Velika pobjeda protiv Trnja

0

Nogometaši Vrbovca izborili su u subotu na Sajmištu veliku pobjedu protiv odličnog Trnja, rezultatom 2-1. Ali, u kakvoj utakmici! Gosti su od 14. minute igrali s igračem manje, ali su ipak vodili od 25. minute. Tek u 60. minuti kapetan Dimović postiže izjednačujući pogodak. I onda je došao odgovor na pitanje zašto je nogomet najvažnija sporedna stvar na svijetu i zašto je to najpopularniji sport. U finišu utakmice domaćin opasno prijeti dva puta, uzvraćaju i gosti, a onda u 4. minuti sudačke nadoknade eksplozija gledališta; Josip Colarić koji nakon ozljede lica još u lipnju tek pomalo ulazi u igru (i to sa specijalnom maskom) postiže pobjedonosni pogodak. I, ne bilo kako. Dimović mu je poslao odličnu loptu na lijevu stranu, a Joža „izvrtio“ čak četiri gostujuća igrača i pogodio iskosa, neobranjivo.

Ostali rezultati 7. kola: Novigrad-Opatija 1-2, HAŠK-Dubrava 1-0, Krk-Dugo Selo 1-2, Orijent-Špansko 3-0, Maksimir-Kurilovec 2-2, Zagreb-Jadran 0-3, Zagorec-Ponikve2-1, a u nedjelju (danas) igraju Vinogradar-Jarun.

Vodi Orijent s 19 bodova, ispred Krka (18), HAŠK-a (17) itd. Vrbovec je 8. s 11 bodova.

U 8. kolu u subotu Vrbovec gostuje 11. Jarunu.