Visoke pobjede Sloge i Dugog Sela

0

13. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

U nepotpunom 13. kolu visoke pobjede ostvarili su Sloga protiv Milke Trnine i Dugo Selo u srazu sa Žabnicom. Vrbovec je uspješno apsolvirao gostovanje protiv Rugvice Save 1976. U Ivanić Kloštru domaći Kloštar i Lonja su odigrali neriješeno. Utakmice između Rakovca i Strmca i između Donje Zeline i Zeline su bile odgođene zbog velike količine vode na igralištima zbog nevremena koja je zahvatilo ta područja. Slobodna je bila Dubrava. I poslije 13. odigranog kola na prvom mjestu se nalazi Dugo Selo kojeg prati Vrbovec i Strmec.

U derbiju kola između prvoplasiranog Dugog Sela i Žabnice domaćin je stigao do nove pobjede 6:1 jer je kontrolirao igru tijekom cijele utakmice. Darko Krapec je u prvom poluvremenu bio dvostruki strijelac za domaćina u 14. i 25. minuti. U drugom poluvremenu su još dvostruki strijelci bili Tomislav Šarić u 41. i 60., te Rade Bilić u 67. i 74. minuti. Za Žabnicu počasni gol je zabio Mario Šimek u 62. minuti. Lider Dugo Selo i dalje plijeni atraktivnim akcijama, napadačkim nogometom i visokom efikasnošću.

Drugoplasirani Vrbovec je uoči gostovanja u Rugvici skupio najbolji mogući igrački kadar jer se po tradiciji trebao uvijek pomučiti da dođe do boda ili bodova. Domaća momčad Rugvica Sava 1976 se disciplinirano branila dok su Vrbovčani imali veliki posjed lopte i napadali prema gostujućim vratima nikako u prvom poluvremenu nisu uspjeli postići pogodak. U 55. minuti Antonio Arifović je izveo slobodni udarac, a odbijenu loptu je Ivan Kobaš pospremio u domaću mrežu za vodstvo gostiju. Potom se u strijelce upisao Tomislav Lončarić koji je u 62. minuti iz solo prodora zabio gol. Treći zgoditak iz gužve je postigao Mario Badenić u 75. minuti pa je utakmica između Rugvice Save 1976 i Vrbovca završila zasluženim trijumfom gostiju 0:3.

U Križu je domaća Sloga deklasirala oslabljene veterane Milke Trnina koje su pobijedili rezultatom 9:1. Za domaćina strijelci su bili: Vjekoslav Pleteš 3, Dalibor Žertuš 3, Robert Bolešić 2 i Goran Vorel dok je za goste strijelac bio Mato Matovina. Nadahnuti domaći napadači nisu ništa oprostili pa su natrpali mrežu gostiju koji se nisu mogli ravnopravno nositi zbog hendikepiranog sastava.

U Ivanić Kloštru su veterani Lonje u tri navrata imali prednost, ali se domaći Kloštar vraćao u život tri puta i na kraju je utakmica završila podjelom bodova. Filip Oroz je bio dvostruki strijelac za goste u 14. i 20. minuti pa se očekivalo da će pobjeda otići na stranu Lonje. U finišu prvog poluvremena u 40. minuti Mate Marčinković je smanjio rezultat na 1:2. Odmah na početku drugog poluvremena u 47. minuti Marko Popović je poravnao rezultat. Opet je Lonja stigla do prednosti u 53. minuti jer se u strijelce upisao Hrvoje Solarić. Međutim, domaćin se ne predaje i Jasmin Hodžić u 68. minuti postiže zgoditak za izjednačenje i konačan rezultat 3:3. Sve u svemu uzbudljiva i nesvakidašnja utakmica u kojoj je bilo i tragikomičnih golova, razračunavanja i komešanja između domaćih igrača te vrlo dobrog suđenja Branka Zelenkovića.

Poredak: 1. Dugo Selo 32, 2. Vrbovec 30, 3. Strmec 26, 4. Lonja 19, 5. Sloga 19, 6. Zelina 16, 7. Žabnica 16, 8. Kloštar 14, 9. Milka Trnina 12, 10. Rugvica Sava 10, 11. Dubrava 7, 12.Rakovec 5, 13. Donja Zelina 5.

