Sloboda nanijela prvi poraz Croatiji

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 6. kolu vodeći trojac je zabilježio pobjede. Lider Milka Trnina rutinski do trijumfa protiv Gaja. Ban Jelačić je bio nemoćan protiv Dubrave. Zvekovac je bio poražen od Lonje. Sloboda je prekinula pobjednički niz Croatije. Graničar pobijedio Mladost iz Obedišća. Farkaš izgubio sva tri boda protiv Mladosti iz Brezina. Slobodan je bio Rakovec.

U Vezišću je utakmica između Milke Trnina i Gaja prvo poluvrijeme završila bez pogodaka, ali je sudac Ivan Marinčević isključio domaćeg igrača Mateja Dumbovića u 18. minuti zbog udaranja protivničkog igrača. Sudac Marinčević je isključio Frana Hrena iz Gaja u 51. minuti zbog drugog žutog kartona. U 53. minuti Nikola Mihaljević je doveo domaćina u vodstvo u 53. minuti. Sudac Marinčević je u 68. minuti dosudio kazneni udarac za Milku Trninu kojeg je realizirao Ivan Fešta. Na kraju rutinska i zaslužena pobjeda vodećeg sastava Milke Trnine protiv Gaja 2:0. Sudac Marinčević je pored dva isključenja dodijelio 6 opomena. Kod domaćina su požutjela dva igrača, a kod gostiju 4 nogometaša.

U derbiju između Bana Jelačića i Dubrave gosti su opravdali ulogu favorita i zasluženo pobijedili rezultatom 3:0. Gosti su poveli u 11. minuti jer je iskusni Bradić preciznim udarcem s 11 m postigao pogodak. Sudac Spudić je dosudio i drugi kazneni udarac za goste u 32. minuti. I po drugi puta Bradić je sigurno realizirao udarac s bijele točke. Na početku drugog poluvremena u 47. minuti Mamić je pobjegao domaćoj obrani i svladao vratara Jantoljaka. Iako je Dubrava bila opasnija i u drugom poluvremenu, mreže se više nisu tresle. Ban Jelačić je nastupio bez nekolicine standardnih igrača, dok je kvalitetni i razigrani sastav Dubrave rutinski stigao do trijumfa i nova tri boda u borbi za jesenski naslov.

Zvekovac nije uspio zaustaviti Lonju koja je zasluženo pobijedila rezultatom 4:0. Marko Kolar je u 12. minuti zabio gol za goste. Pred kraj prvog poluvremena Ivan Fluka je povećao gostujuću prednost u 43. minuti na 2:0. Odmah na početku drugog poluvremena Fluka je u 46. minuti zatresao domaću mrežu i sve je bilo poznato. Alen Babić je u 80. minuti svladao vratara Emanuela Petija. Lonja je s nova tri boda nastavila utrku za jesenski naslov.

U Gradecu je utakmica između Slobode i Croatije završila pobjedom domaćina 3:1. Gosti iz Nove Kapele su poveli u 4. minuti pogotkom Antonija Vodopije. Emanuel Funtak je najprije poravnao rezultat u 59., a potom u 68. minuti preokrenuo rezultat u korist domaćina. U završnici utakmice Filip Vodopija je u 82. potvrdio zasluženu pobjedu Slobode. Tako je Sloboda prekinula Croatijin pobjednički niz od 4 utakmice. Sudac Juraj Mikšec je imao pune ruke posla jer je podijelio 7 opomena i to dvije domaćim nogometašima i 5 gostujućim igračima te isključio Zlatka Ježeka iz Croatije u 63. minuti.

U Tučeniku je Sinhad Vilić već u 7. minuti šokirao Graničar jer je u rezultatsku prednost doveo goste iz Obedišća. Domaćin je izjednačio u 42. minuti, a strijelac je bio Mislav Antonio Fugaj. U drugom poluvremenu domaći igrači su zaigrali bolje i preokrenuli rezultat u svoju korist jer je Domagoj Šimatović postigao dva pogotka u 53. i 90. minuti. Graničar je na kraju zaslužio pobjedu protiv Mladosti rezultatom 3:1 i upisao prva tri boda na svom kontu.

U derbiju začelja između Farkaša i Mladosti pobjeda je pripala gostima iz Brezina rezultatom 0:2. Iskusni Dejan Jeličić je doveo goste u vodstvo u 20. minuti, a Denis Tresk potvrdio gostujući trijumf u 70. minuti. Mladost je tako u Žabnici osvojila prva tri boda u jesenskom dijelu.

Poredak: 1. Milka Trnina 18, 2. Dubrava 16, 3. Lonja 15, 4. Croatia 12, 5. Rakovec 9, 6. Gaj7, 7. Ban Jelačić 7, 8. Sloboda 7, 9. Zvekovac 6, 10. Graničar 3, 11. Mladost (O) 3, 12.Mladost (B) 3, 13. Farkaš 0.