5. lipnja 2026. • Redakcija
Atletski klub Vrbovec podsjeća da je ostalo mjesec dana do početka 32. Vrbovečkog polumaratona koji će se održati 15. lipnja povodom Dana grada Vrbovca.
Tradicionalni Vrbovečki polumaraton jedna je od najstarijih hrvatskih cestovnih utrka, a posebnost joj zasigurano daje konfiguracija staze koja u kombinaciji s datumom održavanja može biti iznimno teška, što predstavlja poseban izazov za trkače iz cijele Hrvatske, a i okolice. Utrka se organizira pod pokroviteljstvom Grada Vrbovca i Zagrebačke županije, a svake je godine posjeti oko 250 natjecatelja i djece. – Ono što nas posebno veseli je povećanje broja djece koja se kontinuirano povećava iz godine u godinu. Startnina za utrke polumaratona, 5 i 10 km iznosi 15 EUR, dok je utrka za djecu besplatna – poručuju organizatori.

Utrke će se održati u nedjelju, 15.06.2025. godine sa startom Trgu Petra Zrinskog u Vrbovcu prema sljedećoj satnici:
07:30 – 08:30 – prijave za utrke djece (do 09:15 za utrke odraslih)
- 08:45 – start dječjih utrka
- 09:30 – start utrka na 5 i 10 km te polumaratona
- 09:30 – proglašenje pobjednika dječjih utrka
- 10:30 – proglašenje pobjednika na 5km i 10km
- 12:00 – proglašenje pobjednika na 21km
Došlo je do malih promjena oko platformi preko koje se radi prijava, tako da ovim putem objavljujemo nove linkove za prijavu.
-
Polumaraton – https://www.traceysport.com/…/eventDe…/registerToRace…Dječje utrke –
https://docs.google.com/…/1sTSE7fGcdJgPqJ7pttsBiNV…/edit
Online prijave za utrke polumaratona, 5 i 10 km traju do 12.06.2025. godine, a za djecu do dan prije utrke. Moguće je prijaviti se i na sam dan utrke, ali iz kluba napominju kako u tom slučaju ne mogu obećati da će moći isporučiti startni paket.

Utrka polumaratona se trči preko Cerja, Lovrečke Varoši, Marenića, Cerika, Hruškovice i Kamenice gdje se okreće te istim putem ide natrag do kapelice u Ceriku. Kod kapelice se skreće prema Lukovu, a zatim se preko Topolovca opet vraća u Lovrečku Varoš od kuda se vraća na cilj u centar Vrbovca. Utrke na 5 i 10 km se trče istom trasom kao polumaraton, s tim da se na 2,5 i 5 km nalaze okreti od kuda se vraća natrag prema cilju u centru. Djeca trče utrke na 60 i 100m sa startom ispred “Slastičarnice Dinamo”, dok stariji koji trče 300 i 600 metara, trče jedan, odnosno dva kruga kroz park oko crkve i dvorca Patačić.
– Najavljujemo i mogućnost promjene trase utrka djece na 300 i 600 metara zbog građevinskih radova koji se trenutno odvijaju na rekonstrukciji dvorca Patačić, a gdje se trči uobičajeni krug. Ukoliko dođe do promjene trase, biti ćete obavješteni preko društvenih mreža kluba. Svakako će start svih utrka biti u centru, odnosno s Trga Petra Zrinskog – poručuju organizatori.