Tajnica NK Vrbovec Irena Starešec: „Vrbovec u novu sezonu kreće s 11 ekipa“

0
Komunalac add

Irena Starešec je tajnica nogometnog trećeligaša Vrbovca od 2018. godine, koja svake godine uoči starta jesenskog dijela nove natjecateljske sezone ima doslovce pune ruke posla. Tada se glavni tajnički poslovi sastoje od registracija igrača, priprema ugovora s trenerima, izdavanja licenci službenih osoba, pripreme materijala za sjednice Uprave, trenerske struke i roditeljskih sastanaka, organizacije turnira, sastanci promidžbene tematike, medijskog izvješćivanja, rješavanja financijsko-platnog prometa pa do preciziranja obavljanja liječničkih pregleda.

To je vrijeme kada je na vrbovečkom Gradskom stadionu glavna promenada od igrača, trenera, članova Uprave pa do roditelja, navijača i simpatizera kluba u kojem je kao u mravinjaku pa shodno tome poslovi koje obavlja tajnica Irena Starešec su krajnje odgovorni za funkcioniranje Vrbovca u svim njegovim segmentima. Nije stoga bezvezna sintagma da su tajnici „duša i srce“ svakog kluba što se u svakom slučaju potvrđuje i u slučaju uvijek šarmantne, agilne i poduzetne tajnice Irene Starešec. Kada se sve skupa zbroji, sve momčadi Vrbovca odigraju više utakmica nego što godina ima dana. To je promocija kluba i ime grada Vrbovca na zelenom terenu svaki dan. Dakako, to je istodobno i afirmacija nogometa i poziv svim zainteresiranim za sport da se priključe najstarijem i najpoznatijem vrbovečkom sportskom klubu. Stoga tajničke poslove u Vrbovcu može obavljati predana, savjesna, pronicava, oštroumna, obrazovana i sportski motivirana osoba kakva je Irena Starešec.

Uoči nove natjecateljske sezone 2021./22. u trećeligašu Vrbovcu, tajnica Irena Starešec je iznijela podatke o momčadima, trenerima, ligama i još ponešto o klupskim preokupacijama.

S koliko ekipa Vrbovec ulazi u natjecateljsku sezonu 2021./22.?

U novu sezonu ulazi s 11 ekipa: veterani, seniori, juniori, kadeti, 2 ekipe pionira, mlađi pioniri, 2 ekipe limača i prstići. Tu su još i naši cicibani, oni najmlađi koji tek kreću u nogometne vode i koji se natječu u svojoj zasebnoj ligi. Vođenje svih tih ekipa iziskuje puno posla, u trenerskom, natjecateljkom i organizacijskom dijelu, treba uskladiti sva natjecanja, igrače i trenere – cijele vikende provodimo u klubu. No ipak, voditelj Nogometne škole Vrbovec Željko Majcen, treneri i ja smo super ekipa, odlično smo se organizirali pa sve to ide vrlo glatko. Nadamo se da će nam ova sezona biti puno bolja, da neće biti zatvaranja i prekidanja natjecanja radi COVID-19 kao što je bilo prošle godine. Prekidi treninga su se puno odrazili na natjecanje i na trenažni proces. Iskreno se nadamo da neće više biti zatvaranja radi korone i da će naša djeca moći nesmetano trenirati i baviti se sportom.

U kojima sve ligama se natječu momčadi Vrbovca?

Natječemo se u sedam liga: seniori su nam u već dobro poznatoj Trećoj HNL središte, juniori i kadeti su u Trećoj NL Središte Zagreb. Pioniri 1 i mlađi pioniri se natječu u 1. ligi Nogometnog saveza Zagrebačke županije, dok su pioniri 2 u 1. ligi pionira NS Vrbovec. Limači 1 i prstići se natječu u Ligi Nogometnog saveza Zagrebačke županije, a limači 2 u 1. ligi limača NS Vrbovec. Naši veterani sudjeluju u Ligi veterana Dugog Sela. Prošle sezone su juniori i kadeti igrali ligu više no ove godine su se vratili u našu „standardnu“ treću ligu. Želja nam je da sve momčadi imaju izvrsne rezultate te uđu u više lige, no ako se isto ne dogodi, uvijek je tu nova sezona. Najbitniji je razvoj djece, sport, rekreacija, druženje, učenje nogometnih tehnika… pa onda rezultati.

U kojim sve kup natjecanjima ekipe sudjeluju?

Seniori se natječu u kupu Nogometnog saveza Zagrebačke županije, kao i juniori, kadeti i pioniri. Dodatno, juniori i pioniri se redovito natječu u kupu NS Vrbovec. Juniori, kadeti i pioniri nam već ovaj vikend kreću s pretkolima kupa te gostuju kod Sloge u Križu, Bune i Kurilovca.

Ponovo nakon nekoliko godina sudjelujete u natjecanjima NS Vrbovec. Kako je došlo do toga?

