Remi Gaja i Lonje iskoristili Milka Trnina i Dubrava u borbi za jesensku titulu

0
  1. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 11. kolu 1. ŽNL Istok sva pozornost bila je okrenuta prema derbiju između Gaja i Lonje koji je završio bez pobjednika. Time se opet zakomplicirala borba za jesenski naslov za koji se bore Lonja, Milka Trnina i Dubrava. Bilo je to kolo u kojoj su favoriti zabilježili pobjede i to četiri u gostima. Croatia nije uspjela zaustaviti Milku Trninu koja je osvojila sva tri boda. Mladost iz Brezina pretrpjela poraz od Dubrave. Sloboda je izgubila od Rakovca. Zvekovac uvjerljivo pobijedio Farkaša. Mladost iz Obedišća visoko poražena od Bana Jelačića. Slobodan je bio Graničar.

Lonja je od samog početka angažirano krenula i napadački igrala dok se Gaj disciplinirano branio i taktički vrlo dobro parirao gostima. U 1. minuti velika prilika za goste jer je Bencalić šutirao sa 7 m, ali je Kosovec uspio obraniti udarac. Bencalić je u 30. minuti u solu prodoru nanizao nekoliko domaćih igrača i dodao loptu Babiću, koji je najveću šansu utakmice poslao u nepovrat, jer je s 3 m tukao iznad gola. Gaj je u 45. minuti stvorio veliku prigodu jer je Jaić centrirao s lijeve strane, loptu primirio neometani Jaković i potom sa 7 m tukao uz lijevu vratnicu. Lonja je povela na početku drugog poluvremena u 47. minuti. Severec je probio po lijevoj strani i šutirao, Kosovec obranio udarac, a Bencalić odbijenu loptu pospremio u gostujuću mrežu. Nije dugo trajalo gostujuće slavlje jer je Gaj izjednačio tri minute kasnije. Jaković je izveo korner s desne strane, a Herceg glavom pogodio u desni gornji kut. Lonja je i u drugom poluvremenu imala inicijativu dok je domaćin svoje šanse tražio iz kontranapada. U neizvjesnoj završnici bili su uzaludni gostujući napadi jer je domaća obrana odoljela svim prijetnjama pa je utakmica između Gaja i vodeće Lonje završila 1:1. Lonja je remijem izgubila dva boda u borbi za jesensku titulu za koju se bore još Milka Trnina i Dubrava.

Utakmica između Croatije i Milke Trnine je završila rezultatom 1:5. Gosti iz Vezišća su na krilima najboljeg igrača utakmice i četverostrukog strijelca Mateja Dumbovića riješili pitanje pobjednika nakon prvog poluvremena. Za goste bio je još strijelac Dražen Tadić, dok je za Croatiju gol zabio Marijo Ježek. U Novoj Kapeli je sudac Kristijan Kršak imao pune ruke posla. Podijelio je 7 opomena i to četiri žuta kartona domaćim igračima i tri opomene gostujućim igračima te je isključio dva domaća igrača: Ivicu Tokalića u 66. minuti zbog dvije opomene i Antonija Vodopiju u 82. minuti radi sprečavanje suparničkog igrača u izglednoj prilici. Zasluženi trijumf Milke Trnine koja u stopu prati vodeću Lonju u borbi za jesenski naslov. Croatia je unatoč porazu zadržala 6. mjesto i nalazi se među vodećim momčadima lige.

Utakmica Mladosti i Dubrave je završila očekivanim slavljem gostiju 1:5. Gosti su od samog početka imali dominaciju i stvorili pregršt stopostotnih prilika koje Dubravci nisu realizirali. Strijelci za Dubravu bili su: Ćiril Guja 2, Marcel Matejak, Marko Mamić i Alen Crha. Kod domaćina se svojim obranama istaknuo vratar Marin Požgaj koji je svoju momčad spasio od težeg poraza. Za Mladost postigao je pogodak Antonio Škrinjar. Dubrava još uvijek ima šanse da se okiti jesenskim naslovom, ali mora pobijediti i Lonju i Croatiju te da Milka Trnina izgubi najmanje tri boda u dvije preostale jesenske utakmice.

Prije početka utakmice između Slobode i Rakovca održana je minuta šutnje u čast preminulom predsjedniku, dugogodišnjem igraču i članu uprave Slobode Zlatku Arifoviću. Sloboda je pružila solidan otpor Rakovcu u prvom poluvremenu čiji su se igrači mučili da postignu zgoditak. Sudac Matija Spudić je u 22. minuti dosudio kazneni udarac za Rakovec, ali je Ivici Grgoiću udarac s bijele točke obranio Tomislav Košak. Ipak su gosti bolju igru okrunili pogotkom u 40. minuti kojeg je postigao Krvarić. U drugom poluvremenu gosti su zaigrali bolje pa su se u strijelce upisali: Grgoić (53) i  Jurić u 57. i 59. minuti. Sudac Spudić je isključio Luku Majstorovića u 68. minuti zbog dvije opomene. Utakmica između Slobode i Rakovca završila je zasluženim slavljem gostiju 0:4.

Zvekovac je potvrdio ulogu favorita protiv fenjeraša Farkaša i zabilježio uvjerljivu i visoku pobjedu 7:1. Nezaustavljiv je bio prvi strijelac lige Antonio Kovačević, koji je još jednom potvrdio da se radi o vrsnom napadaču, koji je u četiri navrata tresao gostujuću mrežu i to u 8., 10., 16. i 65. minuti. Za Zvekovac bili su još strijelci: Dino Pucelj u 50. i 60. minuti i Mihael Kovačević u 76. minuti. Čast Farkaša je spasio Dario Pavičić koji je postigao počasni pogodak u 89. minuti. Novom pobjedom Zvekovac je potvrdio 4. mjesto na tablici dok je Farkaš i nakon 11. kola još uvijek bez boda.

U Obedišću je domaća Mladost pružila žilav otpor Banu Jelačiću u prvom poluvremenu. Gosti iz Banova su tek u drugom poluvremenu konačno proigrali i na kraju zabilježili visoku pobjedu 7:1. Najzaslužniji za trijumf Bana Jelačića bio je trostruki strijelac Antonio Boroša, a još su pogađali domaću mrežu: Zdravko Tarandek, Dražen Tarandek i Antonio Jurić. Za Mladost bio je strijelac Ozren Smiljanec. Novom pobjedom Ban Jelačić je dobio na samopouzdanju i trenutno drži 8. poziciju.

Poredak: 1. Lonja 28 2. Milka Trnina 25, 3. Dubrava23, 4. Zvekovac 19, 5. Rakovec 18, 6. Croatia 16, 7. Gaj 15, 8. Ban Jelačić 14, 9. Graničar 11, 10. Sloboda 10, 11. Mladost (O) 9, 12.Mladost (B) 3, 13. Farkaš 0.