Pobjeda Solina (2-0)

0

Porazom od drugoligaša Solina Vrbovčani su, pred stotinjak gledatelja, otvorili seriju prijateljskih utakmica u ciklusu ovoljetnih priprema. Na Sajmištu je pobijedio drugoligaš iz Solina rezultatom 2-0. Strijelci su bili Pezo (17) i Barać (37). Nakon početnog vodstva gostiju za Crvene je dosuđen jedanaesterac, kojega je u 36. minuti namjerno promašio Ćosić, smatrajući da je neopravdano dosuđen (što je potvrdio i njegov suigrač nad kojim je navodno načinjen prekršaj u kaznenom prostoru).

U 75. minuti je Vrbovec imao novu prigodu za smanjenje rezultata s bijele točke, ali je Slišković pogodio stativu. Očito nišanske sprave, kao i ostale poluge igre tek treba uštimavati. Inače, treneri obiju momčadi tijekom utakmice isprobali su gotovo dvije postave igrača. Utakmicu je sudila domaća trojka Kokot, Jantoljak, Hendak.

Novu utakmicu Vrbovčani igraju već u subotu u Bedekovčini s Tondachom, a u srijedu u Vrbovec dolaze Križevci.

Sastavi:

Vrbovec: Jelavić, Čupić, M. Tolić, Pluščec, Radovac Grežina, Mašić, D. Colarić, Slišković, J. Colarić, Novokmet (Vojnić, Jukić, Vrsaljko, G. Tolić, Ćosić, Busija, Suša, Baqbić, Petrović, Šiprak); trener – Tihomir Bradić.

Solin: Topić, Gulišija, Puljić, Taraš, Mornar, Botica, Kačunko, Barać, Šimunac, Memaj, Pezo (Ninčević, Milaković, Kapetanović, Grubešić, Vulikić, Laušić, Mujan, Pekić, Vušković, Šošić, Ožegović, Simson); trener – Boris Pavić.