0

PRVENSTVENA UTAKMICA 4. KOLO 1. ŽNL ISTOK 2023./24.

RAKOVEC  – GAJ 2 : 0

RAKOVEC, Igralište NK Rakovec. Gledatelja 120.

Sudac: Alen Hrgović (Zagreb) 7. Pomoćnici: Željko Dolibašić i Danijel Rožić (oboje iz Velike Gorice).

Delegat: Goran Krklec (Sveti Ivan Zelina).

STRIJELCI: 1:0 Grbavac (72 autogol), 2:0 Smriko (78).

RAKOVEC: Pratljačić 6,5, Novoselec 6, (od 76. Pavlović -), Colarić 6, (od 65. Štefinovec -), Brleković 6,5, (od 65. Jaić -),Blažic 6,5, (od 84. Palinić -), Krvarić 6,5, D. Baček 6, (od 46. Jurić 7), F. Baček 6,5, L. Radotović 6, (Smriko 7), Čerkez 6,5, (od 84. Spahić -), Grgoić 6,5.

Trener: Željko Radotović 6,5.

GAJ: Medverec 6, Badenić 6, (od 76. Jaković -), M. Pajur 6, Grbavac 6, M. Benko 6,5,(od 46. Bunjački 6), J. Gomerčić 6,5, P. Pajur 6, Jembri 6, (od 60. E. Pajur6), Kuten 6, (od 46. Gašparec 6), M. Gomerčić 6, D. Benko 6.

Trener: Hrvoje Medverec 6.

IGRAČ UTAKMICE: Goran Jurić.

Derbi između Rakovca i Gaja nije pružio očekivanja jer je prvo poluvrijeme proteklo u ispod prosječnoj igri u kojoj niti jedna momčad nije stvorila niti jednu pravu priliku. Doduše, prvo poluvrijeme je proteklo u trenerskom nadmudrivanju Željka Radotovića i Hrvoja Medverca. Domaćin je striktno pazio na Anđelka Kutena dok su gosti čuvali na Ivicu Grgoića, a bilo je i drugih taktičkih postavljanja na terenu. Željko Radotović je ponovo zasjeo na klupu Rakovca jer je Dalibor Milanović odstupio poslije 3. kola.

U nastavku ulaskom Gorana Jurića i Nihada Smrike, Rakovec je zaigrao puno bolje i angažiranije te nametnuo svoj stil igre. Jedina 100 postotna prilika zbila se u 47. minuti jer je Krvarić vratio povratnu loptu Grgoiću koji je s 10 m visoko pucao iznad prečke. Mišel Gomerčić je u 51. minuti silovito tukao s 25 m, ali se Pratljačić nije dao iznenaditi. Domaćin je poveo u 72. minuti. Smriko je dijagonalom pronašao Jurića koji je probio po desnoj strani i uputio brzu prizemnu loptu u gostujući peterac koju je Grbavac nespretno skrenuo u vlastitu mrežu. Smriko je u 78. minuti kaznio pogrešku gostujuće obrane koji je s 20 m postigao prekrasan lob udarac. Uzaludni su bili gostujući napada u finišu utakmice jer je domaća obrana otklonila sve prijetnje. Rakovec je pobijedio u utakmici protiv Gaja kojem su pomogli i gostujući igrači rezultatom 2:0. Bio je to slab susret, jednostavno za zaborav, ali će se jedino pamtiti rezultati derbija, koji traju između Rakovca i Gaja od 1975. godine.