Rakovec pobijedio Farkaš i okončao sezonu u 1. ŽNL Istok na 3. mjestu

0

PRVENSTVENA UTAKMICA 26. KOLO 1. ŽNL ISTOK 2023./24.

RAKOVEC – FARKAŠ 5 : 1

RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 70.

Sudac: Božo Radišić (Zaprešić). Pomoćnici: Blaž Crnoja (Celine) i Anto Crnoja(Vrbovec).

Delegat: Marinko Kostiha (Haganj).

STRIJELCI: 1:0 Jendriš (15 11m), 2:0 Krvarić (23), 2:1 N.Jaić (36), 3:1Grgoić (71), 4:1L. Radotović(78), 5:1L. Radotović (81).

RAKOVEC: Pratljačić, Korbar, Colarić, Kuzmek, (od 46. Baček), Jendriš, Krvarić, (od 67. Štefinovec), M. Jaić, (od 57. Ferenčak), Smriko, L. Radotović,Čerkez, Grgoić.

TRENER: Željko Radotović.

FARKAŠ: Kozumplik, Papa, (od 29. Kušec), Pekčec, Vlašić, Kusobrak, Mesarić, Mlinarić, Kokot, N. Jaić, Repnjak, Horvatić, (od 24. Lučki).

TRENER: Mladen Falčević.

IGRAČ UTAKMICE: Leon Radotović.

Rakovec je zasluženo pobijedio Farkaš rezultatom 5:1 i tako potvrdio 3. mjesto na okončanju sezone u 1. ŽNL Istok. Možda je domaća pobjeda malo previše izražena, ali je u svakom slučaju zavrijeđena puno boljom igrom u drugom poluvremenu. Time je postignut klupski cilj jer je Rakovec završio prvenstvo u samom vrhu lige i osigurao plasman u novoformiranu 1. ŽNL u narednoj sezoni 2024./25.

Početak utakmice pripao je Farkašu koji je pas igrom imao pritisak i iznenadio domaće igrače koji nisu nikako mogli nametnuti svoj stil. U 11. minuti gosti su prosvjedovali zbog neoznačenog zaleđa, a u nastavku je vratar Kozumplik srušio u svom kaznenom prostoru Leona Radotovića pa je sudac Božinović dosudio kazneni udarac za domaćina. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Jendriš. I dok su gosti diktirali igru na terenu, Rakovec je povećao vodstvo u 23. minuti. Grgoić je izveo korner s desne strane, a odbijenu loptu je Krvarić preciznim udarcem sa 16 m smjestio iza leđa Kozumplika. Zbog povreda Pape i Horvatića koji su bili zamijenjeni nakon pola sata, pala je igra gostiju, pa je Rakovec konačno proigrao. Čerkez u 30. minuti nije realizirao veliku šansu jer je sa sedam metara tukao iznad gostujućih vrata. Nikola Jaić je u 36. minuti iz slobodnog udarca s 30 m postigao prekrasan pogodak u desne rašlje. U 42. minuti Grgoić je izveo slobodni udarac s  20 m i pogodio prečku.

U nastavku je Rakovec zaigrao puno bolje pa je u 47. minuti Čerkez imao izglednu šansu, ali je njegov udarac obranio Kozumplik. Grgoićev udarac u 51. minuti s 14 m sjajnom intervencijom je obranio Kozumplik, kao i dvije minute kasnije šut Leona Radotovića. U 53. minuti Grgoić je šutirao, a Kusobrak glavom izbio loptu s gol crte. Domaći veznjak Smriko je šutirao u 55. minuti s ruba kaznenog prostora, ali se Kozumplik nije dao iznenaditi. Lijepu akciju izveli su Kokot i Mlinarić u 58. minuti, ali je Kokot sa 16 m snažno šutirao iznad gola. Kokot je u 63. minuti silovito izveo slobodni udarac s 30 m, Pratljačić brani udarac i lopta pogađa prečku, odbijenu loptu volejom s 10 m tuče Repnjak i ponovo pogađa prečku. U 71. minuti Grgoić je na asistenciju Čerkeza pogodio gostujuću mrežu. Gostujući tandem Kokot – Mlinarić bili su glavni pokretači gostujućih akcija. Dosta glavobolje zadavao je domaćoj obrani po lijevoj strani angažirani i borbeni Pekčec. Rakovec je u završnici utakmice definitivno riješio pitanje pobjednika. Čerkez je u 78. minuti dodao loptu Leonu Radotoviću koji je s 10-tak m preciznim udarcem pogodio u desni donji kut. Na Smrikinu asistenciju u 81. minuti Leon Radotović je s 14 m volejom neobranjivo zatresao desni donji kut. Potom se rasplinuo bilo kakav igrački naboj pa je utakmica u zadnjih 10-tak minuti bila odigrana u revijalnom tonu. Sudac Božo Radišićje dodijelio dvije opomene. Kod Rakovca je požutio Dominik Baček, a kod Farkaša Petar Repnjak.

Na utakmicu se kratko osvrnuo predsjednik Željko Radotović. – Rakovec je dosta opušteno i nepovezano ušao u igru u stilu “lako ćemo” te je Farkašu na početku prepustio jalovu inicijativu uvodnih 15-tak minuta. Ipak na vrijeme postižemo dva pogotka u prvom poluvremenu te preuzimamo igru. Tračak nade gostima daje Nikola Jaić iz slobodnog udarca jer smanjuje rezultat na 2:1. U drugom poluvremenu nakon nekoliko izmjena igrača preuzimamo inicijativu te nakon slobodnog udarca Kokota koji odsjeda na prečki, ozbiljnije ulazimo u utakmicu te uz još tri pogotka privodimo utakmicu mirno kraju. Tako ostvarujemo plasman na 3. mjesto ukupnog poretka lige koje nas sigurno vodi u 1. ŽNL ligu u sezoni 2024./25. – zaključio je Radotović.