Šest pogodaka Željka Bedekovića u pobjedi Strmca protiv Slobode

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 18. kolu VNL Istok nije bilo iznenađenja jer su favoriti zabilježili očekivane pobjede. Vodeće Dugo Selo je osvojilo tri boda na teškom gostovanju u Križu protiv Sloge. Donja Zelina je teško namučila Vrbovec koji je ipak ostvario pobjedu. Fenjeraš Sloboda je bila nemoćna protiv Strmca. Zelina u drugom poluvremenu slomila otpor Rugvice Save. Kloštar slavio protivneefikasnog Rakovca. Milka Trnina i Dubrava osvojili po bod. Slobodni su bili veterani Lonje.

U Križu je bio odigran derbi između Sloge i Dugog Sela koji je u konačnici zasluženo pripao gostima rezultatom 3:1. Veterani Dugog Sela su preskočili veliku prepreku prema osvajanju ovogodišnje titule jer su u prijašnjim susretima Dugoselci znali izvlačiti kraći kraj. Boris Cvijanović je u 40. minuti doveo goste u rezultatsku prednost, a Josip Jularić u 51. minuti povećao gostujuće vodstvo. Domaćin je smanjio rezultat u 65. minuti pa je utakmica ušla u dramatičnu neizvjesnost. Sve dvojbe u vezi pobjednika riješio je atomski napadač Velibor Vujić koji je zabio gol u 74. minuti te tako razveselio voditelja Dugog Sela Tomislava Sliškovića koji je do tada bio na velikim mukama. Bila je to velika i značajna i 16. pobjeda u nizu Dugog Sela koje ruše sve prepreke prema novoj tituli i moguće je da na kraju završi prvenstvo bez izgubljenog boda.

U Paukovcu su veterani Donje Zeline odigrali nadahnutu i kvalitetnu utakmicu protiv favorita Vrbovca koja je na kraju završila minimalnom pobjedom gostiju 2:1. Vrbovec je doputovao u Paukovec s 12 najhrabrijih igrača među kojima je bilo i nekoliko povrijeđenih veterana koji su pokazali kako se izgara i bori za boje svog kluba. Imali su gosti nekoliko izglednih prilika koje nisu realizirali. Ipak Igor Mudrić je u 17. minuti realizirao kazneni udarac za goste. Domaćin je poravnao rezultat u 29. minuti preko Nevena Guštovića. Gosti su ponovo preokrenuli rezultat u 36. minuti jer je Ante Klarić u silovitom prodoru zaobišao mnoge igračke prepreke i nesebično dodao loptu Ivici Badeniću kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi domaću mrežu. U nastavku su obje momčadi imale svoje mrtve šanse koje napadači nisu iskoristili pa je ostao rezultat iz prvog poluvremena.

Zelina je očekivano postigla pobjedu protiv Rugvice Save, ali je to ostvarila tek u drugom poluvremenu. Zelinski strijelci bili su: Antonio Stojanović (10), Hil Nokaj (43), Toni Grabovac (57) i Ivica Jakopic (75). Utakmica između Zelinei Rugvice Sava je završila zasluženom pobjedom domaćina 4:0. Zelina je novom pobjedom nastavila mrtvu utrku za treće mjesto s velikim rivalom Strmcem.

Fenjeraš Sloboda se nije mogla othrvati gostujućim napadima pa je Strmec ostvario visoku i uvjerljivu pobjedu 9:0. Nemilosrdni gostujući poslovođa Željko Bedeković je postigao 6 golova, a još su domaći mrežu bušili Damir Mahnet, Marijan Mihalic i prepredeni golgeterski lisac Zdravko Nizek. S druge strane Gradečani su još jednom doživjeli bolan poraz, ali ne odustaju jer će i njima nakon olujnih vremena svanuti sunce.

Kloštar je na bazi sjajnih obrana vratara Matije Vrbića zasluženo pobijedio Rakovec rezultatom 3:0.Jasmin Hodžić je postigao gol u 15. minuti za domaće vodstvo. Imali su gosti svoje velike šanse, ali opet nisu imali raspoloženog strijelca, dok je na domaćim vratima bio raspoloženi golman Vrbić. Damir Akalović je povećao domaće vodstvo u 44. minuti, a Marko Popović u 79. minuti potvrdio domaći trijumf. Rakovec ne igra toliko loše, ali daju kraljevstvo za strijelca.

Milka Trnina i Dubrava su odigrali napadački nogomet, ali je na kraju utakmica završila podjelom bodova i rezultatom 3:3. Kod domaćina su bili strijelci Tin Vitez u 21. i 79. minuti i Željko Bradić u 67. minuti. Za Dubravu su bili strijelci: Tihomir Bradić u 28. i 40. minuti te Denis Petković u 38. minuti. Iako su Dubravci imali rezultatsku prednost iz prvog poluvremena 3:1 u nastavku je domaćin zaigrao bolje i u završnici poravnao rezultat. Utakmicu je obilježio i dvoboj dva Bradića koji su nosili ton igre svojih ekipa, ali je susret završio miroljubivim rezultatom.

Poredak: 1. Dugo Selo 48, 2. Vrbovec 46, 3. Strmec 40, 4. Zelina 38, 5. Lonja 29, 6. Sloga 25,  7. Milka Trnina 18, 8. Dubrava 16, 9. Rugvica Sava 14, 10. Kloštar 13, 11. Rakovec 13, 12. Donja Zelina 8, 13. Sloboda 4.