Rakovec jedanaestercima izbacio Lonju i ušao u finale kupa Nogometnog središta Vrbovec

0

POLUFINALE KUPA NOGOMETNOG SREDIŠTA VRBOVEC

RAKOVEC – LONJA 9:8 11 m

RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Bez gledatelja.

Sudac: Antonio Kokot(Celine) 7. Pomoćnici: Srećko Jantoljak (Kunđevac) i Gordana Katušić (Gradec).

Delegat: Danko Uroić (Gradečki Pavlovec).

JEDANAESTERCI: Oroz 0:1, Grgoić 1:1, Ivoš 1:2, N. Jaić 2:2, Severec promašaj, P. Pajur promašaj, L. Baček 2:3, Madžar promašaj, Salopek promašaj, Očić 3:3, Pavlić promašaj, D. Baček promašaj, Mandić 3:4, Jurić 4:4, Barišić 4:5, E. Pajur 5:5, Kobaš 5:6, Jendriš 6:6, Pavić 6:7, Novoselec 7:7, Forgač 7:8, Štefinovec 8:8, Oroz promašaj, Grgoić 9:8.

RAKOVEC: Jurić 7, Štefinovec 6,5, Radotović 6.5, (od 50. Madžar 6,5), D. Baček 6,5, Jendriš 7, N. Jaić 7, Krvarić 6, (od 46. Očić 6,5), M. Jaić 6,5,(od 89. E. Pajur -), Novoselec 6,5, Grgoić 6,5, P. Pajur 6,5.

TRENER: Hrvoje Koščević 6,5.

LONJA: Mandić 7, Forgač 6,5, Hren 6,5, (od 77. L. Baček –), Oroz 6,5, Pavlić 7, Ivoš 7, Kobaš 6,5, Pušić 6,5, (od 75. Severec -), Simonović 6,5, (od 66. Pavić -), Salopek 6,5, Barišić 6,5.

TRENER: Ivan Marko Ivoš 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Mijo Jurić.

Petoligaš Rakovec je tek nakon ruleta izvođenja jedanaesteraca izbacio Lonju i plasirao se u finale kupa Nogometnog središta. Utakmica je bila odigrana po sunčanom vremenu dok je izvođenje jedanaesteraca bilo završeno uoči samo olujnog vremena koje je zahvatilo Rakovec i šire vrbovečko područje.

Početna inicijativa pripala je Lonji koja je kombinatornom igrom natjerala Rakovec na obrambene pozicije. Međutim, Lonja tu svoju premoć nije konkretizirala i opasnim akcijama. Rakovec je imao 100 postotnu prigodu na utakmici u 16. minuti. Grgoić je varkom iz igre izbacio vratara Mandića na 35 m i kada mu je bio otvoren put prema gostujućim vratima neshvatljivo je dodavao loptu suigraču koji je bio u zaleđu pa je tako velika domaća šansa otišla i nepovrat. Iz gužve u 20. minuti Jendriš je mlako pucao u vratara Mandića.

U drugom poluvremenu Rakovec se oslobodio gostujućeg pritiska i u nekoliko navrata zaprijetio udarcima izvan kaznenog prostora u čemu je prednjačio Nikola Jajić. Grgoić je u 55. minuti izveo slobodni udarac s 18m, a Mandić se još ljepšom obranom istaknuo. Lonja je imala 100 postotnu prigodu u 61. minuti kada je Ivoš izveo korner s desne strane, a Barišić s 8 m snažno glavom tukao tik uz prečku. Do završetka utakmice nije više bilo prigoda pa je utakmice završila rezultatom 0:0, u kojoj su obje momčadi odigrale čvrsto, borbeno i požrtvovno, ali i u granicama korektnosti.

Rakovčani su bili uspješniji kod pucanja jedanaesteraca od nogometaša Lonje tek u 12. seriji udaraca s bijele točke, u kojoj je Oroz pogodio prečku, a Grgoić zabio gol i odveo Rakovec u finale. Tako se Rakovec sretno i spretno plasirao kao drugi finalist u finale vrbovečkog kupa rezultatom 9:8 gdje ga u finalu dočekuje stari znanac Gaj. Naime, prošlogodišnje finale koje je bilo odigrano u Rakovcu, domaćin je pobijedio Gaj rezultatom 1:0.