Milka Trnina porazom od Bana Jelačića ispala iz utrke za prvaka?

0

17. KOLO 1. ŽNL ISTOK, PRVENSTVO 2023./24.

U 17. kolu najveću pozornost je izazvala utakmica između Milke Trnine i Bana Jelačića. Sve prognoze su ukazivale na pobjedu domaćina, ali je utakmica na kraju završila pobjedom gostiju iz Banova. U lokalnom derbiju između Gaja i Rakovca bodovi zasluženo pripali gostima. Lider Dubrava rutinski do pobjede protiv fenjeraša Farkaša. Lonja je visokim rezultatom pobijedila Mladost. Croatia nemoćna protiv Graničara koji je osvojio sva tri boda. Slobodni su bili Sloboda i Zvekovac.

Milka Trnina je na svome terenu protiv Bana Jelačića tražila pobjedu jer nakon poraza u prošlom kolu od Rakovca nema pravo na novi kiks. Međutim, sve bolji Ban Jelačić je u Vezišću tražio nastavak pozitivnog rezultatskog niza. U Vezišću je bila odigrana prava prvenstvena i tvrda utakmica. Goran Trošić se još jednom potvrdio da je najveće pojačanje bio njegov povratak u Ban Jelačić. Naime, Goran Trošić je „ukrao“ loptu domaćem stoperu Nikoli Mihaljeviću i potom izbio sam ispred vratara Dejana Moguljaka i zatresao domaću mrežu. Uzaludni su kasnije bili domaći napadi jer je vratar Renato Brleković otklonio sve domaće prijetnje i na kraju zaslužio epitet igrača utakmice. U 83. minuti bio je isključen Marin Marić zbog vrijeđanja suca Mihaela Milina. Milka Trnina je protiv Bana Jelačića pretrpjela poraz 0:1 kojim je pala na 3. mjesto. Doduše, Milka Trnina je još uvijek u igri za naslov, ali sada više ne smije izgubiti niti boda jer u suprotnome ispada iz kruga momčadi koje bore za titulu. S druge strane nova pobjeda Bana Jelačića je sigurno dala vjetar uz leđa pa se i u idućim kolima očekuju dobre vijesti iz Banova.

Vodeća Dubrava je očekivano i rutinski zabilježila pobjedu protiv fenjeraša Farkaša 4:0. Put prema domaćem trijumfu je već u prvom poluvremenu trasirao Patrik Babić koji je zatresao gostujuću mrežu u 18. i 42 minuti. Domaću pobjedu su potvrdili zgodicima Tihomir Bradić u 63. i Marcel Matejak u 76. minuti. Dubravi je glavni konkurent drugoplasirana Lonja koja uvjerljivo niže proljetne pobjede, dok sada Milka Trnina s dva uzastopna poraza čeka kiks vodećeg dvojca.

Lonja nije podcijenila Mladost već su njezini igrači angažirano i ozbiljnu ušli u susret i već nakon 14. minuta opravdali status favorita te imali 4 gola prednosti. I u drugom poluvremenu domaćin je dominirao na terenu pa je Lonja deklasirala Mladost i pobijedila rezultatom 9:0. Za Lonju su bili strijelci: Matija Puhin 3, Ivan Fluka 2, Hrvoje Kuninec 2, Danijel Solarić i Alen Babić. Lonja se s novom pobjedom popela na drugo mjesto na tablici i tako nastavila mrtvu trku s Dubravom za naslov prvaka.

Lokalni derbi između Gaja i Rakovca, koji traje od 1975. godine, zasluženo je pripao razigranim gostima rezultatom 3:1. Od samog početka gosti su djelovali angažiranije, žustrije i rastrčanije, dok su domaći igrači bili umrtvljeni, inertni i spori. Velika prigoda za goste zbila se u 19. minuti jer je Nihad Smriko dodao loptu Bojanu Čerkezu koji je s 10 m neometan snažno tukao iznad domaćih vrata. Grgoićev udarac u 14. minuti Tihomir Kosovec je izvrsno obranio. Rakovec je bolju igru pretvorio u vodstvo u 26. minuti. U gužvi se najbolje snašao Josip Blažic koji je s 10-tak m pogodio u lijevi donji kut. Gaj se konačno oslobodio gostujućeg pritiska krajem prvog poluvremena. Hrvoje Medverec je u 36. minuti izveo korner s lijeve strane, a Robert Tomić glavom pogodio prečku. Patrik Pajur je u 43. minuti probio po lijevoj strani i vratio loptu Tomiću koji s 5 m nije svladao Manuela Pratljačića. U 67. minuti Benko je u svom kaznenom prostoru srušio Grgoića pa je sudac Vukadin pokazao na bijelu točku. Jendriš je sigurno izveo kazneni udarac i povećao gostujuće vodstvo. Rakovec je u 83. minuti izveo lijepu akciju u kojoj su i po 3. puta pogodili domaću mrežu. Grgoić je u 83. minuti probio lijevu stranu, dodao loptu Davidu Kuzmeku koji je asistirao Čerkezu koji s 10-tak m pogađa u desni donji kut. U finišu utakmice sjajnim obranama se istaknuo vratar Pratljačić. Ipak je najbolji igrač Gaja Patrik Pajur 85. minuti postigao počasni pogodak za domaćina. Rakovec je pobjedom povratio četvrto mjesto na ljestvici dok je Gaj pao na peto mjesto.

Croatia je pala nakon 14. minuta igre jer su gosti tada već imali prednost od tri gola pa je bilo jasno da Graničar odnosi sva tri boda iz Nove Kapele. Utakmica između Croatije i Graničara je na kraju završila rezultatom 0:6. Trener Anthony Antun Pavlović je nakon tri poraza prekinuo mini seriju poraza i najavio tako bolje dane za nogometaše iz Tučenika. S druge strane Croatija je očito ušla nespremno u proljetni dio prvenstva jer je u dosadašnja dva susreta primila 19 pogodaka, a nije ni jednom zatresla protivničke mreže. Za Graničar su bili strijelci: Matija Lepčić 2, Mihael Droždan 2, Benedikt Matteo Hrga i Tiago Nunes Couninho.

Poredak: 1. Dubrava 38, 2. Lonja 34, 3. Milka Trnina 32, 4. Rakovec 30, 5. Gaj 27, 6. Ban Jelačić 26, 7. Graničar 17, 8. Zvekovac 16, 9. Croatia 13, 10. Sloboda 8, 11. Mladost 6, 12. Farkaš 3.

18 Kovačević Antonio (1 KU) (NK Zvekovac)

17 Dumbović Matej (NK Milka Trnina) i Fešta Ivan (3 KU) (NK Milka Trnina)