Sloga iznenadila Dugo Selo, Rakovec predao fenjer Donjoj Zelini

0

19. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

Najveće iznenađenje u 19. kolu U VNL Istok priredili su veterani Sloge koji su prvakom Dugim Selu odigrali neriješeno. Lonja očekivano osvojila sva tri boda protiv Milke Trnina. Žabnica u derbiju svladala Zelinu. Dubrava podarila petardu veteranima Rugvice Save. U derbiju začelja Rakovec svladao Donju Zelinu. Utakmica između Strmca i Vrbovca je bilo odgođena, a slobodan je bio Kloštar.

Prvak Dugo Selo nakon dugo, dugo vremena nije zabilježilo pobjedu na domaćem terenu jer su protiv Sloge odigrali 1:1. Gosti su poveli iz kaznenog udarca koje je realizirao Robert Bolešić u 12. minuti. Filip Višić je izjednačio rezultat u 19. minuti i nakon toga se više nisu tresle mreže. Utakmice između Dugog Sela i Sloge su uvijek bile kvalitetne i atraktivnih poteza. Ni ovog puta nije nedostajalo igračkih majstorija, ali nije bilo raspoloženih napadača nego su bili raspoloženi vratari Ilija Petrušić i Vladimir Koletić. Gosti iz Križa su još jednom potvrdili da su tradicionalno neugodan protivnik Dugom Selu koje je ostalo bez dva očekivana i značajna boda u borbi za novi naslov s Vrbovcem koji ih u stopu bodovno prati.

Žabnica je nadigrala veterane Zeline i zasluženo slavila pobjedu 4:1. Strijelci za domaćine bili su Siniša Horvatić 2, te Danijel Funtak i Marko Šimek. Za goste počasni zgoditak postigao je Berislav Dorić u 35. minuti. Zelinčani nikako da se povrate nakon poraza od Vrbovca prije par kola nakon čega su zaredali porazima. S druge strane Žabnica je potvrdila kvalitetu svoje ekipe i ponovo jaši na pobjedničkom mentalitetu.

Nakon duže trenerske samoizolacije pojavio se bivši dugogodišnji voditelj Lonje Marijan Čokor. Veterani Lonje su igrali u prvom poluvremenu s puno inhibirajućih znamena. Čak je i iskusni Ivica Salopek uspio zapucati kazneni udarac. Čokor je u pauzi nakon prvog poluvremena zaželio svojem nasljedniku Hrvoju Solariću puno sportskog uspjeha i napustio vrbovečki Gradski stadion. U drugom poluvremenu domaći veterani su zaigrali kao preporođeni i zasluženo ostvarili pobjedu protiv nogometaša Milke Trnine rezultatom 4:0. Utakmicu je riješio visoki, vitki i plavi Filip Oroz koji je zabio golove u 52. i 69. minuti. Konačno je k sebi došao pred kraj utakmice i Salopek koji je zatresao gostujuću mrežu u 76. minuti. Mato Vrcić je u finišu utakmice postigao četvrti zgoditak za domaću momčad u 79. minuti. Ponovo se potvrdilo pravilo kad su u sastavu Lonje Marko Boršić i Igor Maksimović nema straha pa Lonjičaki čvrsto drže 4. mjesto.

U derbiju začelja rakovečki voditelj Dražen Baček je konačno pronašao pobjedničku formulu protiv Donje Zeline pa su sva tri boda ostala u Rakovcu. Danijel Pentavec je doveo goste u vodstvo u 10. minuti. Rakovec je proigrao tek u drugom poluvremenu. Najprije je Ivan Kudoić izjednačio rezultat u 52. minuti. Dvije minute kasnije je Darko Jendriš postigao zgoditak za domaći preokret, a Dražen Baček zabio treći gol u 70. minuti. Nakon dužeg vremena Rakovec je zabilježio zasluženu pobjedu protiv Donje Zeline 3:1. Ovom pobjedom je Rakovec prepustio status fenjeraša veteranima Donje Zeline i ponovo se nakon dužeg vremena dugo u rakovečku noć čula pobjednička pjesma.

Poredak: 1. Dugo Selo 45, 2. Vrbovec 42, 3. Strmec 38, 4. Lonja 34, 5. Sloga 26, 6. Zelina 25, 7. Žabnica 25, 8. Kloštar 20, 9. Dubrava 20, 10. Milka Trnina 15, 11. Rugvica Sava 10, 12. Rakovec 9, 13. Donja Zelina 8.

25 Vujić Velibor (3 KU) (NK Dugo Selo)

22 Horvatić Siniša (NK Žabnica)

16 Stojanović Antonio (NK Zelina)

15 Jurić Marinko (1 KU) (NK Žabnica) i Turk Ivan (NK Dubrava)

14 Nokaj Hil (NK Zelina) i Višić Filip (NK Dugo Selo)

13 Katić Anto (NK Strmec) i Žertuš Dalibor (NK Sloga Križ)

10 Bradić Tihomir (2 KU) (NK Dubrava), Kobaš Ivan (NK Vrbovec), Lončarić Hrvoje (NK

Vrbovec), Nizek Zdravko (NK Strmec) i Pleteš Vjekoslav (NK Sloga Križ)

9 Arifović Antonio (1 KU) (NK Vrbovec), Ištvanić Igor (NK Rugvica Sava), Oroz Filip (NK

Lonja), Salopek Ivica (1 KU) (NK Lonja), Sekulić Igor (NK Rugvica Sava) i Vitez Tin (1

