U derbiju Vrbovec slavio protiv Lonje i Strmec protiv Rakovca

0

8. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 8. kolu VNL Istok nije bilo iznenađenja i sve je uglavnom proteklo prema očekivanjima. Vodeći Vrbovec je u derbiju pobijedio Lonju. Kloštar očekivano poražen od Dugog Sela. Zelina slavila protiv Milke Trnina. Strmec trijumfirao protiv Rakovca. Novajlija Sloboda izgubila od Rugvice Save. Donja Zelina i Dubrava odigrali neodlučeno. Slobodna je bila Sloga.

Lokalni derbi između Vrbovca i Lonje zasluženo je pripao domaćim veteranima rezultatom 5:1. U prvom ozbiljnom napadu domaćin je poveo u 2. minuti jer je Kristijan Spajić iz blizine pogodio gostujuću mrežu. Novi šok za Lonju uslijedio je u 10. minuti. Antonio Arifović je tukao sa 16 m i pogodio prečku, a odbijenu loptu je Nikola Dujmić pospremio u gol. Tomislav Borovčak je u 16. minuti pogodio gostujuća vrata i utakmica je bila riješena. Poslije toga su se obje momčadi oko pola sata natjecale tko će bolje puknuti loptu iznad vrata. U jednom trenutku su bili bolji domaći veterani, a u drugom su bili bolji gostujući veterani. Sva sreća da nad Vrbovcem nisu letjeli zrakomlati jer bi bili u velikoj opasnosti da budu oboreni. U 54. minuti Tomislav Burec je postigao prekrasan zgoditak sa 18 m neobranjivo u donji lijevi kut. Lonja je u 64. minuti lijepo izigrala domaću obranu i smanjila vodstvo. Mato Vrcić je idealno dodao loptu Ivici Salopeku koji je s 10-tak m svladao vratara Marka Novosela. Vrbovec je postigao i peti zgoditak u 68. minuti, ali uz pomoć Hrvoja Solarića koji je nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Kod Vrbovca se istaknuo lucidnim proigravanjima iskusni Ante Klarić, kao i centaršutevima s desne strane iskusni Krešimir Forgač. Sve u svemu momčadska pobjeda Vrbovca, ali ni Lonja nije toliko loše odigrala koliko pokazuje sam rezultat.

U Ivaniću Kloštru je bila odigrana utakmica između domaćeg Kloštra i Dugog Sela, ali je u Cometu HNS-a zabilježen samo rezultat 1:2 bez ostalih podataka.

U Svetom Ivanu Zelini domaća Zelina je očekivano pobijedila Milku Trnina 2:0. No, zelinski veterani su to učinili puno teže nego što se mislilo jer su gosti iz Vezišća odigrali solidnu utakmicu. Dvostruki strijelac za Zelinu bio Željko Ratkajec u 23. i 30. minuti koji je ponio i epitet igrača utakmice. Možda je razlog malo slabije efikasnosti kod Zeline jer u sastavu nije bio centarfor Hil Nokaj dok je Ivica Jakopic uzeo „malo odmora“ pa više dodaje lopte nego zabija.

U Bedenici je Strmec ispratio Rakovec s pola tuceta golova i rezultatom 6:1. Domaći veterani bili su predvođeni raspoloženim dvostrukim strijelcima Željkom Bedekovićem (60. i 77.) i Zdravkom Nizekom (64. i 74.) koji su ih vodili prema novoj pobjedi. Za Strmec su još zabijali golove: Ivica Havojić (6) i Damir Mahnet (25). Kod gostiju bio je strijelac Branko Jendriš u 62. minuti. Novim trijumfom veterani iz Bedenice ostaju u borbi za vrh tablice. Rakovčani su i ranije teško osvajali bodove u Strmcu pa se ta tradicija dokazala i ovog puta.

U Gradecu je posljednje plasirana Sloboda doživjela poraz od Rugvice Save 1:6. Gosti iz Rugvice su jednostavno pregazili domaćine koji su nakon 34. minute imali vodstvo od 5:0. Kako je sve bilo riješeno već u prvom poluvremenu, nastavak igranja udrugom poluvremenu je bila samo formalnost. Dvostruki strijelci za goste bili su: Zoran Zorić, Krešimir Špoljarec i Ivica Fišter. Domaću čast spasio je Josip Kramar koji je postigao zgoditak u 38. minuti. Još jednom su novajlije Gradečani iskusile gorčinu poraza i platile danak igračkom neiskustvu. Rugvičani su pak s druge strane pokazali kako se kombinatornom i kvalitetnom igrom zasluženo osvajaju bodovi u Gradecu.

Utakmica između Donje Zeline i Dubrave završila je podjelom bodova i rezultatom 2:2. Iz prvog napada u 1. minuti domaći veterani su poveli pogotkom kojeg je postigao Robert Vodopijevac. Šokirani Dubravci su se vratili u utakmicu u 14. minuti jer je rezultat poravnao Tomislav Okroša. Donja Zelina je ponovo povela u 52. minuti jer je Andrija Pentavec realizirao kazneni udarac. No, slavlje domaćine je trajalo ravno 30 sekundi jer je u istoj minuti izjednačio Tomislav Matulić.

Poredak: 1. Vrbovec 22, 2. Dugo Selo 21, 3. Zelina 19, 4. Strmec 18, 5. Rakovec 12, 6. Lonja 10, 7. Sloga 9, 8. Milka Trnina 7, 9. Rugvica Sava7, 10. Dubrava 5, 11. Kloštar 4. 12. Donja Zelina 4, 13.Sloboda 1.