0

PRVENSTVENA UTAKMICA 5. KOLO 1. ŽNL ISTOK

RAKOVEC – POSAVEC 7 : 0

RAKOVEC. Igralište NK Rakovec. Gledatelja 50.

Sudac: Matija Spudić (Ivanić-Grad) 7. Pomoćnici: Danijel Gašpar (Peskovec) i Fran De Villa (Križ).

Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina).

STRIJELCI: 1:0 Baček (13), 2:0 L. Radotović (40), 3:0 Novoselec (55), 4:0 Grgoić (61), 5:0 Salaj, 6:0, Salaj (65), 7:0 Salaj (74).

RAKOVEC: Jurić 7, Bedeković 7,5, Očić 7, (od 66. Palinić -), Krvarić 7, (od 46. Štefinovec 7), Jaić 7,5, Hren 7,5, Pajur 7, (od 46. Salaj 8), Novoselec 7,5, Radotović 7,5, (od 60. M. Jaić 7), Grgoić 8, Baček 7,5, (od 60. Madžar 7).

TRENER: Željko Radotović 7,5.

POSAVEC: M. Kučan 6, Stanić 5, Mršić 5, (od 64. Rajner 5), Kovačević 5, Lucin 5, (od 64. Dan. Kučan -), Smolko 5, (od 55. Bencek 5,5), Vranek 6, Jambrešić 5,5, Den. Kučan 5, (od 84. Župetić -), Joveš 5,5, Duvnjak 5, (od 30. Slivak 5).

TRENER: nema.

IGRAČ UTAKMICE: Robert Salaj.

Na početku utakmice gosti iz Orla su iznenadili Rakovec napadačkom formacijom, ali nije to dugo trajalo jer je domaći trener Željko Radotović izvršio promjene u svojoj momčadi što je urodilo vodstvom Rakovčana u 13. minuti. Iz gužve najprisebniji je bio Luka Baček koji je iz odbijanca zatresao gostujuću mrežu. U 40. minuti Pajur je probio po desnoj strani i vratio povratnu loptu koju je Leon Radotović s 7 m pretvorio u zgoditak.

U drugom poluvremenu Rakovčani su pojačali pritisak i povećali vodstvo na 3:0 u 55. minuti nakon kojeg je bilo sve riješeno. Domaćin je izveo korner s desne strane, a Alen Novoselec glavom postigao gol. Grgoić je u 58. minuti izveo slobodni udarac kojeg je vratara Mario Kučan krajnjim naporom izbacio u korner. Na asistenciju Madžara u 61. minuti, domaći kapetan Grgoić je 10 m pogodio u lijevi donji kut za povećanje vodstva na 4:0. Robert Salaj je u 64. minuti u solo akciji probio po desnoj strani i potom s 12 m zabio prvi gol u lijevi donji kut. Minutu kasnije Grgoić je centrirao s lijeve strane, a Robert Salaj postigao drugi zgoditak. U 74. minuti Grgoić je opet ubacio s lijeve strane, a Robert Salaj postigao hat-trick. Lijepu domaću akciju u 84. minuti okončano je Madžar udarcem s 11 m, ali se sjajnom intervencijom istaknuo vratar Kučan.

Rakovčani su nakon dugo vremena odigrali jednu kvalitetnu i efikasnu utakmicu te tako dobrano povratili samopouzdanje u vlastite redove pred naredne utakmice. S druge strane Posavec nije tako loše igrao koliko pokazuje rezultat, ali se ovaj puta namjerio na motivirane, rastrčane i angažirane Rakovčane koji su bili pri tome i izrazito precizni.