U prigorskom derbiju Vrbovec bolji od Zeline

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 17. kolu VNL Istok vodeći dvojac Dugo Selo i Vrbovec nastavljaju borbu za titulu. Vodeće Dugo Selo je očekivano pobijedilo Milku Trnina. Aktualni prvak i drugoplasirani Vrbovec je bio bolji u derbiju protiv Zeline. Lonja rutinski do tri boda protiv fenjeraša Slobode. Rugvica Sava i Sloga podijeli bodove, kao i Rakovec i Donja Zelina. Strmec bez borbe osvojio tri boda protiv Kloštra. Slobodni su bili veterani Dubrave.

Dugo Selo nesmiljeno mrvi svoje suparnike pa su ovaj puta visoko pobijedili Milku Trnina rezultatom 7:1. Dugoselci su zabilježili i 15 pobjedu od 15 utakmica te suvereno vladaju ovim prvenstvom. Za domaćina bili su strijelci: Velibor Vujić 3, Rade Bilić 2, Dino Ivančević i Ivan Tulić. Kod gostiju iz Vezišćaje domaću mrežu pogodio Marijan Zorja u 52. minuti. I dok atomski napadač Velibor Vujić standardno zabija po 3 gola po utakmici, Rade Bilić doživljava „treću mladost“ jer što je stariji i iskusniji zabija više golova pa je tako trenutno stao na 6 zgoditaka.Nema nikakve dvojbe da voditelj Tomislav Slišković izvanredno balansira dugoselske veterane jer je na djelu potvrđena simbioza mladih i iskusnih veterana iz grada zaštitnika sv. Martina.

Prigorski derbi između Vrbovca i Zeline je na kraju završio pobjedom domaćina 6:2. Imali su gosti svoje prigode u prvom poluvremenu koje nisu iskoristili. S druge strane domaćin je svoje šanse realizirao i imao zasluženo vodstvo 3:0. U drugom poluvremenu je bilo opuštenije pa su i gosti pred kraj utakmice postigli dva pogotka. Za Vrbovec su bili strijelci: Nikola Dujmić 2, Antonio Arifović, Tomislav Borovčak, Dario Treščec i Mario Badenić. Kod gostiju su bili strijelci Thomas Raič i Ante Klarić koji je nespretno pogodio vlastitu mrežu. I nisu toliko gosti odigrali loše koliko pokazuje rezultat, koji se u konačnici pamti. Najopasniji igrač na terenu bio je goropadni Ante Klarić koji je bio opasan za oba vratara. No, bez obzira na sve pamti se Klarićeva lucidna asistencija petom i prekrasan pogodak DarijaTreščeca s ruba kaznenog prostora u desne gornje rašlje u 55. minuti. Na klupu Vrbovca se nalazio i Krešimir Forgač koji se uspješno oporavlja nakon operacije kuka pa se vrlo brzo očekuje i njegov povratak na zelene travnjake jer se više nego uspješno vratio na „treće poluvrijeme“.I na kraju zadnja vijest. Nekolicina vrbovečkih veterana je dobilo predpoziv da se okušaju u umjetničkom klizanju jer su izvodili atraktivna, ali i često spektakularne padove jer su igrali u tenesicama umjesto u kopačkama na glavnom igralištu Gradskog stadiona. Dakako, zabrinut je i vrbovečki trener Ante Klarić jer bi mogao ostati bez nekolicine veterana, ako prođu na testiranju umjetničkog klizanja.

Utakmica 16. kola između Sloge i Vrbovca koja je prekinuta kod rezultata 4:4 je registrirana za zelenim stolom u korist Vrbovca 3:0.

Lonja je rutinski pobijedila fenjeraša Slobodu jer je svako poluvrijeme riješila s dva gola prednosti pa je utakmica završila rezultatom 4:0. Bila je to utakmica u kojoj domaći veterani nisu prolili previše znoja, dok su novajlije u ligi još jednom doživjeli gorki okus poraza. Za domaćina su bili strijelci: Ivica Salopek (11), Filip Oroz (24), Danijel Banovec (52) i iskusni i prepredeni golgeter Branko Maksimović (64).

Veterani Rugvice Save su imali u dva navrata vodstvo, ali su uporni igrači Sloge poravnali rezultat pa je utakmica završila podjelom bodova i rezultatom 2:2. Domaćin je poveo preko Marka Peteka u 46. minuti, a Žarko Gambiroža izjednačio rezultat 55. minuti. Damir Strinavić je pogodio gostujuću mrežu u 61. minuti, a Goran Korman je u finišu utakmice opet sve vratio na početak jer je u 77. minuti bio strijelac za goste.

Rakovec i Donja Zelina su odigrali jednu pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj su se domaći veterani iskazali nepreciznošću, a gosti su se iskazali preciznošću. Naime, gostujući veterani su imali 100 postotnu preciznost i realizaciju jer je Juraj Boroša dva puta puknuo u 16. i 35. minuti i postigao dva gola. Domaći veterani su se pak natjecali tko će više i bolje promašiti gostujuća vrata. No, ipak su Darko Jendriš u 46. minuti i Ivan Kudoić u 72. minuti zabili dva gola u drugom poluvremenu pa je utakmica između Rakovca i Donje Zeline završila rezultatom 2:0.

Poredak: 1. Dugo Selo 45, 2. Vrbovec 42, 3. Strmec 37, 4. Zelina 35, 5. Lonja 29, 6. Sloga 25,  7. Milka Trnina 17, 8. Dubrava 15, 9. Rugvica Sava 14, 10. Rakovec 13, 11. Kloštar 10, 12. Donja Zelina 8, 13. Sloboda 4.