Predstava “Zašto je moravska Madona plakala” u POU Vrbovec

Ponedjeljak, 04. ožujka 2024.

Pučko otvoreno učilište Vrbovec i Češka beseda Zagrebačke županije pozivaju na kazališnu predstavu „Zašto je moravska Madona plakala?“ koja će se održati u nedjelju, 10. ožujka u dvorani POU Vrbovec s početkom u 18:30 sati.

[radiovrbovec-reklama]

Glazbeno – scenski prikaz „Zašto je moravska Madona plakala?“ govori o doseljavanju Moravljana odnosno Čeha u novu domovinu, u Hrvatsku, odnosno u dubravski kraj. Priča se temelji na legendi koja govori o tome kako je kip Majke Božje iz Mistržina proplakao prilikom iseljavanja Moravljana iz svoje domovine pa su se vratili i ponijeli ga sa sobom.

Pošaljite nam vijest

Dragi slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš reporter-suradnik!

Pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.
Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na portalu, društvenim mrežama te u radijskom programu.

Najnovije