22 Vujić Velibor (2 KU) (NK Dugo Selo)

11 Katić Anto (NK Strmec)

10 Horvatić Siniša (NK Žabnica), Jurić Marinko (NK Žabnica) i Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

9 Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava), Turk Ivan (NK Dubrava), Vitez Tin (1 KU) (NK Milka Trnina) i Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

8 NokajHil (NK Zelina), Stojanović Antonio (NK Zelina) i Višić Filip (NK Dugo Selo)

7 Nizek Zdravko (NK Strmec)

6 Borovčak Tomislav (NK Vrbovec), Milanović Dalibor (NK Rakovec), Oroz Filip (NK Lonja) i Papa Drago (NK Vrbovec)

5 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Bradić Tihomir (1 KU) (NK Dubrava), Delić Igor (NK Lonja), Funtak Danijel (NK Žabnica), Kobaš Ivan (NK Vrbovec), Kralj Josip (NK Lonja), Lončarić Hrvoje (NK Vrbovec) Mikovčić Mario (NK Lonja), Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina) i Vrcić Mato (NK Lonja)

4 Bedeković Željko (NK Strmec), Bilić Rade (NK Dugo Selo), Devčić Dino (NK Milka Trnina), Dujmić Nikola (NK Vrbovec), Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava), Hribar Ivan (NK Vrbovec), Krapec Darko (NK Dugo Selo), Mahnet Damir (NK Strmec), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja) i Vuković Marko (NK Zelina)

3 Havojić Ivica (NK Strmec), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Maksimović Branko (NK Lonja), Maksimović Igor (NK Lonja), Renić Stipe (NK Kloštar), Šimek Marko (NK Žabnica), Smolko Ivan (NK Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vorel Zoran (NK Sloga Križ) i Zorja Nikola (1 KU) (NK Milka Trnina)

2 Badenić Mario (NK Vrbovec),Bolešić Robert (NK Sloga Križ), Dorić Berislav (NK Zelina),Gambiroža Žarko (NK Sloga Križ) ,Gjurašin Igor (NK Zelina),Jularić Josip (NK Dugo Selo),Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK Dubrava), Kranjec Dario (NK Strmec),Krivan Zoran (NK Dubrava),Krofak Ivica (NK Strmec),Labudović Ivan (NK Strmec),Leboš Ivan (NK Dubrava), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar), Magdić Marko (NK Sloga Križ),Mahnet Dražen (NK Strmec), Marčinković Mato (NK Kloštar), Margetić Tomislav (NK Zelina),Mazur Darko (NK Kloštar),Muretić Ivica (NK Lonja),Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK Dugo Selo), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava), Sokolić Damir (NK Sloga Križ),Strinavić Damir (NK Rugvica Sava),Trcak Tomislav (NK Strmec),Treščec Dario (NK Vrbovec) i Tuković Matija (NK Strmec)

1 Antolković Mario (NK Strmec),Arifović Antonio (NK Vrbovec),Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo), Bukovec Damir (NK Strmec),Burec Tomislav (NK Vrbovec), Ćosić Tvrtko (NK Kloštar),Čuković Slobodan (NK Rakovec),Čukulin Tomislav (NK Vrbovec),Cvitić Ivica (NK Dugo Selo),Dropučić Ivan (NK Zelina), Dumančić Petar (NK Dugo Selo),DžemailiFadilj (NK Rakovec), Filipović Željko (NK Zelina), Grabovac Toni (NK Zelina), Grgić Goran (NK Dubrava), Grgić Tomislav (NK Dubrava), Hodžić Jasmin (NK Kloštar),Horvatinović Damir (NK Lonja), Husnjak Mario (NK Žabnica),Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ),Jakopic Ivica (NK Zelina) ,Kosik Martin (NK Žabnica), Kovačić Nenad (NK Milka Trnina), Kralj Ivan (NK Zelina),Kudoić Matija (NK Rakovec),Kupinić Alen (NK Kloštar), Marinić Siniša (NK Milka Trnina),Matovina Mate (NK Milka Trnina),Mičuda Đuro (NK Lonja), Novoselec Goran (NK Rakovec),Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Palikuća Nikola (NK Žabnica), Papa Slaven (NK Rakovec), Pavlović Denis (NK Lonja),  Popović Marko (NK Kloštar),Pušeljić Tomislav (NK Donja Zelina),RekićSaid (NK Zelina), Rusan Danko (NK Rakovec),Šalamun Stjepan (NK Žabnica),Solarić Hrvoje (NK Lonja), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina),TomajVilson (NK Kloštar),Trcak Dražen (NK Strmec),Tulić Ivan (NK Dugo Selo),Vorel Goran (NK Sloga Križ), Vrabec Tomislav (NK Rugvica Sava), Vuković Nenad (1 KU) (NK Milka Trnina), Žagar Ivan (NK Zelina) i Žganec Ivan (NK Žabnica)