Strmec 14 puta pogodio mrežu Slobode

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 5. kolu VNL Istok nije bilo iznenađenja, osim rekordne pobjede Strmca protiv novajlija Slobode. Dugo Selo je rutinski riješilo derbi protiv Sloge. Fenjeraš Rugvica Sava pretrpjela poraz od Zeline. Rakovec nastavlja s pobjedama, a ovaj puta je pao i Kloštar. Dubrava i Milka Trnina odigrali neodlučeno. Vrbovec bez borbe osvojio tri boda protiv Donje Zeline. Slobodna je bila Lonja. Poslije 5. kola izdvojili su se Vrbovec, Zelina, Strmec i Dugo Selo koji će odlučivati o naslovu jesenskog prvaka.

Strmec je deklasirao novajliju Slobodu koju je pobijedio s rezultatom 14:0. Vratar Slobode Goran Hazulin kao da je bio na „streljani“ jer su domaći napadači pucali iz svih pozicija pored mlake i zbunjene gostujuće obrane. Sloboda se ovaj puta namjerila na razigranu i efikasnu momčad Strmca koja je nemilice pogocima punila protivničku mrežu. Pobjedničku ekipu veterana iz Bedenice predvodio je najbolji igrač utakmice i peterostruku strijelac Željko Bedeković. Još su gostujuću mrežu pogađali: Anto Katić 3, Zdravko Nizek 3, Ivica Havojić 2 i Damir Mahnet.

Derbi između Dugog Sela i Sloge zasluženo je pripao domaćinu rezultatom 3:1. Najbolji igrač utakmice i atomski napadač Velibor Vujić je zabio pogotke u 38. i 45. minuti. Boro Cvijanović je samo potvrdio domaće slavlje trećim zgoditkom u 70. minuti. Čast gostiju iz Sloge spasio se pogotkom Stjepan Šoštarić u 75. minuti.

Fenjeraš Rugvica Sava dočekala je Zelinu koja je bez nekih većih problema osvojila sva tri boda. Golgeter Hil Nokaj je bio strijelac za goste u 7. minuti, a standardni napadač Ivica Jakopic povećao je vodstvo u 22. minuti. Domaćine je privremeno vratio u utakmicu Ivica Fišter jer je u 43. minuti pogodio gostujuću mrežu. No, Jakopic je ponovo u 55. minuti vratio prednost na dva pogotka za goste. Sve je na kraju riješio novim gostujućim golom Željko Ratkajec u 62. minuti. Utakmica između Rugvice Save i Zeline završila je zasluženim gostujućim slavljem 1:4. Rugvičani nikako da krenu u ovoj sezoni i jedina su momčad bez osvojenog boda.

Preporođeni Rakovec je zabilježio novu pobjedu, ovaj puta protiv Kloštra 3:2. Sanel Jakupović je u 4. minuti šokirao domaćine. No, Rakovčani su se vratili u utakmicu u 15. minuti, a strijelac je bio Ivan Kudoić u 15. minuti. Potom je na nogometnu scenu stupio Branko Bešen koji je preokrenuo rezultat u 23. minuti te u 60. minuti učvrstio domaće vodstvo s novim zgoditkom. Mato Marčinković je ponovo vratio neizvjesnost u 68. minuti jer je postigao zgoditak za Kloštar. U završnici susreta rakovečki voditelj/trener i igrač Dražen Baček je mudrom, taktičkom i discipliniranom igrom priveo utakmicu kraju u kojoj je domaćin zasluženo osvojio sva tri boda. Rakovec u dosadašnjem jesenskom dijelu predstavlja najugodnije iznenađenje lige.

Iako je Dubrava s puno optimizma i očekivanja dočekala Milku Trninu, na kraju je utakmica završila 2:2 u kojoj je domaćin spasio bod. Prvo poluvrijeme je proteklo u podešavanju nišanskih sprava strijelaca obiju momčadi. U nastavku je bilo puno nogometnih uzbuđenja. Gosti iz Vezišća su poveli preko Željka Bradića u 58. minuti. Poslije pet minuta Ivan Turk je izjednačio rezultat. Ponovo su gosti poveli u 69. minuti, a strijelac je bio Željko Slivar. Dubrava je poravnala rezultat u sudačkoj nadoknadi u 80+2 minuti, doslovce u zadnjim sekundama, a gol je zabio Marijo Rušec.

Utakmica između vodećeg Vrbovca i Donje Zeline je registrirana za zelenim stolom u korist domaćina 3:0.

Poredak: 1. Vrbovec 13, 2. Zelina 13, 3. Strmec 12, 4. Dugo Selo 12, 5. Rakovec 9, 6. Lonja 7, 7. Sloga 6, 8. Milka Trnina 4, 9. Dubrava 4, 10. Kloštar 3, 11. Donja Zelina 3, 12. Sloboda 1, 13. Rugvica Sava 0.

Na poziciji vodećih strijelaca došlo je do promjene jer je prvo mjesto preuzeo Velibor Vujić, a na drugoj poziciji su Antonio Arifović i Ivica Jakopic.