NK Rakovec proslavio 50 godina djelovanja

Ponedjeljak, 07. travnja 2025.

Nogometni klub Rakovec je u klupskim prostorijama održao svečanu sjednicu u povodu 50. obljetnice djelovanja na kojoj su prisustvovali utemeljitelji kluba iz 1975. godine, bivši i sadašnji članovi te brojni drugi gosti.

Predsjednik Rakovca Željko Radotović je u svome govoru istaknuo kako je ponosan na sva postignuća kluba.

Kada sam razmišljao o mjestu ove proslave, nije bilo alternative osim našeg kluba. Želio sam ljudima na čiju je inicijativu klub osnovan, pokazati da i nakon 50 godina klub živi punim plućima, da se brinemo o njemu i da se ta njihova ideja nastavlja. Nogometni klub Rakovec trenutno okuplja više od 140 članova u kategorijama limača, pionira, juniora, seniora i veterana te je, iza Nogometnog kluba Vrbovec, klub s najvećim brojem članova u Nogometnom središtu Vrbovec prema najnovijoj izvršenoj preregistraciji igrača – naglasio je Radotović te pojasnio kako se trenutno i veći klubovi suočavaju s nedostatkom mladeži.

Iznimno sam ponosan jer uspijevamo na svim njihovim natjecanjima bez problema i odgoda odigravati sve susrete već dugi niz godina. Ponosim se i uspjesima seniorske momčadi koja već nekoliko godina ostvaruje zapažene rezultate na svojim natjecanjima te me raduju i naši veterani koji pomlađeni u zadnje vrijeme, isto tako ostvaruju dobre rezultate. Oni su pokazatelj da i tu klub ima budućnost. Kroz sve ove godine, klub uz pomoć Općine Rakovec radi na infrastrukturi i poboljšanju uvjeta rada za naše selekcije. Držimo zavidnu razinu koje se ne bi posramili ni klubovi u većim sredinama i višim stupnjevima natjecanja. Trenutno smo u fazi natkrivanja tribine, a uz pomoć Općine Rakovec krećemo u kapitalni projekt izgradnje terena s umjetnom travom na pomoćnom igralištu. Zahvaljujem načelnici Brankici Benc, članovima Uprave, tvrtki Bravel te brojnim donatorima koji su danas ovdje i koji su prepoznali moj entuzijazam i pružili mi podršku u zadnjih desetak godina mojeg rada u ovom klubu – zaključio je predsjedni NK Rakovca.

Okupljenima se obratila i načelnica Općine Rakovec te izaslanica župana Zagrebačke županije Brankica Benc. – Ponajprije čestitam osnivačima kluba koji su prije 50 godina imali toliko snage, volje i entuzijazma i što su preuzeli odgovornost za osnivanje ovog našeg nogometnog kluba. Čestitam i zahvaljujem svim igračima i članovima koji su kroz pola stoljeća održali naš klub. Bez velikog entuzijazma, volje, fair playa i ljubavi prema nogometu od strane svih igrača koji su tijekom svih ovih 50 godina održavali ovaj nogometni klub, sigurno ne bi bilo ove lijepe obljetnice. Zahvaljujem igračima i posebno predsjedniku Željku Radotoviću čiji je sportski i društveni entuzijazam nadaleko poznat. Izuzetno smo sretni i ponosni na njega, a klubu želim puno uspjeha u daljnjem radu – naglasila je načelnica.

Ispred Nogometnog saveza Zagrebačke županije obratio se Dalibor Meić.

Prije 25 godina sam prvi put bio u Rakovcu i puno sam ovdje sudio prvenstvene ili kup utakmice. Ovdje sam uvijek imao ugodna iskustva. U zadnjih par godina se zaista primjetno puno radi na sportskoj infrastrukturi. Čestitam predsjedniku Željku Radotoviću i cijeloj ekipi na svemu što rade za ovaj klub, a moram pohvaliti i rad Andreje Radotović. Klub broji 140 članova i to je zaista jedna impozantna brojka. Odnos između kluba i Saveza je uvijek na jednoj zavidnoj razini. Moram pohvaliti i braću Branka i Darka Jendriš koji su uvijek tu kada treba i nesebično godinama pružaju pomoć u razvoju kluba – rekao je Meić.

Tajnik Nogometnog središta Vrbovec Dejan Budić je istaknuo kako se u Rakovcu slavi pola stoljeća strasti, borbenosti i zajedništva NK Rakovca. – Od skromnih početaka do današnjih dana, NK Rakovec je uvijek bio više od kluba, bio je simbol predanosti i sportskog duha. Hvala svima koji su gradili ovu priču – igračima, trenerima, Upravi i vjernim navijačima. S ponosom gledamo unatrag i s još većim entuzijazmom u budućnost NK Rakovca.

