Uspješan vikend za atletičare AK Sveti Vid Vrbovec

0

Bogat atletski vikend imali su atletičari i atletičarke atletskog kluba Sveti Vid Vrbovec. Službeno su otvorili sezonu natjecanja na otvorenom.

Limači i limačice u subotu, 22. travnja u Kutini su uspješno odradili svoj dio natjecanja u disciplinama 200 metara, skok u dalj i bacanje vortexa, dok su limačice natjecanje zaključile trčanjem štafete 4×60 m. Limači su najbolje rezultate ostvarili u bacanju vortexa gdje su Jakov Špoljarić i Luka Svilić osvojili 5. i 7. mjesto u kategoriji 2014. godište, dok je
Adam Pekčec u kategoriji 2012. godište ostvario 9. mjesto.
Kod limačica je najbolje rezultate ostvarila Erin Bešen koja je u kategoriji 2014. godište osvojila 1. mjesto u disciplini 200 metara te 3. mjesto u skoku u dalj. Veliki doprinos u skupljanju bodova dale su i ostale limačice kluba: Vita Mlinarek, Mia Hrgić, Ana Ivezić, Katja Bešen i Iva Vranko.
Natjecanje je zaključila štafeta limačica u sastavu: Tesa Habunek, Iva Vranko, Katja Bešen i Erin Bešen, te zauzela odlično 8. mjesto u konkurenciji od 22. štafete. Drugi dan natjecanja bio je rezerviran za starije kategorije koje su svoj dio natjecanja odradile u Zagrebu. U kategoriji mlađih kadetkinja klub su predstavljale Larisa Mesarek, Lucija Rajković i Lana Špoljarić koje su ostvarile zapažene rezultate u disciplinama 80 metara s preponama, 200 metara i bacanje vortexa.
U seniorskoj konkurenciji natjecali su se Greta Dautanec i Ivan Badalić koji su svoje primarne skakačke discipline zamijenili pripremnim utrkama na 300 metara, budući da skok s motkom i troskok nisu bili među ponuđenim disciplinama na ovom natjecanju.
Atletičare atletskog kluba Sveti Vid čeka još tjedan dana treniranja kako bi se što bolje pripremili za državno prvenstvo u višebojima koje je na rasporedu već idućeg vikenda.