Voditelj škole Željko Majcen i ja smo o tome pričali još od početka ove godine. Prije smo se natjecali uVelikoj Gorici i Dugom Selu čije lige želim pohvaliti i tamo smo imali odlična iskustva. Kako natjecanja u tim ligama iziskuju puno vremena radi udaljenih klubova i često se nismo mogli uskladiti sa natjecanjima u ligi NSZŽ, tako smo počeli razmišljati u povratku u Vrbovec. Ujedno se u NS Vrbovec dogodilo puno pozitivnih promjena te su nas predsjednik Antonio Badrov i tajnik Marinko Kostiha pozvali u natjecanja što smo mi eto prihvatili. Smatramo da se u Vrbovcu moramo držati svi zajedno, prepoznali smo odličan rad novog sastava Središta i to odlučili podržati te nema smisla natjecati se okolo kad imamo dobre lige kod kuće. Također će nam biti drago ponovno igrati sa svojim susjednim klubovima.

Koliki je broj registriranih igrača od prstića do veterana u Vrbovcu?

Sezonu 2020./21. smo završili sa 178 registriranih i aktivnih članova. Sada smo na oko 200 igrača i taj broj se trenutno stalno mijenja pošto smo u procesu upisa i registracije novih igrača; kako onih koji se prvi puta upisuju tako i onih koji nam dolaze iz drugih klubova. Jako smo zadovoljni interesom za upis u našu školu, skoro svakodnevno imamo novog člana kluba. Vjerujemo da je to pokazatelj da dobro radimo i da ljudi vide da klub ima dobru budućnost.

Koliko članova ima skupina „otvorena škola“ tj. najmlađa skupina?

Najmlađa skupina, naši cicibani, trenutno broje oko 25 članova. Taj broj se isto svakodnevno mijenja jer kako sam navela, upisi su u tijeku i još radimo konačne popise. Cicibani su naši najmlađi, djeca od 5 godina, pa čak i mlađi. Već tu vidimo velike nogometne talente, tamo se već postižu veliki rezultati – na svojim turnirima oni pobjeđuju Dinamo bez problema.

Koliko trenera sudjeluje u radu Vrbovca i koje kategorije treniraju?

Za seniorsku momčad zadužen je trener Dražen Biškup i pomoćnik Igor Ratkajec koji su u proljetnom dijelu učinili „nemoguće“. Jednostavno nemam riječi kojima bi opisala „nogometno čudo“ koje je ostvareno u koheziji igrača i trenera Biškupa i Ratkajca te ostvaren ostanak u trećeligaškom društvu, kad su nas gotovo svi otpisali kao sigurnog putnika u niži rang natjecanja.

U omladinskoj školi trenutno imamo 8 trenera. Većina njih je u klubu još od igračkih dana, to su ljudi koji su igrali u drugoj ligi, vrhunski igrači, ljudi koji su ostavili zdravlje u klubu, odlični poznavatelji nogometa koji sada sve to znanje prenose novim generacijama. Tu nam je Željko Majcen, trener juniora i voditelj škole nogometa. Željko Jedvaj vodi kadete te od ove sezone i pionire 2. Pionire nam trenira Mladen Falčević, a mlađe pionire Zlatko Kornet. Limače vodi Mario Ćosić, a prstiće Josip Slišković – mlade trenerske snage. Tomislav Posavec trenira cicibane, a za golmane je zadužen Eduard Majer. Svi naši treneri su licencirani, izuzetno nam je bitno da su nam treneri prošli školu i stekli potrebno znanje.

Ovim putem moram pohvaliti sve naše trenere, svatko od njih daje sve od sebe za naš klub i za igrače i djecu koju treniraju. Odlično surađujemo svi zajedno i sve funkcionira savršeno, osobno ne bih mijenjala niti jednoga od njih.

Je li netko pohađa kakav trenerski tečaj?

Naš Josip Slišković je sada krenuo na UEFA-B tečaj nakon što je stekao C licencu. Osim njega trenutno nitko nije upisao akademiju. Inače već par godina imamo tradiciju slanja novih trenera na edukaciju, pogotovo iz vlastitih redova, to jest, pomažemo svojim igračima koji žele postati treneri te im omogućavamo edukaciju. Nadamo se da će netko od naših igrača – ili ostalih mladih ljudi koji imaju želju biti treneri – pokazati volju pa možda još do kraja godine opet nekoga pošaljemo na edukaciju.

Kakva je suradnja s Nogometnim središtem Vrbovec?

Odlična! Najviše kontaktiram sa svojim kolegom tajnikom Marinkom Kostihom kojeg moram pohvaliti na ažurnosti i dobrom poslu kojeg obavlja. Sve rješavamo brzo, kvalitetno i bez problema. Pozitivno je ozračje u središtu i zadovoljstvo je raditi s njima. Mislim da ima puno pomaka u radu, ne bismo se vratili u njihovo natjecanje da nije tako. Sve naše ideje prihvaćaju i pomažu nam, također, mi na isti način uzvratimo. Njima i nama je na prvom mjestu sport i ljubav prema nogometu pa s takvim stavom nije ništa teško. Na kraju, hvala Vam za ovaj intervju i za interes oko našeg kluba. Imamo velike ideje za budućnost i nadamo se još poboljšati rad kluba te dalje razvijati ovu našu nogometnu instituciju.

 

Zdenko Brezarić

Komentiraj

Molimo Vas da unesete svoj komentar
Molimo Vas da ovdje unesete svoje ime