Vodeći trojac Kloštar, Rakovec i Buna pobjedama otvorili proljetni dio

0

14. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

Na početku proljetnog dijela u 14. kolu nije bilo većih iznenađenja jer su favoriti uglavnom izvojevali pobjede. Vodeći Kloštar je minimalno porazio Lonju. Rakovec je preokrenuo rezultat u finišu utakmice protiv Bana Jelačića. Buna je također teškom mukom stigla do nova tri boda protiv fenjeraša Ostrne. Dubrava i Vatrogasac su svaki osvojili po bod. Milka Trnina protiv Gaja u dramatičnoj završnici sačuvala sva tri boda u Vezišću. U turopoljskom derbiju Posavec trijumfirao nad Turopoljem. Brcko i Dinamo Hidrel odigrali bez zgoditaka.

Derbi 14. kola između vodećeg Kloštra i petoplasirane Lonje završio je pobjedom domaće momčadi 1:0. Imala je Lonja svoje 100 postotne prilike preko Andrije Granića i Karla Severca koje su ostale neiskorištene. Gostujuće promašaje domaćin je kaznio u 84. minuti. Anto Filipović je postigao rijetko viđeni euro gol s 30 m u lijeve rašlje kojeg ne brane ni dva vratara. Tako je Kloštar zabilježio devetu pobjedu u prvenstvu u kojem je postigao 20 zgoditaka, a primio svega 7 golova. Dakle radi se o momčadi koja ne plijeni igrom, ali koja je pragmatično fokusirana samo na rezultat i koja ima granitnu obranu. Lonja je porazom zaostala 7 bodova iza Kloštra i pala na 6. mjesto.

Na otvorenju proljetnog igrači Rakovca i Bana Jelačića su odigrali borbenu i žustru utakmicu koja je u konačnici zasluženo pripala domaćinu. Gosti iz Banova su poveli u 6. minuti iz jedne naizgled posve bezopasne situacije. Matija Pušić je prošao dva domaća igrača i potom šutirao s 20-tak m te uhvatio vratara Gorana Jurića na „krivoj nozi“ i lopta je završila u desnom donjem kutu. Rakovec je ubrzo izjednačio jer je sudac Antonio Vukadin u 8. minuti dosudio kazneni udarac za domaćina. Udarac s bijele točke realizirao je domaći kapetan Ivica Grgoić. Rakovec je preokrenuo rezultat u svoju korist u 80. minuti. Bojan Čerkez je bacio aut do Josipa Blažica koji je centrirao loptu u kazneni prostor, a Fran Baček iz solo akcije s 10-tak m postigao pobjedonosni zgoditak. U samoj završnici utakmice Rakovec je uspio obraniti minimalno vodstvo pa je utakmica završila zasluženim domaćim slavljem protiv Bana Jelačića 2:1.

Trećeplasirana Buna je teškom mukom stigla do sva tri boda protiv Ostrne. Pobjednički zgoditak zabio je Robert Zlodi u 24. minuti. Buna nije iskoristila kazneni udarac pa je kraju strepila da osvoji sva tri boda.

Dubrava je povela u 47. minuti preko Marka Fulira, a Vatrogasac je izjednačio pogotkom Selvera Muhića u 59. minuti. U 80. minuti kod domaće momčadi bio je isključen Manuel Grbavac. Nakon svih uzbuđenja utakmica između Dubrave i Vatrogasca završila je rezultatom 1:1.

U Vezišću je domaća momčad Milka Trnina minimalno porazila Gaj 3:2. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Ivan Fešta koji je zatresao gostujuću mrežu u 8., 41. i 47. minuti. S druge strane za Gaj je bio dvostruki strijelac Vito Gubijan u u 13 i 67. minuti.

Brcko i Dinamo Hidrel su završili utakmicu bez golova, iako su obje ekipe imale po nekoliko poluprilika koje nisu bile iskorištene. Međutim, sudac Martin List je na utakmici podijelio 6 opomena i to svakoj ekipi po 3 žuta kartona.

Posavec je na domaćem terenu u turopoljskom derbiju svladao Turopolje rezultatom 2:0. Strijelci za domaćina bili su Karlo Dominik Rihtar u 39. minuti i Ivan Vranek u 45. minuti koji je potvrdio pobjedu Posavca.

Poredak: 1. Kloštar 30, 2. Rakovec 29, 3. Buna 28. 4. Vatrogasac 25, 5. Milka Trnina 24. 6. Lonja 23, 7. Turopolje 22, 8. Dubrava 21, 9. Posavec 15, 10. Dinamo Hidrel 14, 11.Brcko 14,  12. Gaj 12, 13. Ban Jelačić 9, 14. Ostrna 7.