario Stanić (Dugo Selo) 7. Pomoćnici: Jurica Šarić (Dugo Selo) i Josip Bošnjak (Zagreb). Četvrti sudac: Matija Spudić (Ivanić-Grad).

Delegat: Dražen Frklić (Karlovac).

STRIJELCI: 1:0 D. Colarić (19), 1:1 Šaban (91+1).

VRBOVEC: Zrinščak 6,5,Tomas 7, K. Colarić 6,5, Krizmanić 7, Lovrić 7, Ćosić 6,5, Škaro 6,5, (od 46. Nakić 6,5), Trošić 6,5, (od 75. Bubnjar -), J. Colarić 7, (od 89. Kliček -), D. Colarić 7, Slišković 6.

Trener: Dražen Biškup 6,5.

GAJ MAČE: Strahonja 7, Deak -, (od 13. Šinko 6,5), Brlečić 6,5, Postonjski 7, Vukadin 7, Šaban 7, Mi. Benčić 6,5, (od 90+5. T. Benčić -), Krznar 6,5, (od 63. Kotarski 6,5), Hadžić 6,5, (od 46. Sambol 6,5), Ma. Benčić 6,5, Cvrtila 7, (od 63. Strjački 6,5).

Trener: Franjo Pužin 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Colarić.

U otvorenoj i ravnopravnoj utakmici između momčadi Vrbovca i Gaja Mače, gosti su imali veliku šansu u 4. minuti kada je Šaban pogodio lijevu stativu. Josip Colarić je snažno tukao u 17. minuti iz slobodnog udarca s 20 m kojeg je sigurno obranio vratar Strahonja. Vrbovec je stigao do prednosti u 19. minuti. Domagoj Colarić je primio loptu na 18 m i potom pogodio neobranjivo u lijevi gornji kut. U 22. minuti Domagoj Colarić je dodao loptu bratu Josipu koji je 14 m uzdrmao desnu gostujuću stativu. Ponovo su na sceni u 28. minuti braća Josip i Domagoj Colarić, a završni udarac je uputio Josip s 14 m pored desne stative. Ćosić je izveo korner s lijeve strane u 39. minuti, a Josip Colarić glavom pogodio prečku. U 45. minuti Škaro je snažno odapeo s 16 m, ali je lopta prohujala uz desnu stativu.

I drugo poluvrijeme bilo je uzbudljivo s puno udaraca na obje strane. Centaršut s desne strane u 49. minuti uputio je Tomas, a Josip Colarić glavom s 10 m po treći puta pogodio vratnicu. Udarac Postonjskog u 50. minuti s 10-tak m fijuknuo je uz lijevu domaću stativu. Cvrtila je u 52. minuti prošao dva domaća igrača i potom silovito tukao sa 16 m iznad domaćih vrata. Ponovo je Cvrtila u 59. minuti šutirao iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora pored lijeve vratnice. Brzi domaći napad u 72. minuti završio je Domagoj Colarić udarcem s 18 m iznad prečke. Vukadin je u 74. minuti snažno pucao s 30 m slobodni udarac kojeg je Zrinščak skrenuo u korner. U 76. minuti Josip Colarić je nesebično dodao Sliškoviću koji je bespotrebno zakomplicirao veliku domaću prigodu pa je udarac s 8 m završio u gostujućem bloku. Josip Colarić je u 86. minuti šutirao iskosa s desne strane s 10 m, ali se Strahonja nije dao iznenaditi. Gostujući pritisak se na kraju isplatio u sudačkoj nadoknadi u 90+1 minuti kad je Šaban s 10-ak m postigao efektan zgoditak za izjednačenje rezultata 1:1.

Vrbovec je imao bolje prilike, ali nije imao sportske sreće, niti maksimalne koncentracije u finišu utakmice. Tragičar utakmice, domaći centarfor Josip Colarić, je dobro odigrao utakmicu, ali jednostavno ga nije htjela sportska sreća jer je u tri navrata pogodio prečku. Igrači iz Mača su se predstavili u solidnom svjetlu i na kraju zasluženo izborili veliki bod u Vrbovcu.