Vatrogasac preuzeo prvo mjesto, Dubrava druga na tablici

0

4. KOLO, 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U derbiju 4. kola Rakovec je pobijedio i skinuo Bunu s trona. Vatrogasac pobjedom protiv Dinama Hidrela preuzeo vrh tablice. Dubrava nastavlja pobjeda pa je pao i Ban Jelačić. Brcko doživio poraz na domaćem terenu od Lonje. U Turopolju domaćin podario petardu Gaju. Milka Trnina nanijela je teški poraz Ostrni. Posavec novim porazom protiv Kloštra i dalje bez boda, kao i Ostrna.

Dubrava je novom pobjedom, trećom u nizu, ovaj puta protiv Bana Jelačića zauzela drugu poziciju na tablici. Martin Horvat je u 12. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Marko Fulir u 26. minuti zatresao gostujuću mrežu. U samoj završnici utakmice u 88. minuti Saša Uremović je samo smanjio rezultat pa je utakmica završila slavljem Dubravaca protiv Bana Jelačića 2:1. Da nije bilo nesretnog poraza u 1. kolu u Kobiliću sada bi družina koju vodi trener Ivan Spajić bila na 1. mjestu.

Rakovec je od samog početka utakmice nametnuo svoj stil igre i natjerao igrače Bune na obranu. Novi napadački dvojac Čerkez – Grgoić počeo je davati rezultate jer je upravo Ivica Grgoić u 9. minuti bio strijelac za Rakovec dok je Bojan Čerkez u 13. minuti po drugi puta pogodio mrežu gostiju. Grgoić je u 90. minuti potvrdio zasluženu pobjedu Rakovca protiv Bune 3:0 u dosad najboljoj utakmicu u jesenskom dijelu. Svakim kolom sve bolje raspoloženje u rakovečkim redovima čiji igrači igraju sve bolje i bolje.

U otvorenoj, borbenoj i žustroj igri između Brcka i Lonje, pobjeda je pripala gostima iz Lonjice, koji su realizirali jednu od svojih prilika u 53. minuti, a pobjedonosni zgoditak je postigao Andrija Granić. Granitna gostujuća obrana predvođena Davorom Pavlićem je na kraju izdržala sve domaće napade pa je utakmica završila minimalnom pobjedom Lonje. Utakmicu je gledalo oko 150-tak gledatelja koji su svojim navijanjem dodatno pridonijeli sportskom ambijentu i ozračju derbija. Nogometaši Lonjei dalje teško postiže zgoditke u jesenskom dijelu, ali marljivo skupljaju bodove pa su novom pobjedom protiv Brcka zasjeli na 5. mjestu.

U Turopolju domaća momčad je povela već u 2. minuti dok se gosti iz Gaja još nisu ni snašli. Jurica Jambrešić je pogodio gostujuću mrežu i tako otvorio put prema domaćoj pobjedi. U 20.minuti Adrian Perić je povećao domaće vodstvo iz kaznenog udarca. Pitanje pobjednika biloje riješeno već u prvom poluvremenu jer je Jurica Jambrešić u 42. minuti postigao svoj drugi, a treći pogodak za Turopolje. Matej Karlović bio je strijelac za Turopolje u 69. minuti, a Andreas Šejić je zaključio domaću zasluženu pobjedu protiv Gaja 5:0.

Ostali rezultati: Vatrogasac – Dinamo Hidrel 2:1, Posavec – Kloštar 1:4 i Milka Trnina –Ostrna 7:2.

Poredak: 1. Vatrogasac 10, 2. Dubrava 9, 3. Kloštar 8, 4. Rakovec 8, 5. Lonja 8, 6. Turopolje7, 7. Milka Trnina 7, 8. Buna 7, 9. Brcko 6, 10. Dinamo Hidrel 6, 11. Ban Jelačić 1, 12.Gaj 1, 13. Posavec 0, 14 Ostrna 0.