1. KU) (NK Milka Trnina)

8 Papa Drago (NK Vrbovec)

7 Ferberuš Davor (1 KU) (NK Dubrava), Mahnet Damir (NK Strmec) i Vrcić Mato (NK

Lonja)

6 Antunović Sandro (NK Dugo Selo), Bilić Rade (NK Dugo Selo), Borovčak Tomislav (NK

Vrbovec), Delić Igor (NK Lonja), Funtak Danijel (NK Žabnica), Havojić Ivica (NK Strmec),

Milanović Dalibor (NK Rakovec) i Vidak Ivica (1 KU) (NK Donja Zelina)

5 Antolković Mario (1 KU) (NK Strmec), Badenić Mario (NK Vrbovec), Devčić Dino (NK

Milka Trnina), Gambiroža Žarko (1 KU) (NK Sloga Križ), Kralj Josip (NK Lonja),

Maksimović Igor (NK Lonja), Marčinković Mato (NK Kloštar) i Mikovčić Mario (NK Lonja)

4 Bedeković Željko (NK Strmec), Dujmić Nikola (NK Vrbovec), Hodžić Jasmin (NK

Kloštar), Hribar Ivan (NK Vrbovec), Ivančević Dino (NK Dugo Selo), Jakopic Ivica (NK

Zelina), Kranjec Dario (NK Strmec), Krapec Darko (NK Dugo Selo), Mazur Darko (NK

Kloštar), Pajsar Tomislav (NK Vrbovec), Šimek Marko (NK Žabnica), Smolko Ivan (NK

Rugvica Sava), Tomičić Mario (NK Dugo Selo), Vuković Marko (NK Zelina) i Zorja Nikola

(1 KU) (NK Milka Trnina)

3 Baričević Dario (NK Žabnica), Bolešić Robert (1 KU) (NK Sloga Križ), Grgić Tomislav

(NK Dubrava), Kiš Ivan (NK Dugo Selo), Leboš Ivan (NK Dubrava), Maksimović Branko

(NK Lonja), Margetić Tomislav (NK Zelina), Marinić Siniša (NK Milka Trnina), Papa Slaven

(NK Rakovec), Renić Stipe (NK Kloštar), Tulić Ivan (NK Dugo Selo) i Vorel Zoran (NK

Sloga Križ)

2 Baček Dražen (1 KU) (NK Rakovec), Barišić Mihajel (NK Dugo Selo), Čuk Mario (NK

Donja Zelina), Dorić Berislav (NK Zelina), Dropučić Ivan (NK Zelina), Filipović Željko (NK

Zelina), Franjić Ivica (NK Dugo Selo), Gjurašin Igor (NK Zelina), Husnjak Mario (NK

Žabnica), Jularić Josip (NK Dugo Selo), Kalinski Branko (NK Rakovec), Kovačić Sandi (NK

Dubrava), Krivan Zoran (NK Dubrava), Krofak Ivica (NK Strmec), Kudoić Matija (NK

Rakovec), Labudović Ivan (NK Strmec), Liber Renato (1 KU) (NK Kloštar), Magdić Marko

(NK Sloga Križ), Mahnet Dražen (NK Strmec), Matovina Mate (NK Milka Trnina), Muretić

Ivica (NK Lonja), Palikuća Nikola (NK Žabnica), Porkulabić Ivan (NK Rakovec), Pušeljić

Tomislav (NK Donja Zelina), Rumenčić Nevenko (NK Rugvica Sava), Šarić Tomislav (NK

Dugo Selo), Sokolić Damir (NK Sloga Križ), Stojčević Borivoj (NK Milka Trnina), Strinavić

Damir (NK Rugvica Sava), Trcak Tomislav (NK Strmec), Treščec Dario (NK Vrbovec),

Tuković Matija (NK Strmec) i Vrabec Tomislav (NK Rugvica Sava)

1 Spajić Kristijan (NK Vrbovec), Badenić Ivica (NK Vrbovec), Baričević Marko (NK

Žabnica), Bilandžija Josip (NK Kloštar), Bukovec Damir (NK Strmec), Burec Tomislav (NK

Vrbovec), Ćosić Tvrtko (NK Kloštar), Čuković Slobodan (NK Rakovec), Čukulin Tomislav

(NK Vrbovec), Cvitić Ivica (NK Dugo Selo), Dumančić Petar (NK Dugo Selo), Džemaili

Fadilj (NK Rakovec), Grabovac Toni (NK Zelina), Grgić Goran (NK Dubrava), Horvatinović

Damir (NK Lonja), Ivoš Ivan (1 KU) (NK Sloga Križ), Jendriš Darko (NK Rakovec), Ježek

Zlatko (NK Žabnica), Karašić Nikica (NK Sloga Križ), Kocek Tihomir (NK Donja Zelina),

Korman Goran (NK Sloga Križ), Kosik Martin (NK Žabnica), Košutić Ivan (NK Milka

Trnina), Kovačić Nenad (NK Milka Trnina), Kovačić Goran (NK Rugvica Sava), Kralj Ivan

(NK Zelina), Kralj Ivan (NK Lonja), Kudoić Ivan (NK Rakovec), Kukavica Ivor (NK Dugo

Selo), Kupinić Alen (NK Kloštar), Mičuda Đuro (NK Lonja), Mikešina Darko (NK Dubrava),