U derbiju Banu Jelačiću sva tri boda protiv Rakovca

0

15. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 15. kolu najljepša utakmica odigrana je između Bana Jelačića i Rakovca u kojoj su nogometaši iz Banova osvojili sva tri boda. Ovim porazom Rakovec je izgubio šanse za bilo kakvu ozbiljnu borbu za naslov jer bi u suprotnome trebao postići sve pobjede do kraja prvenstva. Vodeći trio je ostvario trijumfe. Ovo je bilo i kolo domaćina koji nisu izgubili niti jedan bod pa su gosti prošli kao bosi po trnju. Prvoplasirana Milka Trnina rutinski je stigla do pobjede protiv fenjeraša Farkaša. Dubrava bez problema šesticom ispratila Slobodu. Trećeplasirana Lonja očekivano, ali puno teže do trijumfa protiv Graničara. Gaj je minimalno porazio Zvekovac. Slobodni su bili Croatia i Mladost.

Nakon šokantnog i posve neočekivanog poraza Bana Jelačića protiv Farkaša na startu proljetnog dijela, igrači iz Banova su se trijumfalno vratili na najljepši način i to pobjedom protiv 4. plasiranog Rakovca 5:3. Dražen Tarandek je doveo domaćina u vodstvo u 13. minuti. Najbolji igrač utakmice Goran Trošić je u 18. i 28. minuti digao domaću prednost na tri gola razlike. Ivica Grgoić je smanjio rezultat u 38. minuti i tako samo na trenutak odškrinuo vrata mogućnosti u povratak. No, opet je Goran Trošić bio strijelac za domaćina pa je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 4:1. U drugom poluvremenu je došlo do opuštanja kod Bana Jelačića što je iskoristio Mihael Krvarić koji je bio strijelac za Rakovec u 72. minuti. No, Krvariću je udarac s bijele točke najprije obranio Brleković nakon čega je odbijenu loptu pospremio u mrežu. Međutim, ponovo je na scenu stupio Goran Trošić koji je bio prava enigma za gostujuću obranu i u 83. minuti postigao svoj četvrti pogodak. U samoj završnici Ivica Grgoić je u 89. minuti iz kaznenog udarca samo ublažio poraz gostiju.

Lider Milka Trnina je povela protiv fenjeraša Farkaša u 27. minuti, a strijelac je bio Alen Kanceljak. Vođa momčadi iz Vezišća Matej Dumbović je u 43. minuti povećao vodstvo. Golgeter Ivan Fešta je u 76. minuti zatresao gostujuću mrežu pa je utakmica između Milke Trnina i Farkaša završila zasluženom pobjedom domaćina 3:0.

Na krilima veterana Tihomira Bradića Dubrava je protiv Slobode ostvarila uvjerljivu i zasluženu pobjedu 6:1. Pitanje domaće pobjede nije bilo dovedeno niti jednog trenutka jer je Dubrava bila nadmoćna i efikasna, iako je bilo još izglednih šansi koje nije realizirala. Najbolji igrač i trostruki strijelac bio je Tihomir Bradić u 7., 44. i 85. minuti, a još su gostujuću mrežu pogađali: Mijo Batarelo Ćerdić (47), Jurica Novosel (62) i Matej Čičak (87). Za Slobodu počasni zgoditak je postigao Filip Vodopija u 63. minuti.

Lonja i Graničar su odigrali požrtvovnu i borbenu, ali korektnu utakmicu u kojoj je domaćin stigao do zaslužene pobjede u drugom poluvremenu 2:0. Domaćin je od samog početka utakmice preuzeo inicijativu dok su se gosti orijentirali na kontranapade. U drugom poluvremenu domaćin je pojačao ritam igre dok su gosti sve slabije odolijevali domaćim napadima. Lonja je bolju igru okrunila vodstvom u 56. minuti. Fluka je asistirao Pavliću koji je svladao vratara Mužeka. Pitanje pobjednika bilo je riješeno šest minuta kasnije jer je Aljinović dodao loptu Puhinu koji trese gostujuću mrežu. Potom su bile vršene izmjene igrača kod obje momčadi što je poremetilo ritam utakmice pa se rezultat više nije mijenjao. Favorizirana Lonja je na startu proljetnog dijela zabilježila očekivanu, ali puno težu pobjedu protiv solidne momčadi Graničara.

Gaj je protiv Zvekovca postigao minimalnu pobjedu 1:0 pa se još jednom potvrdilo da Gajci teško izlaze na kraj sa Zvekovčanima. U jesenskom dijelu Zvekovac je pobijedio Gaj rezultatom 2:1. Velika drama bila je i na ovogodišnjoj kup utakmici NS Vrbovec između Zvekovca i Gaja koja je završila rezultatom 4:5. Imali su domaćini nekoliko izglednih šansi, a pogodili su i tri puta prečku i jednom stativu. Pobjedonosni pogodak za Gaj postigao je Mišel Gomerčić u 60. minuti na dodavanje Franje Jakovića. Zaslužena pobjeda Gaja koji je s nova tri boda skočio na 4. mjesto koliko ima i 5. plasirani Rakovec uz slabiju gol razliku.

Poredak: 1. Milka Trnina 32, 2. Dubrava 32, 3.Lonja 28, 4. Gaj 24, 5. Rakovec 24, 6. Ban Jelačić 20, 7. Zvekovac 16, 6. Graničar 14, 9. Croatia 13, 10. Sloboda 8, 11. Mladost 6, 12. Farkaš 3.

17 Dumbović Matej (NK Milka Trnina), Fešta Ivan (3 KU) (NK Milka Trnina) i Kovačević Antonio (NK Zvekovac)