Štrajk u zdravstvu: Dom zdravlja u Vrbovcu normalno radi

Četvrtak, 14. studenoga 2024.

Štrajk u zdravstvu se i četvrti dan nastavlja. Na poziv ministra Vilija Beroša danas će na sastanak u Ministarstvo doći predstavnici sindikata Zajedno, navodi HRT.

Sindikat Zajedno ističe da njihovi članovi – radiolozi, laboranti, djelatnici saniteta, farmaceutski tehničari i medicinske sestre – i dalje obavljaju samo hitne slučajeve u 60-ak ustanova diljem zemlje. Za sutra je najavljena sudska odluka o zakonitosti štrajka, a jučer su djelatnici saniteta štrajk prekinuli i to kako navode zbog velikih pritisaka.

U vrbovečkom domu zdravlja sve službe rade, djelatnici nisu u štraju, ali podržavaju kolege koji štrajkaju, naglasili su.

Pošaljite nam vijest

Dragi slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš reporter-suradnik!

Pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.
Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na portalu, društvenim mrežama te u radijskom programu.

Najnovije