Nastavljena neizvjesna trka za naslov Kloštra, Rakovca i Lonje

0

21. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2022./23.

U 21. kolu 1. ŽNL Istok vodeći Kloštar je odigrano neriješeno protiv Dubrave pa se ponovo zakuhala i nastavila neizvjesna borba između Kloštra, Rakovca i Lonja za naslov prvaka. Posrtanje Kloštra iskoristio je drugoplasirani Rakovec koji je obilato napunio mrežu Brcka. Trećeplasirana Lonja je rutinski pobijedila Dinamo Hidrel. Milka Trnina očekivano trijumfirala protiv Posavca. U turopoljskom derbiju Buna doživjela poraz od Turopolja. Vatrogasac zabilježio visoku pobjedu na gostovanju protiv Ostrne. Vrbovečki derbi između Bana Jelačića i Gaja pripao domaćinu.

Kloštar je na domaćem terenu protiv Dubrave odigrao 1:1. Dubravci su još jednom potvrdili da u Kloštru Ivaniću tradicionalno dobro igraju i da se u završnici prvenstva nalaze u sve boljoj natjecateljskoj formi. Sudac Zlatko Ilčić je u 31. minuti isključio gostujućeg igraća Manuela Grbavca zbog dvije opomene. Međutim, nedostatak igrača kod gostiju se nije osjetio jer su maksimalnim pristupom parirali domaćinu. Dubrava je povela u 47. minuti jer je odbijenu loptu u domaću mrežu pospremio Jurica Novosel. Gostujući vratar Andrei Brkljačić je zaslužio epitet igrača utakmice jer je obranio dvije stopostotne šanse domaćim napadačima. Kloštar je izjednačio u 73. minuti preko Alena Brcka pa utakmica završila podjelom bodova.

Rakovec je zabilježio rekordnu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu protiv oslabljenog sastava Brcka. Iako su gosti poveli, razigrani domaćini su brzo izjednačili i potom preokrenuli rezultat u svoju korist. Rakovec je bio dominantan tijekom cijele utakmice koji je nadigrao goste iz Brckovljana u svim segmentima igre i ostvario protiv Brcka visoku i uvjerljivu pobjedu 10:2. Igrač Brcka Dominik Dominić bio je isključen u 53. minuti zbog dvije opomene. Kod Rakovca su svi igrači pružili vrlo dobru igru, a posebno su se istaknuli peterostruki strijelac Bojan Čerkez i domaći kapetan Ivica Grgoić koji je bio dvostruki strijelac. Za Rakovec su još postigli golove: Josip Blažic 2 i Leon Radotović. Kod Brcka bili su strijelci: Robert Agatić i Ivan Miloš.

U svezi utakmice između Lonje i Dinama Hidrela koja je završila rezultatom 3:0, kraći osvrt je dao domaći trener Lonje Igor Maksimović. – U 6. minuti Lonja je povela. Barišić je nesebično dodao loptu Bencaliću koji postiže pogodak. U 15. minuti Bencalić je izašao sam pred vratara Šafranka, ali promašuje gol. Do poluvremena je Lonja imala šanse preko Ivoša, Krešmira Forgača i konstantno opasnog Bencalića. U drugom dijelu fizički moćniji  igrači Lonje napadali su poput osica i zabili preko Ivoša koji je dalekometnim udarcem zabio za 2:0 u 64. minuti. Par minuta nakon toga Bencalić je dodao za brzonogog Forgača koji prolazi po strani i vraća za Kolara koji postiže prvijenac u dresu Lonje. Do kraja utakmice Lonja je pogađala stative i grede, ali više nije bilo golova. U ekipi Lonje opet su priliku dobili svi igrači i na kraju pjesma i zasluženi pljesak s tribina – rekao je Maksimović.

U Vezišću je Milka Trnina protiv Posavca zabilježila očekivanu pobjedu 3:1 i tako potvrdila 4. mjesto na tablici. Ivan Fešta je postigao pogotke za domaćina u 42. i 63. minuti i tako ostao na vodećem mjestu  strijelaca 1. ŽNL Istok. Ikhtiyor Khudoyberdiev je smanjio rezultat u 90. minuti, a domaću zasluženu pobjedu potvrdio je Antonio Čičević u sudačkoj nadoknadi 90+2 minuti.

Derbi između vrbovečkih klubova Bana Jelačića i Gaja je zasluženo pripao domaćim nogometašima 2:0 koji su imali više izglednih prilika tijekom utakmice od gostiju. Dražen Tarandek je dijagonalom pronašao Antonija Borošu koji je matirao istrčalog vratara Tihomira Kosovca. U samom finišu utakmice u 90. minuti Saša Uremović je iz gužve u kaznenom prostoru postigao drugi zgoditak za Ban Jelačić. Imali su i gosti svoje prigode koje nisu iskoristili pa se iz Banova vraćaju praznih ruku te nakon 6 kola doživjeli poraz

Trener Bana Jelačića Zdenko Dimović dao je kratku izjavu. – Teška utakmica između dva kluba koja se itekako dobro poznaju. Imali smo šanse da riješimo pitanje pobjednika i puno ranije, ali smo to tek napravili u neizvjesnoj završnici. Upućujem čestitke igračima obiju momčadi na igri, a ova pobjeda nam je bila važna da se povrati samopouzdanje i da se odmaknemo od zone ispadanja. Kod Bana Jelačića svi su dobro odigrali, ali je igrač utakmice bio Anto Aračić – rekao je Dimović

U turopoljskom derbiju između Bune i Turopolja prvi su poveći domaći igrači u 6. minuti, a gol je postigao Robert Zlodi. Međutim, nakon toga su bolji gosti na krilima trostrukog strijelca Adriana Perića (10., 24. i 44.) preokrenuli rezultat pa je Turopolje zabilježilo pobjedu 3:1. Turopolje se nalazi na 5. mjestu i još uvijek nisu odustali u borbi za sam vrh.

Fenjeraš Ostrna je doživjela još jedan poraz i to protiv Vatrogasca 3:7. Za goste bili su strijelci: Ivan Antunović 3, Damir Matković, Antonio Ivkić i Dominik Patljak, a kod domaćina: Stjepan Francić, Grgur Jaković i Mario Jaković. Očekivana i zaslužena pobjeda nogometaša iz Kobilića koji se nalaze u samom vrhu kvalitete 1. ŽNL Istok.

Poredak: 1. Kloštar 44, 2. Rakovec 43, 3. Lonja 42, 4. Milka Trnina 36, 5. Vatrogasac 36, 6.

Turopolje 35, 7. Dubrava 34, 8. Buna 33, 9. Gaj 28, 10. Ban Jelačić 20, 11. Posavec 17, 12.

Dinamo Hidrel 17, 13. Brcko 16, 14. Ostrna 7.