Veterani Dugog Sela osvojili prvenstvo – igraju se još odgođene utakmice

0

VNL NS DUGO SELO, 22. KOLO

Dugo Selo je novi prvak, Vrbovec se poskliznuo u Lonjici, Žabnica je prohujala Rakovca, Dubrava iznenadila u Svetom Ivanu Zelini, dok su Strmec i Sloga opravdali ulogu favorita u Ivanić Kloštru i Vezišću. Iako je odigrano 22. kolo prvenstvo 2020.(21. još uvijek nije završenasezona jer se trebaju odigrati odgođene utakmice te će prvenstvo konačno privesti kraju 14. lipnja 2021. godine.

Dugo Selo je nadigralo momčad Rugvice Sava 1976 i sasvim zasluženo slavilo pobjedu 7:2 koja im je ujedno bila i potvrda za zasluženo osvajanje naslova najbolje momčadi u sezoni 2020./21. U toj dugoselskoj pobjedi briljirali su peterostruki strijelac Velibor Vujić (5., 8., 44, 75. i 78) te dvostruki strijelac Filip Višić (48. i 63.). Rugvičane je predvodio Nevenko Rumenčić koji zatresao domaću mrežu u 30. i 59. minuti.

Derbi između Lonje i Vrbovca završio je podjelom bodova. Vrbovec je poveo u 5. minuti preko Tomislava Čukulina. Domaćin je izjednačio u 15. minuti prekrasnim zgoditkom s 14 m u gornji lijevi kut. Oduvijek su utakmice između Lonjičana i Vrbovčana imale posebnu draž pa se to desilo i ovaj puta. U drugom poluvremenu Vrbovčani imaju zrelije šanse, a u terenu su bolji dojam ostavili domaći veterani. Ovim remijem Vrbovec je izgubio i teorijsku šansu za borbu za prvaka u odigravanju odgođenih utakmica protiv Rugvice Save 1976 i Milke Trnine.

Žabnica je bila bez milosti koja je u Rakovcu domaćinu podarila deset golova u njihovu mrežu. Za Žabnicu bili su strijelci: Siniša Horvatić (16., 37., 62. i 75.), Hrvoje Lončarić (19. i 20.), Mladen Vrtar (29. i 49.), Ivan Žganec (4.) i Nikola Palikuća (8). Domaću čast spasio je Branko Kalinski u 71. minuti. Tako su se nastavile tužne rakovečke večeri ponedjeljkom koji su kao fenjeraši završili ovo prvenstvo.

U Vezišću je domaćin poveo u 2. minuti jer je Mladen Ferek svladao Vladimira Koletića, ali su gosti iz Križa ubrzo izjednačili u 7. minuti preko Zorana Vorela. Potom je Sloga preokrenula rezultat jer je Dalibor Žertuš zabio dva gola u 47. i 63. minuti. Potvrdu sigurne gostujuće pobjede osigurao je u 67. minuti Vorel. Nespretnom intervencijom Robert Bolešić je u 75. minuti zatresao vlastitu mrežu pa je utakmica završila pobjedom Sloge protiv Milke Trnine 4:2.

Zelina je na vlastitom terenu doživjela hladan tuš jer su ih Dubravci iznenadili izvrsnom igrom i mrežu im izbušili u pet navrata. Na krilima trostrukog strijelaca Gorana Grgića (36., 42. i 75.) i dvostrukog strijelca Ivana Turka (55. i 65.) sva tri boda su završila na kraju utakmice u Dubravi. Prvi golgeter Zelinčana Hil Nokaj samo je zabio počasni zgoditak u 67. minuti. Zaslužena pobjeda Dubrave 5:1 koja je u ovom prvenstvu igrala s velikim oscilacijama. Zelinčani imaju prigodi popraviti dojam i uzvratiti Dubravcima u odgođenoj utakmicu koju  igraju 14. lipnja 2021. godini u Dubravi.

Kloštar je pružio dobar otpor veteranima iz Bedenice koji su tek u samoj završnici utakmice izborili pobjedu. Dario Kranjec je zabio dva gola za Strmec u 62. i 79. minuti za tri boda. Ovom potvrdom Strmec je potvrdio status četvrte najbolje momčadi ovogodišnjeg prvenstva.

Epilog prekinute utakmice 21. kola odigrane 31. svibnja 2021. godine između Žabnice – Dugog Sela je registracija utakmice rezultatom 3:0 za domaćina. Pored navedenoga Dugo Selo se kažnjava  prema članku 68. DP HNS-a novčanom kaznom u iznosu od 1.5000,00 kn (tisuću petsto kuna), a zbog prekida utakmice (u 71. min., više igrači okružilo suca te odbili sudjelovati u nastavku igre uslijed čega je utakmica prekinuta).

Rezultati odgođenih utakmica: 3. kolo, Kloštar – Sloga  0:3 (pf), 11. kolo, Sloga – Milka Trnina 3:0 (pf) i 12. kolo, Rugvica Sava 1976 – Rakovec 3:0 (pf). Još se trebaju odigrati 4 odgođene utakmice i to: 1. kolo, Milka Trnina – Vrbovec, 9. kolo Strmec – Dugo Selo, 11. Dubrava – Zelina i 18. kolo, Rugvica Sava 1976 . Vrbovec.

Poredak: 1. Dugo Selo57, 2. Žabnica 52, 3. Vrbovec51, 4. Strmec43, 5. Sloga 37. 6. Lonja 35,7. Zelina 27, 8. Rugvica Sava 1976 25, 9. Dubrava 18, 10. Kloštar 10, 11. Milka Trnina 9, 12. Rakovec 8.

Strijelci: 29 Horvatić Siniša (1 KU) (NK Žabnica), 25 Žertuš Dalibor (2 KU) (NK Sloga Križ), 21 Nokaj Hil (NK Zelina), 19 Arifović Antonio (5 KU) (NK Vrbovec), 17 Turk Ivan (NK Dubrava), 16 Nizek Zdravko (NK Strmec), 12 Višić Filip (NK Dugo Selo), 11 Kralj Josip (1 KU) (NK Lonja), Mahnet Damir (1 KU) (NK Strmec) i Vitez Tin (NK Milka Trnina), 10 Badenić Mario (NK Vrbovec), Lončarić Hrvoje (NK Žabnica) i Mahnet Dragutin (NK Strmec), 9 Franjić Ivica (NK Dugo Selo) i Vrtar Mladen (NK Žabnica), 8 Brezovečki Branko (NK Kloštar), Šinogl Matija (NK Dubrava), Spajić Ivan (NK Rakovec) i Vrcić Mato (1 KU) (NK Lonja), 7 Havojić Ivica (NK Strmec), Pajsar Tomislav (1 KU) (NK Vrbovec) i Radotović Željko (NK Rakovec).