Učenici Osnovne škole Krunoslava Kutena danas će obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje paljenjem lampaša ispred škole.
Počast žrtvama jutros su odali učenici 4. b razreda. –Zapalili smo lampaše u sjećanje na žrtvu Vukovara, jer još je 1999. godine u Splitu pokrenuta akcija pod sloganom “I u mom gradu svijetli Vukovar” – rekla je učenica Mia Prekomorec.
Simboliku Vukovara pojasnila je učiteljica Vesna Drvenkar. –Vukovar je značajan zbog tri razloga, nadljudske hrabrosti branitelja i svih civila koji su tada bili u gradu, dok su neprijatelji s druge strane pokazali veliku brutalnost i neljudskost, a treće je neopisiva pasivnost svjetske javnosti. Ne ponovilo se – istaknula je.