Pobjede Dubrave, Lonje i Farkaša

0

20. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

Derbi utakmica 21. kola bila je odigrana u Vrbovcu između drugoplasirane Lonje i četvrtoplasiranog Rakovca u kojem je domaćin slavio pobjedu na krilima Alena Babića. Prvoplasirana Dubrava je puno teže od očekivanoga osvojila sva tri boda protiv Gaja. Croatia je doživjela poraz od fenjeraša Farkaša. U Obedišću podjela bodova između Mladosti i Zvekovca. Utakmica između Slobode i Graničara je odgođena. Slobodni su bili Ban Jelačić i Milka Trnina.

Na derbiju između drugoplasirane Lonje i četvrtoplasiranog Rakovca po lijepom i sunčanom vremenu okupilo se oko 300-tinjak gledatelja. Derbi je ispunio očekivanja jer su obje momčadi odigrale jednu angažiranu, borbenu, žustru i požrtvovnu utakmicu, ali u granicama korektnosti u kojoj su igrači dali svoj maksimum. Međutim, nije bilo puno pravih prigoda jer se igralo disciplinirano i taktički na visokoj razini na obje strane. Domaćin je poveo u 34. minuti. Tandara je uputio dugačku dijagonalu, gostujući igrači zastali, Babić primio loptu ispred Pratljačića kojeg je driblingom izbacio iz igre i zatresao gostujuću mrežu. U drugom poluvremenu Rakovec je imao laganu inicijativu dok je Lonja disciplinirano čuvala minimalno vodstvo i uglavnom se igra odvijala između dva kaznena prostora. Pitanje pobjednika je bilo riješeno u 82. minuti. Babić je probio po desnom boku i potom nesebično dodao loptu Krešimiru Forgaču koji je iz blizine postigao zgoditak. Na kraju je Lonja na krilima Alena Babića zasluženo pobijedila Rakovec rezultatom 2:0 i tako nastavila mrtvu trku za prvo mjesto s prvoplasiranom Dubravom.

Lider Dubrava je puno teže, ali zasluženo osvojio sva tri boda protiv Gaja rezultatom 3:1. Dubravci su poveli u 14 minuti preko Mije Batarilo Ćerdića. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji i imali su nekoliko izrazitih prilika koje domaći napadači nisu realizirali. Domaće promašaje gosti su kaznili u 40. minuti jer je Mišel Gomerčić svladao vratara Alena Banovića. U nastavku je domaćin bio pod velikim pritiskom zbog promašenih šansi, ali je Batarilo Ćerdić ponovo u 54. minuti novim pogotkom donio rezultatsku domaću prednost. U 72. minuti bio je isključen gostujući igrač Matej Benko zbog dva žuta kartona. Tihomir Bradić je u 85. minuti pogotkom definitivno potvrdio domaću pobjedu. Dubrava je tako opravdala status favorita i dalje se zadržala na 1. mjestu ljestvice s bodom prednosti ispred drugoplasirane Lonje. S druge strane Gaj je doživio i peti poraz u nizu koji u zadnjim kolima nikako ne može povezati svoje redove.

Croatia je odigrala napadački prvo poluvrijeme, stvorila nekoliko velikih šansi koje nisu realizirali, za razliku od gostiju iz Farkaševca koji su zabijali golove. Domaćin je poveo u 8. minuti, a strijelac je bio Antonio Vodopija. Domaća prednost je trajala svega minuti jer Hrvoje Mlinarić poravnao rezultat te kasnije u 13. minuti preokrenuo rezultat u korist Farkaša. Najbolji igrač utakmice Mlinarić je u 40. minuti postigao i treći zgoditak iz kaznenog udarca. U nastavku je Nikola Jaić bio strijelac za goste u 54. minuti. Valentino Bartol je smanjio gostujuće vodstvo u 61. minuti s bijele točke. Gostujući kapetan i iskusni veteran Zoran Kukec se u 77. minuti upisao u strijelce za zasluženu pobjedu gostiju koja je bila ostvarena na krilima Hrvoja Mlinarića. Utakmica između Croatije i Farkaša je završila rezultatom 2:5.

U Obedišću su gosti iz Zvekovca u prvom poluvremenu imali prednost od 2 gola razlike, ali je domaća Mladost izjednačila rezultat pa je utakmica završila rezultatom 2:2. Goste je u vodstvo doveo Antonio Kovačević u 33. minuti, a Valentino Krivan povećao vodstvo u 42. minuti. Na početku drugog poluvremena Mladost je smanjila rezultat u 54. minuti preko Ozrena Smiljanca. Nikola Kovačić je u 78. minuti svladao vratara Emanuela Petija pa je utakmica okončana podjelom bodova.

Poredak: 1.Dubrava 47, 2. Lonja 46, 3. Milka Trnina 35, 4. Rakovec 33, 5. Ban Jelačić 29, 6. Gaj 27, 7. Graničar 26, 8. Zvekovac 20, 9. Sloboda 13, 10. Croatia 12, 11. Mladost 10, 12. Farkaš 6.

22 Kovačević Antonio (1 KU) (NK Zvekovac)