Priznanja za izniman doprinos u radu NK Rakovec i klupske zastavice primili su: Marko Marčinko, Josip Petrinović, Dunko Maltar, Vlado Kožar, Ivica Biđin, Josip Antolić, Franjo Benc, Ante Ćurić, Branko Popović, Stjepan Zadravec, Zdenko Porkulabić, Josip Šipuljak, Stjepan Novoselec, Franjo Pajur, Josip Bedeković te posthumno Stjepan Blažinčić, Zlatko Vitez, Stjepan Klemeš, Josip Prelec, Ivan Dujmić i Miroslav Jendriš te Zagrebačka županija, Općina Rakovec, Brankica Benc, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije, NS Zagrebačke županije, NS Vrbovec i tvrtka Bravel.

Zahvalnice za nesebičnu pomoć u djelovanju kluba dobili su: Darko Jendriš, Branko Jendriš, Vlado Pajur, Goran Novoselec, Krunoslav Očić, Damir Očić, Damir Baček, Dražen Baček, Josip Belačić, Branko Prelec, Zdenko Jendriš, Ivan Ivić, Ivica Porkulabić, Andreja Radotović, Grozdan Sokolić te Komunalac Vrbovec, Dombra 1094, Frenum, Rovigo, S-tim logistika, vodoinstalaterski obrt Prelog, Dobrica metali, autoprijevoz Pajur, Meles, Glogoški print, Srećko tours, El-Hen, Metalac Sever, Dujmić d.o.o., braća Tubić, OPG Šantak, Čegec d.o.o., Pavić granulati, Zdenko Čolig, JosipSvilić, Danko Stijačić, DVD Rakovec, Udruga žena Baničevec, LD Šljuka i Radio Vrbovec. Načelnici Brankici Benc je uručena i posebna nagrada – klupski dres.

U ime svih nagrađenih obratio se Marko Marčinko koji je bio među osnivačima kluba 1975. godine.

Drago mi je da sam danas ovdje, a bio sam i prije 50 godina. Stvari su se od tada uvelike promijenile. Bilo je entuzijazma, volje, želje i lijepih emocija koje su nas dovele do prvog koraka i da tu igru s loptom na obližnjoj livadi pretvorimo u formu. Danas to više nije improvizirana igra koja nas je veselila, već je iz te naše nesebične igre stvoren ozbiljan nogometni projekt. Želim da klub i dalje ostvaruje dobre sportske rezultate. Nekad smo uz podršku zajednice ostvarili taj prvi korak, a danas klub ima sve generacije. Sport i nogomet su dobro učilište za život te nas uče uzajamnosti i zajedništvu. Drago mi je da se organizator sjetio nas osnivača nakon 50 godina.

NK Rakovec je za pola stoljeće djelovanja primio priznanja od NS Zagrebačke županije i NS Vrbovec. Na svečanoj sjednici bili su nazočni tajnik NS Zagrebačke županije Ivan Mihalj, tehnički tajnik Tomislav Višević, dopredsjednik Zajednice športskih udruga Velike Gorice Mario Karapandžić, predsjednik KK Petar Zrinski Damir Fašaić, predsjednik HVIDR-e Vrbovec Željko Prelec, predsjednik NK Dubrave Ante Grizelj, župnik župe sv. Jurja Darko Rogina, predsjednik DVD-a Rakovec Ivica Porkulabići zapovjednik Mario Pajur, predsjednik TK Vrbovec Dražen Roviščanec, predsjednica Udruge žena Baničevec Andreja Gašparić, predsjednik rakovečkog Lovačkog društva Šljuka Zoran Šipuljak te mnogi sponzori i donatori kluba.

Svečanu sjednicu je vodio Stjepan Zdenko Brezarić koji je naglasio da je koncem ove godine u planu izdavanje monografije povodom 50. obljetnice NK Rakovec. Obilježavanje klupskog jubileja se nastavlja 9. lipnja kada će se odigrati nogometna utakmica između Rakovca i reprezentacije svećenika Hrvatske koja je dogovorena uz pomoć župnika Darka Rogine. Poslije svečane sjednice uz prigodnu večeru i druženje evocirana su nostalgična sjećanja na polustoljetnu povijest NK Rakovca.

 

 

Pošaljite nam vijest

Dragi slušatelju, ovo je tvoja prilika da postaneš reporter-suradnik!

Pošalji nam zanimljivost iz svog mjesta, zabilježi događaj, a javiti nam se možeš i na našem Facebook profilu.
Najzanimljivije vijesti/dojave/fotografije objavit ćemo na portalu, društvenim mrežama te u radijskom programu.

Najnovije