0

PRVENSTVENA UTAKMICA 24. KOLO 1. ŽNL ISTOK 2023./24.

RAKOVEC – SLOBODA 10:2

RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 80.

Sudac: Martin List (Koritna). Pomoćnici: Blaž Crnoja (Celine) i Božidar Rukavina (Gračec).

STRIJELCI: 1:0 L. Radotović (4), 2:0 L. Radotović (8), 3:0 Kuzmek (12), 4:0 Grgoić (18), 4:1 Kuzmek (25 autogol), 5:1 Korbar (26), 6:1 Grgoić (36 11m), 7:1 Grgoić (38), 8:1 Grgoić (49), 9:1 Čerkez (54), 9:2 Funtak (80), 10:2 L. Radotović (85).

RAKOVEC: Pratljačić, Korbar, (od 56. Prelec), Colarić, Baček, Kuzmek, (od 56. Pavić), Krvarić, Jaić, Škaro, L. Radotović, Čerkez, (od 56. Palinić), Grgoić.

TRENER: Željko Radotović.

SLOBODA: Košak, I. Mudrić, Šoštarić, Rajtar, Dreta, Tuk, Car, (od 56. Rožić), Funtak, L. Mudrić, Potočić, Stojak.

TRENER: Tomislav Mudrić.

IGRAČ UTAKMICE: Ivica Grgoić.

Rakovec i Sloboda su odigrali korektnu utakmicu u kojoj su se istaknuli domaći napadači pa je susret bio okončan visokom rakovečkom pobjedom 10:2. Domaćin je sportski i prijateljski dočekao goste iz Gradeca kojima je posudio svoje dresove da odigraju utakmicu. Naime, Gradečani su doputovali s garniturom sportske opreme u istoj boji koja je prijavljena službena boja Rakovca.

Rakovec je od samog početka zagospodario terenom dok je oslabljeni sastav Slobode bio primoran na obranu. Domaćin je poveo već u ranoj fazi utakmice i to u 4. minuti. Grgoić je centrirao s lijeve strane, a Leon Radotović glavom zatresao gostujuću mrežu. Grgoić je u 8. minuti asistirao Leonu Radotoviću koji s 10 m pogađa preciznim udarcem u desni donji kut. Grgoić je ponovo asistirao u 12 minuti jer je ubacio loptu s lijeve strane koju je Kuzmek glavom skrenuo u gostujuća vrata. U 18. minuti Leon Radotović je probio desnu stranu i vratio povratnu loptu koju je Grgoić smjestio iza vratara Košaka. Gosti su smanjili rezultat u 25. minuti jer je Kuzmek nespretno zatresao vlastitu mrežu. Jaić je u 26. minuti vratio povratnu loptu s desne strane koju je s ruba kaznenog prostora šutirao Korbar i pogodio u lijevi gornji kut. Grgoić je u 36. minuti realizirao kazneni udarac, ali i dvije minute kasnije postigao pogodak.

U nastavku je domaćin i dalje imao premoć na terenu, ali je smirio igru pa su se i gosti donekle oslobodili pritiska i Košak više nije bio toliko izložen domaćoj kanonadi udaraca. Grgoić je u 48. minuti postigao prekrasan zgoditak jer je s 25 m pogodio lijeve rašlje. Čerkez je u 54. minuti iz solo akcije zabio gol za domaćina. Sloboda je postigla drugi zgoditak u 80. minuti jer je Funtak pobjegao svojim čuvarima i potom s 10-tak m matirao vratara Pratljačića. Golijadu je završio Leon Radotović u 85. minuti koji je iz solo akcije zatresao gostujuću mrežu. Kod Rakovca su se istaknuli četverostruki strijelac Ivica Grgoić i Leon Radotović koji je postigao hat-trick.

Sudac Martin List je dodijelio tri opomene. Kod Rakovca je požutio Mihael Krvarić, a kod Slobode Darko Tuk i Matija Potočić.