Vatrogasac, Dubrava i Kloštar ne posustaju

0

5. KOLO, 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

Odigrano 5. kolo bilo je u znaku gostujućih momčadi koje su od 7 utakmica u 4 susreta zabilježile pobjede. Prvoplasirani Vatrogasac je slomio Gaj nakon pola sata utakmice. U derbiju je Lonja na svom terenu doživjela prvi poraz od Dubrave. Posavec u Novom Čiču iznenadio Dinamo Hidrel. Kloštar je nanio prvi poraz Rakovcu. Ostrna nije uspjela iznenaditi Brcko koji je osvojio sva tri boda. Turopolje je kaznilo domaće pogreške Bana Jelačića. Buna i Milka Trnina odigrali bez pogodaka.

Dubrava je novom pobjedom, četvrtom u nizu, ovaj puta trijumf ostvarila u Lonjici protiv velikog rivala Lonje. Pobjeda ima veliku težinu jer su Dubravci dodatno dobili na samopouzdanju i sigurno su na ovaj način istaknuli kandidaturu za borbu za jesenski naslov. Nakon čvrste i borbene igre između Lonje i Dubrave gosti su pred kraj prvog poluvremena stekli ogromnu rezultatsku prednost. Najbolji igrač utakmice Martin Horvat je najprije u 44.minuti realizirao kazneni udarac, a potom u 45. minuti i po drugi puta svladao vratara Tomu Bagarića. Martin Horvat je odmah na početku drugog poluvremena u 49. minuti i po treći puta zatresao domaću mrežu. Minutu kasnije Silvijo Darojković je bio strijelac za Lonju. U 90.minuti nerješiva enigma za domaću momčad, Martin Horvat je samo potvrdio i četvrtim golom uvjerljivu i zasluženu pobjedu Dubrave protiv Lonje 4:1. Prvo ime derbija Martin Horvat je najzaslužniji za slavlje Dubravaca koji je isto tako i istaknuo kandidaturu za borbu najboljeg strijelca i u ovoj sezoni.

Ban Jelačić se očito nalazi u rezultatskoj krizi iz koje nije izašao ni nakon 5 kola i koji je osvojio samo jedan bod. Početničku pogrešku Darka Tarandeka gosti su kaznili već u 2.minuti, a lijepi zgoditak postigao je Adrian Perić u desni gornji kut. Domaća inicijativa je urodila poravnanjem rezultata u 17. minuti. Matija Bedenik je dodao loptu Domagoju Škrinjaru kojem je snažni udarac obranio Andrija Budimir, a odbijenu loptu u gostujuću mrežu pospremio Saša Uremović. Turopolje je domaće promašaje kaznilo u 40. minuti. Kristijan Avramović je silovito šutirao s 14 m, Renato Brleković obranio, a pored uspavane domaće obrane Matej Karlović zabio pogodak u lijevi donji kut. Gosti su na početku drugog poluvremena u 49. minuti prelomili utakmicu u svoju korist. Perić je izveo slobodni udarac s 20 m i pogodio u desni donji kut za zasluženu pobjedu Turopolja protiv Bana Jelačića 3:1.

Gaj nije uspio iznenaditi prvoplasirani Vatrogasac koji je poveo u 15. minuti jer je Filip Brzović svladao vratara Tihomira Kosovca. U 28. minuti Damir Matković je realizirao kazneni udarac za goste nakon čega je bilo očito da bodovi putuju za Kobilić. U 37. minuti Krešimir Barišić je po treći puta zatresao domaću mrežu i utakmica je bila riješena. Drugo poluvrijeme bila je samo formalnost pa je na kraju utakmica u Gaju završila zasluženom pobjedom Vatrogasca 3:0.

U Ivanić Kloštru domaći Kloštar je poveo protiv Rakovca u 15. minuti preko Jure Miličevića. Gosti su izjednačili u 22. minuti, a strijelac je bio Ivica Grgoić. Ponovo je domaćin poveo u 27. minuti, a zgoditak je postigao Valmar Ramadani. Iako je bilo borbeno i žustro i u drugom poluvremenu više se nisu tresle mreže pa je Kloštar protiv Rakovca rezultatom 2:1 osvojio sva tri boda.

Ostali rezultati: Dinamo Hidrel – Posavec 0:2, Buna – Milka Trnina 0:0, Ostrna – Brcko 0:1.

Poredak: 1. Vatrogasac 13, 2. Dubrava 12, 3. Kloštar 11, 4. Turopolje 10, 5. Brcko 9, 6. Lonja 8, 6. Milka Trnina 8, 7. Rakovec 8, 8. Buna 8, 9. Lonja 8, 10. Dinamo Hidrel 6, 11. Posavec 3, 12. Ban Jelačić 1, 13. Gaj 1, 14 Ostrna 0.