Prekid utakmice u Križu između Sloge i Vrbovca

0
  1. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2023./24.

U 16. kolu VNL Istok prekinuta je utakmica između Sloge i Vrbovca o kojoj će se odlučivati za zelenim stolom. Vodeće Dugo Selo je na gostovanju u Dubravi polučilo i 14. pobjedu. Zelina je bila goropadna protiv Rakovca. Lonja i Kloštar neočekivano odigrali neodlučeno. Milku Trninu neugodno iznenadila Rugvica Sava i osvojila sva tri boda. Donja Zelina poražena od Strmca. Slobodni su bili veterani Slobode.

Utakmica u Križu između Sloge i Vrbovca je prekinuta u 77. minuti kod rezultata 4:4. Kao razlog prekida se navodi napad domaćih veterana na suca Marina Medveda. O prekinutoj utakmici će se raspravljati za zelenim stolom, odnosno odluku će donijeti disciplinski sudac. Strijelci za Slogu su bili Josip Đerek (9. i 10.), Nikica Karašić (27) i Dalibor Žertuš (52), a za Vrbovec: Nikola Dujmić (42), Tomislav Borovčak (62), Antonio Arifović (71) i Mario Badenić (77).

Dubrava nije imala snage napraviti iznenađenje jer je lider Dugo Selo riješio utakmicu već u prvom poluvremenu vodstvom od 3:0. U drugom poluvremenu gosti su samo održavali dinamiku igre pa je utakmica između Dubrave i Dugog Sela završila rezultatom 1:6. Prvi igrač susreta bio je trostruki strijelac Boris Cvijanović, a još su domaću mrežu pogađali Ivan Kiš, Dino Ivančević i Sandro Antunović. Kod domaćina je počasni zgoditak postigao Davor Ferberuš. Zaslužena rutinska pobjeda Dugog Sela koje je tako ostvarilo 14. uzastopni trijumf u ovom prvenstvu i sigurno kroči prema novom naslovu. Doduše ima još derbija, ali za sada Dugo Selo izgleda granitno, moćno i nesalomljivo pa voditelj Tomislav Slišković ima itekako razloga za višemjesečno sportsko veselje.

Zelina je opet na pobjedničkim stazama, a ovaj puta je tradicionalno nastradao Rakovec pa su domaći veterani zabilježili visoku i zasluženu pobjedu 8:1. Za domaćina su bili strijelci: Hil Nokaj 2, Antonio Stojanović 2, Toni Grabovac 2, Željko Dananić i Mrio Zmazek. Čast gostiju je spasio Srećko Jaković. Na vratima Rakovca bio je 75-godišnji Vid Tvorić koji se istaknuo s nekoliko bravuroznih i vratolomnih obrana koje su jednako pljeskom popratili i domaći i gostujući veterani. Nema nikakve dvojbe da Vid Tvorić ispisuje veteransku povijest koja već godinama polako, ali sigurno i neumoljivo prerasta u nogometnu legendu. Zelina je pobjedom uhvatila drugo mjesto na ljestvici.

U Vezišću je domaća Milka Trnina neočekivano ostala bez planiranih bodova protiv Rugvice Save jer je utakmica završila rezultatom 2:3. Da se utakmica neće odvijati po planovima domaćina najavio je Ivan Smolko u 14. minuti koji je bio strijelac za goste. Domaćin je poravnao rezultat u 23. minuti preko Ivice Srebačića. No, Goran Kovačić je u 40. minuti pogodio domaću mrežu za novo vodstvo gostiju. Domaći veterani nisu mogli nikako srediti svoje redove pa je ponovo koban za domaću obranu bio Ivan Smolko u 58. minuti. Domaći veterani su samo uspjeli smanjiti rezultat preko Siniše Marinića u 69. minuti, ali za nešto više je nedostajalo snage i koncentracije. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Ivan Smolko pa su sva tri boda zasluženo završila na saldu Rugvice Save.

Utakmica između Donje Zeline i Strmca je završila zasluženim gostujućim slavljem 2:5. Poslovođa Strmca Željko Bedeković je zabio tri gola i ponio laskavi epitet junaka utakmice, a još su strijelci bili Dražen Havojić i Željko Kuzmić. Za domaćina pogotke su postigli Zoran Šarutančić i Juraj Boroša. Nova pobjeda Strmca je i nova potvrda kvalitete veterana iz Bedenice koji se nalaze na 4. mjestu tablice.

Najveće iznenađenje zbilo se na utakmici između Lonje i Kloštra koja je završila rezultatom 1:1. Prvo poluvrijeme je okončano bez zgoditaka jer napadači nisu bili precizni ili su njihove udarce obranili vratari. Filip Oroz je doveo Lonju u vodstvo u 53. minuti, a Darko Mazur izjednačio rezultat u 66. minuti. Kako u momčadi Lonje nije igrao Igor Delić nije nitko više drugi mogao zabiti pogodak pa je utakmica završila podjelom bodova. Tako je favorizirana Lonja izgubila „planirane“ bodove, a gosti pjevajući otputovali s bodom u Kloštar Ivanić.

Poredak: 1. Dugo Selo 42, 2. Zelina 35, 3. Vrbovec 34, 4. Strmec 34, 5. Lonja 26, 6. Sloga 24,  7. Milka Trnina 17, 8. Dubrava 15, 9. Rugvica Sava 13, 10. Rakovec 12, 11. Kloštar 10, 12. Donja Zelina 7, 13. Sloboda 4.