Mršavo kolo vrbovečkih klubova – samo Lonja osvojila bod

0

Nastavlja se mrtva utrka između Kupe i Mladosti, dok još uvijek i Meštrica traži svoju šansu za osvajanje prvog mjesta. Razočaravajući rezultati vrbovečkih klubova od kojih je samo Lonja osvojila bod dok su Ban Jelačić i Dubrava doživjeli debakle.

Lonja je spretno i sretno na kraju u sudačkoj nadoknadi osvojila bod protiv solidne mlade ekipe Bune. Naime, Buna je bila bolja momčad koje je povela preko Josipa Raka u 40. minuti, a k tome nije iskoristila nekoliko 100 postotnih prilika da povećaju vodstvo. Kazna za gostujuće promašaje stigla je u 90+1 minuti kada je dosuđen kazneni udarac za Lonju. Siguran realizator bio je domaći kapetan Ivica Salopek pa je tako jedan bod ostao u Lonjici dok se gosti iz Male Bune mogu žaliti što su izgubili dva boda.

Meštrica se lako obračunala s Dubravom jer su domaći nogometaši riješili pitanje već nakon pola sata igre. Bruno Augustić je prvi pogodio gostujuću mrežu u 16. minuti. Potom je Krešimir Košutić s dva pogotka u 24. i 27. minuti riješio sve dvojbe gdje će ostati bodovi. Gol za Meštricu postigao je i Pavao Galović u 71. minuti za uvjerljivu domaću pobjedu 4:0 i potvrdu 3. mjesta na tablici.

Dugo će Banovčani pamtiti katastrofalan poraz kojeg su doživjeli na svom terenu od Mladosti iz Obrezine koja im je utrpala 8 komada u mrežu. Gosti su poveli već u 2. minuti preko Marija Tadića, a isti igrač je povećao vodstvo u 6. minuti. Povratak u utakmicu i tračak nade domaćim nogometašima vratio je prvi strijelac Saša Uremović. Međutim, sve je to kratko trajalo jer su premoćni gosti ubrzo povećali vodstvo i prelomili utakmicu u svoju korist. Za Mladost u strijelce su se upisali: Franjo Periša (25), Filip Zrnčić (27), Marko Šorša (38), Bruno Ivančić (79), Mislav Havidić (83) i ponovo Marijo Tadić u 88. minuti koji je postigao hat trick. Ovom visokom pobjedom Mladost je i dalje ostala jedini protivnik Kupi za osvajanje titule, koja ima i jednu utakmice manje.

Ostali rezultati: Posavec – Milka Trnina 0:0, Dinamo Hidrel – Ostrna 1:0, Kloštar – Vatrogasac 3:2, a Gaj i Kupa bili su slobodni.

Poredak: 1. Kupa 52, 2. Mladost 50, 3. Meštrica 47, 4. Kloštar 44, 5. Vatrogasac 42, 6. Lonja 34, 7. Ban Jelačić 34, 8. Milka Trnina 33, 9. Dinamo Hidrel 29, 10. Buna 27, 11. Gaj 26, 12.  Dubrava 23, 13. Posavec 22, 14. Ostrna 17, 15. Zvekovac 2.

Strijelci: 20 Galović Pavao (9 KU) (NK Meštrica), 17 Uremović Saša (2 KU) (NK Ban Jelačić (B)), 14 Pejak Alan (6 KU) (NK Mladost Obrezina), 13 Kanceljak Alen (NK Milka Trnina) i Periša Franjo (NK Mladost Obrezina), 12 Muhić Selver (1 KU) (NK Vatrogasac (K)), 11 Lom Leonard (NK Milka Trnina), 10 Fešta Ivan (NK Milka Trnina), Jankovec Vedran (1 KU) (NK Gaj) i Joveš Dejan (NK Kloštar), 9 Brajković Josip (NK Kupa (P)) i Šandor Ivan (1 KU) (NK Kupa (P)), 8 Barišić Andrija (NK Lonja), Maksimović Igor (NK Ban Jelačić (B)) i Štefner Toni (NK Vatrogasac (K)), 7 Blažinčić Kristijan (NK Kupa (P)), Čerkez Bojan (NK Gaj), Juričić Dino (1 KU) (NK Ban Jelačić (B)), Knezek Tomislav (NK Kloštar), Kuten Anđelko (NK Gaj) i Ruklić Jurica (1 KU) (NK Kupa (P)).