NK Gaj najveće iznenađenje u 16. kolu

0

16. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U 16. kolu najveće iznenađenje je priredio Gaj koji je odnio sva tri boda iz Dubrave. Svakako je i iznenađujuća pobjeda Bana Jelačića na gostovanju protiv Brcka. U ostalim susretima je sve manje više završilo prema očekivanjima. Vodeći Kloštar nastavlja pobjedama pa su slavili i u derbiju protiv Bune. Drugoplasirani Rakovec je stigao do rutinske pobjede tek u drugom poluvremenu protiv fenjeraša Ostrne. Vatrogasac je na gostovanju visoko porazio Posavca. U Meštrici domaća Milka Trnina ostala bez bodova koje je osvojila Lonja. Turopolje bez problema riješilo pitanje pobjednika protiv Dinama Hidrela.

Iako su gosti iz Male Bune poveli, Kloštar je brzo preokrenuo rezultat u svoju korist i na kraju sasvim zasluženo pobijedio Bunu rezultatom 5:2. Prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Anto Filipović koji postigao pogotke u 23., 71. i 74. minuti. Po jednom su gostujuću mrežu još zatresli Antonio Mosković u 30. i Ivan Marković u 82. U Ivanić Kloštru su napravili pravi potez kada su u proljetnom dijelu doveli Filipovića i Markovića koji su udarni i pakleni napadački tandem Kloštra. Za Bunu je golove zabio Robert Huđber u 19. i 88. minuti.

U Vezišću se teško osvaja bod, a kamoli bodovi. No, ovaj puta je Milka Trnina doživjela poraz od Lonje 0:2. U svezi utakmice u Vezišću kratak osvrt je dao trener Lonje Igor Maksimović.

Prva šansa na utakmici pripala je Lonji, no odličnu priliku propustio je Krešimir Forgač u 12 minuti. Ubrzo nakon toga na ubačaj Ivoša Davor Pavlić milimetarski kasni. Treća šansa djelo je Karla Severca koji puca preko gola. U 17. minuti na ubačaj sa strane Andrija Barišić ruši domaćeg igrača u svom šesnaestercu i sudac Stojanović dosuđuje opravdani kazneni udarac. Nikola Mihaljević namješta loptu, a Tomo Bagarić brani šut i ispucava loptu koja ubrzo nakon toga odlazi u korner. Upravo iz tog kornera u 19. minuti Lonja dolazi u vodstvo jer na Šuškov ubačaj Pavlić zabija gol. Smušeno je tada djelovala igra Milke Trnina koja si je skoro i sama zabila gol nakon nesporazuma vratara i stopera. U 39. minuti Severec bježi domaćoj obrani koja ga ruši u vlastitom kaznenom prostoru. Barišić je siguran realizator kaznenog udarca. U drugom poluvremenu Lonja je zabila još jedan gol preko Šurmina, ali je sudac dosudio igranje rukom Barišića. Odlična igra Lonje ostavila je praktički domaćina na jednom šutu u okvir gola i to iz penala – rekao je Maksimović.

Rakovec je očekivano postigao zasluženu pobjedu protiv Ostrne rezultatom 5:0. Međutim, morao se dobro pomučiti da bi osvojio sva tri boda i tako ostao u borbi za naslov. Ostrna je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme, ali je u drugom posustala zbog nedostatka fizičke spreme što su iskoristili domaći napadači. Prema prikazanoj igri Ostrna je zaslužila da postigne barem jedan zgoditak, ako ne i više, ali joj je ovaj puta sportska sreća okrenula leđa. Rakovec je pak tek u drugom poluvremenu prikazao pravu svoju snagu i kvalitetu momčadi. Za Rakovec bili su strijelci: Bojan Čerkez (45. i 58), Leon Radotović (50), Ivica Grgoić (62) i Mihael Krvarić (71). Bolji od ostalih u Rakovcu bili su Grgoić i Čerkez.

U Dubravi se nakon prošlotjedne pobjede u Novom Čiču očekivala pobjeda i protiv Gaja. Međutim, Dubravci su doživjeli teško prizemljenje jer su ih nogometaši Gaja iznenadili izvrsnom igrom i pobijedili. Gaj je poveo već u 2. minuti, a strijelac je bio Mario Jembri. Potom je Franjo Jaković zatresao domaću mrežu u 34. minuti. Pred kraj prvog poluvremena Milan Suša u 38. minuti vraća Dubravu u život. Međutim, Franjo Jaković je svojim drugim pogotkom u 72.minuti prelomio utakmicu, a mladi Vito Gubijan je golom u 81. minuti potvrdio zasluženu pobjedu Gaja protiv Dubrave 4:1. S dvije proljetne pobjede Gaj se pod rukovodstvom trenera Hrvoja Medverca izdigao iz zone ispadanja i trenutno se nalazi na 9. mjestu tablice.

Pod novim trenerom Zdenkom Dimovićem nogometaši Bana Jelačića su uspješno krenuli u proljetni dio jer su u tri utakmice osvojili 4 boda i polako se gibaju iz zone ispadanja. U Božjakovini su Banovčani pružili izvrsnu partiju protiv Brcka i pobijedili rezultatom 4:2. Goste je u vodstvo doveo centarfor Saša Uremović u 29. minuti. Matija Bedenik je povećao gostujuće vodstvo u 41. minuti. Kada je Antonio Boroša zabio i treći gol za Ban Jelačić u 62. minuti sve je bilo riješeno i jasno da je domaćin ostao bez bodova. Ivan Ronjak je po četvrti puta zatresao domaću mrežu u 70. minuti. Ivan Križanović je postigao u samoj završnici utakmice dva zgoditka u 80. i 87. minuti te samo ublažio domaći poraz. Brcko se očito nalazi u rezultatskoj krizi i nikako da pronađe izlaz iz crne serije.

U Turopolju nije bilo nikakve dvojbe jer je istoimena momčad već nakon prvog poluvremena riješila pitanje pobjednika protiv indisponirane ekipe Dinama Hidrela. Utakmicu su riješili dvostruki strijelci Tomislav Šutalo (5. i 22.) i Krešimir Lučić (45. i 90+2) za više nego zasluženo slavlje Turopolje – Dinamo Hidrel 4:0.

Posavec je na domaćem terenu doživio pravi potop jer ga je Vatrogasac pobijedio visokim rezultatom 7:1. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Toni Štefner koji je zabijao zgoditke u 5., 28. i 71. minuti, a za Vatrogasac su bili još strijelci: Ivan Kontić (10), Antonio Ivkić (57), Josip Grilec (74) i Damir Matković (85). Za domaćina bio je strijelac Tomislav Jakovljević u 61. minuti.

Poredak: 1. Kloštar 36, 2. Rakovec 32, 3. Vatrogasac 19, 4. Lonja 29, 5. Buna 29. 6. Turopolje 26, 7. Milka Trnina 25. 8. Dubrava 24, 9. Gaj 18, 10. Posavec 16, 11. Brcko 14, 12. Dinamo Hidrel 14, 13. Ban Jelačić 13, 14. Ostrna 7.