0

PRVENSTVENA UTAKMICA 3. HNL SREDIŠTE 33. KOLO

VRBOVEC – VRAPČE 8 : 1

VRBOVEC Gradski stadion. Bez gledatelja.

Sudac: Matija Spudić (Ivanić-Grad) 8. Pomoćnici: Dejan Kupres (Samobor) i Dario Aščić (Velika Gorica). Četvrti sudac: Mihael Milin (Dugo Selo).

Delegat: Ivica Grgić (Duga Resa).

STRIJELCI: 1:0 J. Colarić (20), 2:0 Slišković (40), 3:0 J. Colarić (46), 4:0 Martinović (47), 5:0 Martinović (54), 5:1 Karamatić (58), 6:1 Slišković (60), 7:1 D. Colarić (86), 8:1 Gudelj autogol) (88).

VRBOVEC:Zrinščak 7, Režabek 7,5, M. Tolić 7, (od 73. K. Colarić -), Krizmanić 7,5, Ćosić 8, Trošić 7,5,  (od 73. Busija -), Slišković 8, (od 62. Boroša 7), Martinović 7,5, (od 73. Škaro -),  J. Colarić 8, (od 73. G. Tolić -), Babić 7,5,  D. Colarić 8.

Trener: Dražen Biškup  7,5.

VRAPČE: Tor 5, Marić 5, Ćibarić 6, Fajdiga 5, (od 67. Vukadin 5,5), Markušić 5, (od 46. Salopek 5), Karmatić 6, Čakarun 5,5, Gudelj 5, Bakmaz 5, (od 63. Hajdinjak 5,5), Krišto 5,5, (od 46. Krišto 6), Husinec 5, (od 63. Gulin 5,5).

Trener:Željko Radišić 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Domagoj Colarić.

Raspoloženi Vrbovčani su nadigrali indisponirane goste iz Zagreba i zasluženo ostvarili visoku pobjedu nad Vrapčem 8:1 i tako uoči zadnjeg 34. kola 3. HNL-a Središe ostali i dalje u dramatičnoj i neizvjesnoj borbi za očuvanje trećeligaškog statusa.

Početna inicijativa Vrbovčana urodila je plodom u 20. minuti kojem je kumovao i gostujući vratar Tor. Josip Colarić je probio po lijevoj strani i tukao s 12 m koja je uz lošu intervenciju Tora završila u lijevom gornjem kutu. U 31. minuti domaći napadači Slišković, Domagoj Colarić i Martinović su izveli pravu kanonadu udaraca, ali je Tor uspio sve obraniti. U 37. minuti Domagoj Colarić je snažno potegao s 18 m, ali je Tor krajnjim naporom loptu skrenuo u korner. Ponovo je Domagoj Colarić u 39. minuti okušao udarac s 20 m, ali je lopta završila pored desne vratnice. Trošić je u 40. minuti povukao loptu na sredini terena i potom idealno dodao Sliškoviću koji je iskosa s lijeve strane s 10-tak m odmjerenim udarcem pogodio u desni donji kut. U 42. Martinović je tukao s 16 m, ali je Tor obranio udarac.

Na početku drugog poluvremenu u 46. minuti Domagoj Colarić je „ukrao“ loptu i potom dodao bratu Josipu koji iz blizine pogađa gostujuću mrežu. Zbunjena gostujuća obrana doživjela je novi šok minutu kasnije jer je Josip Colarić dodao loptu Martinoviću koji je potom s volejom s 11 m svladao vratara Tora. Domaći uragan je doveo do 5 gola u mreži Vrapča 54. minuti. Režabek je ubacio loptu s desne strane koju je pogodio Martinović za novi zgoditak Vrbovca. Ćibarić je opasno zaprijetio u 56. minuti šutom s 18 m, ali se Zrinščak nije dao iznenaditi. Ipak gosti su postigli počasni zgoditak u 58. minuti. Nikšić je probio po lijevom boku i centrirao, a Karamatić iz blizine glavom zabio gol. Pogrešku gostujuće obrane u 60. minuti kaznio je Slišković koji je povećao domaće vodstvo na 6:1. Potom je uslijedilo domaće opuštanje pa su i gosti malo došli do zraka. U 72. minuti Nikšić je pucao s 16 m, ali je šut obranio Zrinščak. Udarac Vukadina u 78. minuti završio je na lijevoj domaćoj vratnici. Lijepu domaću akciju u 86. minuti povukao je Babić koji je asistirao Domagoju Colariću koji s 10 m pogađa u desni gornji kut nemoćnog Tora. U 88. minuti Gudelj je nespretno reagirao i pogodio vlastiti mrežu za visoku domaću pobjedu 8:1.

Maestralna pobjeda Vrbovčana koji su tijekom cijele utakmice imali inicijativu i raspoložene strijelce koju su šanse pretvarali u zgoditke. Vrbovec je odigrao utakmicu na visokoj razini prema zamislima trenera Dražena Biškupa, koji su se tako napunili samopouzdanjem pred odlučujuću utakmicu zadnjeg kola protiv prvaka zagrebačkog Jaruna.