Pioniri i juniori Vrbovca osvojili kup NS Vrbovec 2024.

0

FINALE KUPA PIONIRI NS VRBOVEC 2024.

VRBOVEC  – BRCKO 1 : 0

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 150.

Sudac: Bojan Čerkez (Vrbovec). Pomoćnici: Božidar Rukavina (Gračec) i Mario Gajšek  (Nova Kapela).

Delegat: Filip Oroz (Gračec).

STRIJELAC: 1:0 Novak (1).

VRBOVEC: Majstorović, Grgoić, (od 36. Jakopec), Azinović, (od 51. Svilić), Kozumplik, Novak, (od 36. Matić), Šamić, Nemet, Jos. Kušić, (od 36. Mališ, od 65. Mihek), Kopas, Borovčak,  Jak. Kušić, (od 36. Varga).

Trener: Denis Madžar.

BRCKO: Delić, Petrušić, (od 58. Božić), Pandža, (od 68. Đuras), Ćavar, Hrnkaš, Štrosar, Perić, (od 68. Blatančić), Ćuro, Gotovac, Čović, Grgić.

Trener: Tomislav Bojničić.

IGRAČ UTAKMICE: Leon Gotovac.

Vrbovec je poveo već u 1. minuti jer je Novak iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i postigao zgoditak. Kasnije se igra uglavnom odvijala između dva kaznena prostora u kojoj je Brcko bio bolji dok je Vrbovec čekao na svoje prigode iz brzih kontranapada. Gosti su djelovali puno opasnije, ali nisu realizirali svoje prilike. U 68. minuti u gostujućem kaznenom prostoru bio je srušen Šamić pa je sudac Čerkez dosudio kazneni udarac za Vrbovec. Nemetov udarac s bijele točke sjajnom intervencijom obranio je vratar Delić. Na kraju je Vrbovec minimalnom pobjedom protiv Brcka 1:0 spretno i sretno osvojio kup NS Vrbovec.

Medalje, pehare i statue igračima i službenim osobama podijelili su vrbovečki gradonačelnik Denis Kralj, predsjednik Brcka Josip Mišo Škaro, tajnica Vrbovca Petra Beštak Jakopec i predsjednik NS Vrbovec Antonio Badrov.

Evo što je komentirao trener pionira Vrbovca Denis Madžar. – Utakmica u kojoj smo iznenadili suparnika brzom kontrom i brzim zgoditkom u prvoj minuti.Dalje smo prepustili inicijativu suparniku, branili smo se i čekali kontre i polukontre. Inicijativa igre je otišla na stranu Brcka, ali mi smo utakmicu iskontrolirali do kraja i na kraju i zapucali jedanaesterac, pa tako da smo na kraju zahvaljujući našem brzom zgoditku zasluženo pobijedili – rekao je Madžar.

FINALE KUPA JUNIORI NS VRBOVEC 2024.

VRBOVEC  – DUBRAVA 3 : 1

VRBOVEC, Gradski stadion. Gledatelja 500.

Sudac: Martin List (Koritna). Pomoćnici: Vito Baša (Brckovljani) i Davor Jukić (Farkaševac).

Delegat: Antonio Jurić (Vrbovec).

STRIJELCI: 1:0 Varga (9), 1:1 Matejak (18), 2:1 Nemet (59 11m), 3:1 Kobelščak (90 11m).

VRBOVEC: Lukić, Kobelščak, Varga, Novosel, (od 81. Skender), Sesvečan, Vreš, Paić, Nemet, Jovanović, (od 43. Cvjetanović), Kosovec, (od 66. Klišanić), Kralj, (od 81. Špekuljak).

Trener: Željko Majcen.

DUBRAVA: Kozumplik, Matleković, (od 60. Rendulić), Erić, Horvat, Štajdohar, Matejak, Habijančić, (od 36. Čukelj), Progovečki, (od 70. Horvat), Novosel, Mijacek, Baškarad, (od 80. Miklin).

Trener: Alen Banović.

IGRAČ UTAKMICE: Emanuel Kobelščak.

CRVENI KARTON: Marin Cvjetanović (90+5).

Prije početka utakmice predsjednik Antonio Badrov je dodijelio statuu najboljem strijelcu juniora u sezoni 2023./24. Luki Baboku igraču Graničara iz Tučenika koji je postigao 25 pogodaka. Naime, epitet najboljeg strijelca podijelili su Luka Babok i Roberto Kuzmić iz Strmca kojem je statua bila već ranije dodijeljena.

Vrbovec i Dubrava su odigrali finale juniorskog kupa žustro, borbeno i požrtvovno, ali i nervozno s puno duela i prekida kojeg je na kraju zasluženo osvojio domaćin rezultatom 3:1. Tijekom cijele utakmice bilo je bučno navijanje vrbovečkih i dubravskih navijača što je bio dodatni motiv za igrače obiju momčadi da na terenu daju svoj maksimum. Domaćin je poveo u 9. minuti jer je Novosel ubacio s desne strane, a Varga iz blizine zatresao gostujuću mrežu. Dubrava je poravnala rezultat devet minuta kasnije. Matejak je iz solo akcije probio domaću obranu i potom s 7 m svladao vratara Lukića.

I u nastavku Vrbovec je imao laganu inicijativu dok su gosti tražili svoje prigode iz brzih kontranapada. U 59. minuti Cvjetojević je bio srušen u kaznenom prostoru Dubrave pa je sudac List dosudio kazneni udarac za domaćina. Nemet je postigao zgoditak s bijele točke. U dramatičnoj završnici u 90. minuti u gostujućem kaznenom prostoru bio je srušen Paić pa je sudac List pokazao za Vrbovec na bijeli točku i po drugi puta. Kazneni udarac je sigurno izveo Kobelščak i tako potvrdio zasluženu pobjedu Vrbovca.

Sudac Martin List je podijelio 9 opomena. Kod Vrbovca su požutjeli: Ivan Paić, Dominik Kosovec, Bernard Vreš i Patrik Nemet, a kod Dubrave: Lukas Habijančić, Marcel Matejak, Ivan Baškarad, Mateo Čukelj i Josip Erić.

Medalje, pehare i statue igračima i službenim osobama podijelili su vrbovečki gradonačelnik Denis Kralj, načelnik Općine Dubrava Tomislav Okroša, tajnica Vrbovca Petra Beštak Jakopec i predsjednik NS Vrbovec Antonio Badrov.

Trener vrbovečkih juniora Željko Majcen čestitao je igračima na osvajanju kupa. – Čestitke mojim igračima na osvajanju kupa nakon par godina pa smo tako uspješno završili sezonu 2023./24. Naime, uspjeli smo zadržati i ligaški status kadeta i juniora u 3. NL Središte i vjerujem da ove generacije imaju potencijala za puno veće igračke dosege i rezultate. Čestitke i juniorima Dubrave koji su se pokazali kao čvrsti protivnik, koji ima igrački kvalitetu i kojem želim puno uspjeha u narednom prvenstvu – rekao je Majcen.