Poslije kiksa Dugog Sela u Rugvici Vrbovec ponovo na prvom mjestu

0

8. KOLO VNL ISTOK PRVENSTVO 2022./23.

Najveće iznenađenje u 8. kolu napravili su veterani Rugvice Save koji su s Dugim Selom odigrali neriješeno. Vrbovec je visoko porazio Rakovec. Zelina i Dubrava su zamijenili domaćinstvo u kojem su Zelinčani slavili pobjedu. Milka Trnina je na domaćem terenu doživjela poraz od Strmca. Donja Zelina i Kloštar odigrali su bez zgoditaka. Utakmica između Lonje i Žabnice odgođena za 13. listopada 2022.

U derbiju između Rugvice Save i Dugog Sela, momčadi koje se itekako dobro poznaju, domaćin je izvrsnom igrom iznenadio favorizirane goste. Upravo su Rugvičani poveli u 12. minuti preko Ivana Smolka. No, domaće veselje trajalo je svega dvije minuti jer je Ivan Kiš poravnao rezultat. Kad je Velibor Vujić u 39. minuti preokrenuo rezultat u korist gostiju sve je mirisalo na pobjedu Dugog Sela. Drugo poluvrijeme je bilo odigrano u ravnopravnoj borbi obiju momčadi. Goste je dijelila samo minuta do pobjede kad je Igor Ištvanić rastužio goste jer je u 79. minuti izjednačio rezultat na 2:2. Premalo je ostalo vremena da bi Dugo Selo moglo nešto učiniti, koje je od planiranih tri boda u Rugvici, osvojilo samo bod. Veterani Rugvice Save su još jednom potvrdili svoju kvalitetu, ali i ćudljivost jer igraju utakmice s velikim amplitudama.

Vrbovec je s maksimalnim pristupom te atraktivnom i kombinatornom igrom riješio utakmicu protiv Rakovca u prvih pola sata kad je rezultat na semaforu bio 5:0. U drugom poluvremenu domaćini su malo prikočili pa su i gosti iz Rakovca imali svojih svijetlih trenutaka. Sve u svemu Vrbovec je očekivano osvojio sva tri boda jer je pobijedio Rakovec s visokim rezultatom 8:2. Za Vrbovec su postigli pogotke: Tomislav Borovčak (3. i 23.), Hrvoje Lončarić (9. i 12.), Ivan Kobaš (28. i 74.), Antonio Arifović (52.) i Ivan Hribar (77.). Kod Rakovca bili su strijelci: Danko Rusan u 53. minuti i Slobodan Čuković 79. minuti. Vrbovčani su serijom od 6 pobjeda ponovo osvanuli na 1. mjestu pred nastupajući derbi s vječitim rivalom Dugim Selom koji se nalazi na drugom mjestu.

Strmec nije dao nikakve šanse veteranima Milke Trnina na domaćem terenu u Vezišću jer je odigrao kvalitetnu i taktički mudru utakmicu. Stari lisac Zdravko Nizek je doveo goste u prednost u 10. minuti, a golgeter Anto Katić povećao gostujuće vodstvo u 40. minuti. Pitanje pobjednika bilo je riješeno na početku drugog poluvremena kad je Anto Katić zabio svoj drugi, a treći pogodak za goste. Željko Bedeković je novim zgoditkom u 70. minuti samo potvrdio zasluženu pobjedu Strmca protiv Milke Trnina rezultatom 4:0. Sloga se s novom pobjedom učvrstila na 3. mjestu tablice.

Zelina je ostvarila prvu gostujuću pobjedu protiv Dubrave te tako najavila bolje jesenske dane. Gostujući kapetan Tomislav Margetić je doveo svoju ekipu u rezultatsku prednost u 20. minuti. U zadnje vrijeme sve češće se u zelinske strijelce upisuje Antonio Stojanović pa je to učinio i ovaj u 53. minuti. Dorić Berislav je zacementirao gostujući trijumf u 76. minuti. Goran Grgić je samo pogotkom u 77. minuti ublažio domaći poraz. Zelina je zasluženo pobijedila domaćina Dubravu rezultatom 3:1 koja se s nova tri boda popela na 8. mjesto.

Rijetko veteranske utakmice završavaju bez golova, ali to je uspjelo veteranima Donje Zeline i Kloštra koji su odigrali 0:0. No, unatoč tome što nije bilo zgoditaka Kloštar se sa osvojenim bodom vinuo na 5. mjesto, dok je Donja Zelina s novim bodom i dalje zadržao status fenjeraša.

Veterani Vrbovca ovim putem izražavaju žaljenje što je došlo do loma noge igraču Strmca. Matiju Tukoviću, koji se desio u 6. kolu na utakmici Vrbovec – Strmec, kojem žele uspješan oporavak i što brži povratak na zelene terene. I jedna dobra vijest. Nakon teže ozljede koju je doživio u 1. kolu, predsjednik NK Lonje, Ivan Kralj uspješno se vratio veteranskom nogometu.

U osmom kolu bila je slobodna Sloga.

Poredak: 1. Vrbovec 18, 2. Dugo Selo 17, 3. Strmec 16, 4. Žabnica 16, 5. Kloštar 10, 6. Sloga 10, 7. Lonja9, 8. Rugvica Sava 7, 9. Zelina 6, 10. Milka Trnina 6, 11. Dubrava 4, 12.Rakovec 2, 13. Donja Zelina 2.