SD PIK Vrbovec na Prvenstvu Hrvatske za veterane

0

Protekle subote u Osijeku je na streljani „Pampas” održano „Prvenstvo Hrvatske” za veterane u gađanju iz zračne puške, zračnog pištolja, malokalibarske puške, vojničke puške M 48, PAP poluautomatske puške i pištolja velikog kalibra. Učestvovali su i strijelci Streljačkog društva PIK Vrbovec, Marija Štajminger, Ivan Sabolić i Robert Miković u disciplini zračna i malokalibarska puška.

Ostvarili su sljedeće rezultate: Robert Miković – brončana medalja, malokalibarska puška, 50 metara, ležeći stav te 5. mjesto zračna puška, Marija Štajminger brončana medalja, zračna puška disciplina malokalibarska puška, 50 metara, 20 metaka, ležeći stav.

U ekipnom plasmanu 1. mjesto osvojio je SK Koška sa 504 kruga, 2. mjesto SD Sokol Bjelovar sa 493 kruga, 3. mjesto SK Policajac Karlovac sa 492 kruga.

U pojedinačnom plasmanu kategorija veterani „A” 1. mjesto osvojio je Sakač Franc-Frendi sa 182 kruga, 2. mjesto Mundinac Igor sa istim rezultatom 182 kruga, ali slabijom zadnjom serijom, oba iz SD Osijek 1784, 3. mjesto Miković Robert iz SD PIK Vrbovec sa 177 krugova.

Kategorija veterani „B” 1. mjesto osvojio je Mendroš Miroslav iz SD koška sa 175 krugova, 2. mjesto Arsoski Gjorgji iz HVIDR-a Sisak sa 171 krugom, 3. mjesto Milas Željko iz SK Koška sa 170 krugova, Ivan Sabolić iz SD PIK Vrbovec osvojio je 9. mjesto sa 164 kruga.

Disciplina zračna puška, 20 metaka

U ekipnom plasmanu 1. mjesto osvojila je HVIDR-a Sisak sa 519 krugova, 2. mjesto SD Sokol Bjelovar sa 498 krugova, 3. mjesto SK Selnica sa 494 kruga, ekipa SD PIK Vrbovec osvojila je 5. mjesto sa 476 krugova u sastavu Marija Štajminger, Ivan Sabolić, Robert Miković.

Pojedinačni plasman kategorija veterani „A” 1. mjesto osvojio je Sakač Franc-Frendi iz SD Osijek 1784 sa 178 krugova, 2. mjesto Ilijević Tihomir iz HVIDR-a Sisak sa istim rezultatom 178 krugova, ali slabijom zadnjom serijom, 3. mjesto Momčilović Ilija iz SD Valpovo sa 175 kruga, Miković Robert iz SD PIK Vrbovec osvojio je 5. mjesto sa 169 kruga.

Kategorija veterani „B” 1. mjesto osvojio je Arsoski Gjorgji iz HVIDR-a Sisak sa 177 krugova, 2. mjesto Zadravec Ivan iz SD Selnica sa 173 kruga, 3. mjesto Belobaba Milan iz SK Policajac sa 170 krugova, Sabolić Ivan iz SD PIK Vrbovec osvojio je 12. mjesto sa 149 kruga.

Kategorija veteranke „B” 1. mjesto osvojila je Šoštarić Marina sa 162 kruga, 2. mjesto Horvat Marija sa 160 krugova, oba iz SD Selnica, 3. mjesto Marija Štajminger iz SD PIK Vrbovec sa 158 krugova.