Nove medalje i rekordi za AK Sveti Vid

0

Mali “vidovci” još jednom su dokazali da, iako su mali, mogu ostvariti velike rezultate i zajedno se boriti s puno većim klubovima. Tako su se drugi vikend za redom u Vrbovec vratili s novim medaljama i osobnim rekordima, nastupivši na 2. kolu HALS-a za mlađe kategorije – limače.

Glavnu ulogu je ponovno imala Erin Bešen koja je u disciplinama skok u dalj i 300 metara osvojila zlatne medalje, dok su sa “drvenim” medaljama, odnosno na četvrtom mjestu, natjecanje završili Mateo Supan (60 metara i vortex), Dilan Švenda (300 metara) i Franko Kukić (vortex). Top 10 plasmane su još ostvarili Jakov Špoljarić (vortex), Franka Hajak (60 m), štafeta limačica u sastavu Franka Hajak, Ella Šešet, Mia Hrgić i Erin Bešen, isto kao i muška štafeta koju su trčali Jakov Špoljarić, Marko Pavečić, Filip Bešen i Mateo Supan. Limačice su natjecanje završile kao 4. od 23. ekipe, dok su limači bili 5.
Važnu ulogu u skupljanju bodova na natjecanjima imaju i mali atletičari – polaznici atletske škole, koji su još jednom pokazali da su jaka karika u lancu. Idući vikend na stazu odlaze atletičari koji će nastupati na 2. kolu HALS-a za starije kategorije.

Filip Bešen – 12. mjesto (10,57 sec)
Jakov Špoljarić – 13. mjesto (10,73 sec)
LIMAČI ŠTAFETA:
SVETI VID: Jakov Špoljarić, Marko Pavečić, Filip Bešen, Mateo Supan – 10. mjesto (40,02 sec)
LIMAČICE ŠTAFETA:
SVETI VID 1: Franka Hajak, Ella Šešet, Mia Hrgić, Erin Bešen – 5. mjesto (36,56 sec)
SVETI VID 2: Lana Kralj, Luce Buliga, Katarina Šimić, Tina Arčanin – 23. mjesto (45,18 sec)