U Obedišću Lonja deklasirala domaću Mladost

0

4. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 4. kolu 1. ŽNL Istok uglavnom su utakmice rezultatski završile prema očekivanjima. No, treba istaknuti da je Croatia pobijedila Graničara u Tučeniku i da momčad iz Nove Kapele, koju vodi Robert Belina, predstavlja najugodnije iznenađenje jesenskog dijela. U Obedišću Lonja je deklasirala domaću Mladost i postigla rekordnu pobjedu. Prvoplasirana Milka Trnina u Vrbovcu pobijedila Ban Jelačić. Farkaš je bio nemoćan protiv drugoplasirane Dubrave. U derbiju je Rakovec svladao Gaj. Sloboda je pobijedila Mladost iz Brezina. Slobodan je bio Zvekovac.

U Obedišću je utakmica između Mladosti i Lonje završila rezultatom 1:16 pa su tako gosti iz Lonjice ostvarili rekordnu pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Na utakmici je u prosjeku svakih 5,3 minute bio postignut jedan pogodak. Niti se najstariji navijači Lonje ne sjećaju da je ikada klub zabilježio ovako rekordnu pobjedu na jednom gostovanju. Stoga ova rekordna pobjeda ulazi u klupske anale Lonje. Strijelci za Lonju bili su: Krešimir Forgač 3, Hrvoje Kuninec 3, Miljenko Bencalić 2, Ivan Fluka 2, Karlo Severec 2, Tomislav Greguran 2 i Mihael Nikola Forgač. Za domaćina počasni pogodak je postigao Ozren Smiljanec. Igrači Lonje su ovom rekordnom pobjedom barem djelomično zatomili tugu nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu u Novoj Kapeli.

Na Gradskom stadionu u Vrbovcu odigrana je utakmica između Bana Jelačića i prvoplasirane Milke Trnina. Poslije 10-tak minuta ravnopravne igre, gosti iz Vezišća su poveli u 12. minuti pogotkom Dumbovića. Do kraja gosti imaju još dvije izgledne prilike koje je Brleković obranio. U 41. minuti Pušić ima veliku prigodu, ali je njegov udarac završio uz prečku. U nastavku su gosti povećali vodstvo u 50. minuti. Na dodavanje Dumbovića iskusni Fešta je postigao pogodak koji je izazvao negodovanje kod domaćeg sastava zbog navodnog zaleđa. U samoj završnici susreta Dumbović je u 83. minuti zabio i treći gol za goste. Utakmica između Bana Jelačića i Milke Trnina je završila rezultatom 0:3 u kojoj su gosti zasluženo slavili i pokazali zavidnu momčadsku kvalitetu.

Drugoplasirana Dubrava je očekivano i zasluženo pobijedila momčad Farkaša i osvojila nova tri boda u borbi za jesenski naslov. Tijekom cijele utakmice Dubravci su imali dominaciju dok je domaćin bio primoran na obranu. U drugom poluvremenu opao je ritam igre pa je utakmica na kraju između Farkaša i Dubrave završila rezultatom 0:8. Strijelci za Dubravu bili su: Marko Mamić 2, Filip Belić, Tihomir Bradić, Andrei Brkljačić, Dario Banović i Josip Erić.

Derbi između Rakovca i Gaja nije pružio očekivanja jer je prvo poluvrijeme proteklo u ispodprosječnoj igri u kojoj niti jedna momčad nije stvorila niti jednu pravu priliku. U nastavku ulaskom Jurića i Smrike, Rakovec je zaigrao puno bolje i angažiranije te nametnuo svoj stil igre. Domaćin je poveo u 72. minuti. Smriko je dijagonalom pronašao Jurića koji je probio po desnoj strani i uputio brzu prizemnu loptu u gostujući peterac koju je Grbavac nespretno skrenuo u vlastitu mrežu. Smriko je u 78. minuti kaznio pogrešku gostujuće obrane jer je s 20 m postigao prekrasan lob udarac za pobjedu Rakovca protiv Gaja 2:0 kojem su kumovali i gostujući igrači.

Graničar je priredio novo razočaranje svojim navijačima jer je doživio gorki poraz, ovaj puta od Croatije 1:3. Na krilima Filipa Šimunovića Croatija je zasluženo osvojila sva tri boda i zabilježila treću pobjedu pa predstavlja najugodnije iznenađenje dosadašnjeg jesenskog dijela. Za goste bili su strijelci Šimunović 2 i Mario Ježek dok je za Graničar gol zabio Alen Malčić. U tijeku je rješavanje slučaja utakmice iz 1. kola Rakovec – Graničar u kojoj je domaćin nepravilno izvršio 4. izmjene, a koja je završila rezultatom 3:1. Naime, u Comet sustavu HNS-a još je uvijek važeći rezultat Rakovec – Graničar 3:1.

Sloboda je nakon pola sata izvrsne igre riješila pitanje pobjednika protiv Mladosti iz Brezina i na kraju zasluženo slavila pobjedu 5:0. Kod domaćina najraspoloženiji za igru bili su trostruki strijelac Filip Vodopija i Luka Majstorović koji je postigao dva pogotka.

Poredak: 1. Milka Trnina 12, 2. Dubrava 10, 3. Lonja 9, 4. Croatia 9, 5. Rakovec 9, 6. Gaj 6, 7. Ban Jelačić 6, 8. Sloboda 4, 9. Zvekovac 3, 10. Mladost (O) 3, 11. Graničar 0, 12. Mladost (B) 0, 13. Farkaš 0.